Ból biodra po lewej stronie.

3 odpowiedzi
Ból po zewnętrznej stronie lewego biodra.
Witam, mam ból po zewnętrznej stronie biodra. Ból jest piekący, gdy siedzę, choć nie zawsze czasem poprostu ból. Ból występuje również zaraz nad kością udową po zewnętrznej stronie okolica ta jest również tkliwa przy dotyku. W czasie gdy ból nie występuje to ból tej okolicy przy dotyku nie występuje. Ból pojawia się kilka razy w ciągu dnia i trwa różnie. Ból występuje również przy zakładaniu przeciwnej nogi na nogę w pozycji siedzącej. Panie doktorze co to może być. Byłem u ortopedy i niestety bez diagnozy. Stwierdził brak rotacji wewnętrznej w biodrze i nic poza tym. Zrobiłem zdjęcie Rtg biodra i miednicy i wszystko ok. Na usg też nic nie wyszło. Czy powinienem zrobić rezonans i jaka może być przyczyna braku rotacji wewnętrznej co dalej robić? Proszę o podpowiedź co czynić dalej aby pozbyć się bólu.
Szanowny Pacjencie,
Trudno jest mi się wypowiedzieć ponieważ objawy są dość niespecyficzne,a niestety nie miałem okazji Pana zbadać. Sugeruję ponowną konsultację u specjalisty ortopedy,a w przypadku wątpliwości diagnostycznych wykonanie rezonansu magnetycznego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak

Witam serdecznie,

Taki ból może być spowodowany wieloma czynnikami. Badania obrazowe są bardzo pomocne i warto je wykonywać, niestety żadne z powyższych badania obrazowych nie ukażą spazmu powięziowego. Zakładając że wcześniej nie było bezpośredniej przyczyny/ urazu (np: wypadek - złamanie, krwiak, stłuczenie) to bardzo prawdopodobne jest to że dolegliwości jakie Pan/i opisuje są generowane przez powieź, punkty spustowe oraz przez zwiększone napięcie mięśniowe w danej okolicy.
Jednorazowa terapia manualna powinna przynieść zadowalające skutki. Zachęcam do terapii osteopatycznej.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie.

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Pana objawy mogą wynikać z kilku przyczyn. Może to być np. uwięźnięcie nerwu, ból rzutowany z biodra, ból rzutowany z TrP. Potrzebna jest dokładna analiza objawów, trzeba dopytać o kilka rzeczy.wykonać badanie funkcjonalne oraz podjąć odpowiednie leczenie. Wykwalifikowany terapeuta powinien pomóc.