Biorę lek sulpiryd od maja 2020 roku miałam dostać okres ale już mi się spóżnia 4/5 dni poprzednie m

1 odpowiedzi
Biorę lek sulpiryd od maja 2020 roku miałam dostać okres ale już mi się spóżnia 4/5 dni poprzednie miesiące miesiączkowałam tak jak się należy ,z sutków też leci mi przy lekkim ściśnięciu tak jak by mleko? czy dopiero teraz zaczynajądziałać skutki uboczne tego leku?
Witam, przy przyjmowaniu sulpirydu może dojść do wzrostu poziomu prolaktyny, co może spowodować m.in. zaburzenia miesiączkowania, mlekotok.
Należy wykonać badanie prolaktyny we krwi oraz zgłosić się na kontrolną wizytę do psychiatry, który po uwzględnieniu wszystkich czynników (poziom prolaktyny, nasilenie objawów niepożądanych, aktualny stan psychiczny) podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Joanna Koc-Kuś

Joanna Koc-Kuś

Endokrynolog

Dąbrowa Górnicza

umów wizytę
Edyta Wojciechowska

Edyta Wojciechowska

Ginekolog, Ultrasonografista

Warszawa

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 45 pytań dotyczących: farmakoterapia
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.