Bardzom mocno i często strzelają mi kości, szczególnie kark, plecy. Ruszam się praktycznie cały czas

3 odpowiedzi
Bardzom mocno i często strzelają mi kości, szczególnie kark, plecy. Ruszam się praktycznie cały czas, nie jestem typem kanapowca, nawet korzystałam swego czasu z usług masażysty, ale problem nadal występuje. Do tego bardzo często bolą mnie plecy. Jak mogę załagodzić te dolegliwości, lub do kogo mogę się udać aby polepszyć mój stan?
Dzień dobry, w przypadku opisanych dolegliwości najlepiej udać się do fizjoterapeuty wykonującego terapię manualną. Dźwięki „strzelania” czy „chrupania” w plecach mogą być spowodowane zwiększonym napięciem struktur kręgosłupa, takich jak więzadła czy mięśnie. W miarę zwiększania zakresu ruchu więzadła ulegają napięciu, co w końcowej fazie ruchu może wywoływać dźwięk przypominający ten, który pojawia się podczas manipulacji stawów. Jest to efekt kawitacji, który powstaje w płynie maziowym stawów. Żeby udzielić bardziej kompleksowej odpowiedzi odnośnie fizjoterapii konieczne będzie badanie u fizjoterapeuty.

Proszę udać się do fizjoterapeuty. Pozdrawiam!
Do dobrego lekarza internisty albo dobrego fizjoterapeuty który w trakcie wizyty całościowo przeanalizuje stan zdrowia i występujące problemy a następnie wskaże i poprowadzi odpowiednią ścieżką terapeutyczną.
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.