Ból kolana podczas ćwiczeń.

9 odpowiedzi
Problem dotyczy lewego kolana. Jakiś tydzień temu poczułem dyskomfort lekki ból w lewym kolanie. Ciężko go opisać, bo w normalnym poruszaniu się nie odczuwam bólu. Ból pojawia się przy np. kucaniu, ale dopiero w końcowym etapie kucania i przy wstawaniu z takiej pozycji. Ból zlokalizowany jest przy końcu piszczeli i początku kolana. Od 8 miesięcy jestem na redukcji zredukowałem 30 kg i do tej pory czułem się znakomicie. Jedyny problem jaki miałem to po urodzeniu ze ścięgnami nóg, tak zwana końska szpotawości, ale przeszedłem operacje kilka miesięcy po urodzeniu i od tamtej pory wszystko jest ok. Proszę o opinie boję się kontuzji i nie wiem czy dalej mogę trenować nogi.
niestety, mam za mało danych, żeby cokolwiek powiedzieć na ten temat. należało by się zgłosić do specjalisty.

wymagany jest bardziej szczegółowy wywiad i testy manualne ,pomoże to zbliżyć się do źródła Pana dolegliwości bólowych,zachęcam do konsultacji z fizjoterapeutą lub ortopedą
Witam. Na początek sugerowałbym rozcieranie poprzeczne ścięgna m. czworogłowego i mobilizację rzepki.
Może Pan ćwiczyć "nogi"????. Unikać proszę końcowego zakresu ruchu, przysiady max. do kąta 90 stopni. Wcześniej rozgrzewka. Proszę spotkać się z fizjoterapeutą w celu dokładniejszych zaleceń co do wykonywania ćwiczeń. Pozdrawiam
W tym przypadku odradzam Panu dalsze treningi nóg, dopóki nie odwiedzi Pan specjalisty osobiście. Ponieważ przyczyn może być kilka, począwszy od problemu miejscowego związanego np. z tkanką miękką, biomechaniką stawu itd., po problem wewnątrz stawowy lub związany z funkcjonowaniem całej kończyny. Dobry specjalista zdecydowanie poradzi sobie z takim badaniem i terapią a Pan może uniknąć poważniejszej kontuzji.
Nie jest łatwo odpowiedzieć i wziąć odpowiedzialność za czyjeś zdrowie tylko na podstawie opisu. dolegliwości w tym obszarze i w takim zakresie ruchu może powodować kilka struktur. Żeby dać panu odpowiedź musiałbym Pana zbadać, pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Prawdopodobnie konflikt rzepkowo-udowy, kolano skoczka, zwiększony kąt q,coś z kaletka. Potrzeba wizyty, badania itd. W razie zdecydowania się zapraszam. 882,100,067
Witam serdecznie,
Stawy kolanowe to największe stawy w ludzkim ciele. To one dźwigają przeważającą większość masy ludzkiego ciała. Stawy kolanowe powinny zapewniać właściwą stabilizację ale także ruchomość. Ponadto stawy kolanowe są bardzo złożonymi stawami (posiadają wiele struktur). Każda struktura może wpływać na siebie dlatego ciężko jednoznacznie odpowiedzieć dlaczego jest ból, strzelanie czy zablokowanie kolana. To, że Pan zredukował (prawidłowo) masę ciała o 30 kg to tylko dobrze zrobiło dla stawów. Oczywiście takie dolegliwości się leczy manualnie. Aby przeprowadzić wnikliwą diagnozę, stwierdzić dlaczego owe objawy występują zapraszam na wizytę.

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski
Problemy takie jak stopa końsko-szpotawa repozycjonowana operacyjnie zawsze pozostawi po sobie komplikacje w postaci zaburzeń ślizgu tkanek w tym rejonie co wiąże się z zaburzeniami idącymi w innych kierunkach. W pierwszej kolejności należy Pana przebadać całościowo, aby zobaczyć jak biegną napięcia w ciele, następnie poddać badaniu wybrane elementy. Odpowiednia terapia wraz z ćwiczeniami powinna przywrócić Pana do sprawności.Zapraszam do gabinetu.