BGI usg zmiany ogniskowej piersi lewej położonej na godzinie 3 zmiana lita hypoechogeniczna o policy

5 odpowiedzi
BGI usg zmiany ogniskowej piersi lewej położonej na godzinie 3 zmiana lita hypoechogeniczna o policyklicznym zarysie. Co to może być?
BGI - to znaczy biopsja gruboigłowa. Czy miała pani ją wykonywaną? Jeśli tak - to wynik odpowie na pani pytanie. Jeśli nie - to należy ocenić zmianę w piersi według skali BIRADS (BIRADS 1 - norma, 2 - zmiana łagodna, 3 - podejrzana , konieczne badanie obrazowe kontrolne, 4 - podejrzana, konieczna biopsja, 5 - obraz nowotworu złośliwego, 6 - potwierdzony w BGI nowotwór) i postępować odpowiednio.

wiążący jest wynik biopsji skorelowany z badaniami obrazowymi i badaniem klinicznym.
Opisywaną morfologicznie zmianę litą należy zawsze poddać biopsji. Ostatecznie weryfikuje rozpoznanie zawsze badanie patomorfologiczne, które należy omówić z onkologiem, aby ustalić dalsze postępowanie.
Szanowna Pani.

BGI = biopsja gruboigłowa.
Była biopsja - będzie wynik histopatologiczny, który rozwieje wątpliwości.

Z poważaniem,
dr n. med. Michał Lewandowicz
Witam Panią. Przy takim opisie może to być prawie wszystko. Ultrasonografista powinien Pani przedstawić skalę BiRads i odpowiedzieć na to pytanie. Pozdrawiam Jacek Śmigielski