Witam, w marcu b.r miałam usuwaną ósemkę dolną chirurgicznie. Od jakiegoś czasu odczuwam dosyć silny, tępy ból w tej okolicy. Czy jest to normalne? Dodam, że chirurg stwierdził że było bardzo ciężko ją usunąć. Całość po zabiegu goiła się prawidłowo, przyjmowałam antybiotyki.
żyby potwierdzić prawidłowe wygojenie się łoża poekstrakcyjnego trzeba wykonać rtg kontrolne
pozdrawiamy zespół rojekdental.pl

lek. dent. Renata Sznajder
lek. dent. Renata Sznajder
Stomatolog, Protetyk
Warszawa
Trudno o zdalną konsultację w takim wypadku. Dobrze byłoby skonsultować ponownie to pole po zabiegu ze specjalistą chirurgii stomatologicznej lub chirurgiem szczękowym wspierając ją najlepiej zdjęciem tomograficznym (CBCT) a co najmniej pantomograficznym. Kłaniam się, RS

lek. dent. Artur Bubeła
lek. dent. Artur Bubeła
Stomatolog
Puławy
Do oceny potrzebne byłoby zdjęcie rtg , aktualne ...

dr n. med. Maciej Michalak
dr n. med. Maciej Michalak
Stomatolog, Chirurg stomatologiczny, Protetyk
Warszawa
Warto skontrolować miejsce pozabiegowe (również radiologicznie). Po takim czasie ból powinien niepokoić.

lek. Rafał Kowal
lek. Rafał Kowal
Stomatolog, Chirurg
Kraków
Dzień dobry. Bóle poekstrakcyjne po ciężkich zabiegach usunięcia zębów mądrości mogą się utrzymywać rzeczywiście dość długo, proszę pamiętać, że kość jest tkanką twardą i gojenie trwa nawet do pół roku ( to samo dotyczy złamań kości)

lek. dent. Danuta Kovger-Urbańska
lek. dent. Danuta Kovger-Urbańska
Stomatolog, Protetyk, Stomatolog dziecięcy
Łódź
Witam, Jeśli ból wystąpił po 3 miesiącach, uprzejmie proszę zgłosić się do chirurga gdzie był wykonany zabieg. Pozdrawiam

lek. dent. Tomasz Łukasik
lek. dent. Tomasz Łukasik
Chirurg stomatologiczny
Katowice
Witam serdecznie,
W sytuacji, kiedy po takim czasie od zabiegu odczuwalne są silne dolegliwości, należy skontrolować to miejsce radiologicznie i klinicznie i ustalić ich przyczynę.
Biorąc pod uwagę, że opisuje Pani ból jako dosyć silny, na pewno nie można tego bagatelizować.

dr n. med. MICHAŁ PAULO
dr n. med. MICHAŁ PAULO
Stomatolog
Rzeszów
Byc moze dziaslo nie zroslo sie w prawidlowy sposob. Do powstalej po ekstrakcji „dziury” dostaje sie jedzenie ktore wywoluje permanentny stan zapalny.

dr n. med. Joanna Ziółkowska
dr n. med. Joanna Ziółkowska
Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej, Protetyk
Szczecin
Witam!
Powikłań po chirurgicznym usunięciu zęba ósmego może być wiele. Teraz okolica ta jest w fazie regeneracji kostnej.
Proszę pójść do lekarza chirurga, który wykonywał zabieg. Doktor powinien zobaczyć miejsce poekstrakcyjne i sprawdzić skąd pojawia się uporczywy ból. Może to stan tzw. suchego zębodołu.
Proszę zgłosić się do autora zabiegu na konsultację.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Ziółkowska

Dzień dobry,
proponuję zgłosić się do lek. chirurga, który usuwał Pani ząb i zbada przyczynę pojawiającego się bólu. Miejsce po usuniętym zębie po 3 miesiącach raczej nie powinno boleć, ale przyczyna może być gdzie indziej.
Pozdrawiam
Ewa Kaniewska

Dzień dobry,
Ból jest zawsze objawem niepożądanym i może świadczyć o jakimś problemie. Należy udać się do lekarza stomatologa, aby móc dokładnie zbadać okolicę po usuniętym zębie. Często konieczne jest również wykonanie dokładniejszej diagnostyki rentgenowskiej. Przyglądnąć się trzeba całej okolicy, również zębom sąsiadującym z usuniętą ósemką. Ból w obrębie zębów często promieniuje i pacjenci mogą mieć trudność w określeniu jego dokładnej lokalizacji. Zachęcam do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego i kontroli.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, jeśli ekstrakcja należała do bardzo skomplikowanych dolegliwości mogą się utrzymywać dłużej, jednak zalecałabym konsultację z chirurgiem i kontrolne RTG miejsca po usunięciu

Po takim czasie z pewnością nie jest to "normalne", Była pani u tego chirurga na konsultacji? trzeba wykluczyć inne przyczyny, dokładnie przeanalizować rodzaj dolegliwości. Być może jest inna powód związany lub nie z rzeczonym zabiegiem. Pozdrawiam

Po takim czasie powinno wszystko być w porządku. Proponuję zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu konsultacji. Dr n. med. Bartosz Jadczyk

lek. Piotr Wójcik
lek. Piotr Wójcik
Stomatolog, Chirurg
Wrocław
Dzień dobry. Niezbędna jest konsultacja w gabinecie. Pozdrawiam

lek. dent. Monika Rosa
lek. dent. Monika Rosa
Stomatolog, Ortodonta
Piaseczno
Witam, po 3 miesiącach od zabiegu dolegliwości bólowe nie są normą, proszę zgłosić się do chirurga w celu ustalenia przyczyny.

Jeśli po zabiegu gojenie przebiegało prawidłowo a dopiero teraz pojawiły się dolegliwości to należy najpierw przeprowadzić badanie, zrobić zdjęcie RTG, następnie wykluczyć ewentualną inną przyczynę. Czasem dzieje się tak ze (szczegolnie po dolnych ósemkach) jest utrudnione przedluzone gojenie zębołu ( najczęstszą przyczyna jest nieusuniety fragment zęba lub torbieli. Może się tak dziać pomimo stosowania antybiotyków. Podczas badanie może się również okazać że przyczyną dolegliwości jest inny ząb lub inna struktura (mięsień, węzeł chłonny,staw skroniowo-zuchwowy itd.)której ból rzutuje na daną okolicę. Niewątpliwie będzie konieczna wizyta w gabinecie stomatologicznym. Pozdrawiam

lek. dent. Ewa Marcinkowska
lek. dent. Ewa Marcinkowska
Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej
Poznań
"Ósemki" i ich usuwanie, często dają nam do wiwatu.
Co konkretnie się dzieje u Pani, trudno bez badania i szczegółowego wywiadu powiedzieć. Ale osobiście miałam kontakt z Pacjentem, który po trudnej ekstrakcji dolnego " zęba mądrości", cierpiał przez ponad dwa miesiące. Życzę zdrowia. Pozdrawiam.

lek. dent. Milena Łapaj
lek. dent. Milena Łapaj
Stomatolog
Katowice
Witam,warto by było zrobić zdjęcie RTG lub CBCT i sprawdzić czy coś się nie dzieje w kości.
Pozdrawiam

Proponuję konsultację u chirurga z rtg

Dzień dobry, konieczna jest wizyta kontrolna w gabinecie, w którym był wykonywany zabieg.
Pozdrawiam

lek. dent. Artur Gmerek
lek. dent. Artur Gmerek
Stomatolog
Józefosław
Witam, w takim wypadku warto zrobić zdjęcie kontrolne i sprawdzić czy w kości jest w porządku. Po trudnym usuwaniu takie bóle mogą się pojawiać. Jeżeli zdjęcie nic nie wykaże a bóle będą się utrzymywać należałoby się zgłosić na kontrolę do lekarza który usuwał ząb.

Pozdrawiam.

Myślę, że powinna Pani zrobić zdjęcie tej okolicy,może zostały odłamki kości,albo brzeg wyrostka jest zbyt ostry....,pozdrawiam

lek. dent. Elena Miszczak
lek. dent. Elena Miszczak
Stomatolog
Kraków
Dzień dobry,
Zalecam udać się do lekarza dentysty by dokladnie zbadać okolicę po usunięciu ósemki oraz uzupełnić diagnostykę nowym zdjęciem rentgenowskim. Bardzo możliwe, że dolegliwości bólowe są związane z innym zębem, a ból promieniuje w okolicę usuniętej ósemki. Należy zbadać także sąsiadujące oraz przeciwstawne zęby, dlatego też proponuję umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym.
Pozdrawiam serdecznie

lek. dent. Olga Zolnieruk
lek. dent. Olga Zolnieruk
Stomatolog, Protetyk
Gdańsk
Witam.
Bardzo ciężko coś stwierdzic bez badania i diagnostyki.
Zapraszam do eurodent.gda.pl
Pozdrawiam
Olga Zolnieruk

lek. dent. Tomasz Golek
lek. dent. Tomasz Golek
Stomatolog
Orzesze
Ciężko się wypowiedzieć, bez badania i zdjęcia rtg, ale owszem jest to jeszcze możliwe. Kiedyś zdarzył mi się przypadek pacjentki, która ponad pół roku skarżyła się na pewne dolegliwości po chirurgicznym usunięciu. Są to niestety czasem ciężkie zabiegi i tkanki różnie się goją. Pozdrawiam

lek. dent. Sylwia Jagła
lek. dent. Sylwia Jagła
Stomatolog, Ortodonta
Toruń
Dzień dobry,
Proszę zgłosić się do swojego stomatologa, być może konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG w celu oceny okolicy po usuniętym zębie ósmym. Przyczyną dolegliwości może być też ząb siódmy lub inny od którego ból promieniuje.
Pozdrawiam serdecznie

 Marek Silczuk
Marek Silczuk
Stomatolog
Nowy Targ
Możliwe, że jest to szynowanie mięśniowe, czyli pourazowe bóle mięśniowe spowodowane zabiegiem chirurgicznym.

lek. dent. Agnieszka Majewska
lek. dent. Agnieszka Majewska
Stomatolog, Stomatolog dziecięcy, Protetyk
Koszalin
Dzień dobry,ja bym zbadała sasiedni ząb czyli siódemkę,może ona daje dolegliwości.

Jesli zabieg usunięcia jest ciężki ze względu na usytuowanie zeba niestety czasami po nim mogą wystąpić powikłania np. mrowienie,niedowład,utrata czucia w pewnej okolicy.Moze wiązać sie to z uszkodzeniem tkanek okolicznych.Bol moze rownież promieniować z miejsca odległego (np.staw ,inny chory ząb ) .Prosze zgłosić sie do lekarza prowadzącego w celu oględzin i wykonania ewentualnego zdj rtg.Pozdrawiam .

lek. dent. Anita Suska
lek. dent. Anita Suska
Stomatolog, Ortodonta, Stomatolog dziecięcy
Sopot
Niestety konieczna jest kontrolna wizyta i rtg .
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.