Bardzo wysokie przeciw ciala

3 odpowiedzi
Witam Panie Doktorze,

Mam juz wyniki badan ktore zlecil mi Pan do wykonania- ANA rozbite, niestety, jak juz wspominalam, nie moge do Pana podejsc osobiscie, poniewaz jestem w UK I nie wiem kiedy bede mogla wziasc urlop. Z Brytyjskim reumatologiem sie dzisiaj widzialam, I jestem bardzo nie zadowolona. Gdyby Pan Doktor mógl doradzic, zasugerowal co powinnam brac, jakie leki witaminy i co jest nie tak, bym bardzo prosila. Jestem bardzo zrozpaczona bo reumatolog w UK dzisiaj kompletnie mnie zignorowal i wyniki badan które mi Pan zlecil -powiedzial rzucajac okiem,ze to nie ma znaczenia. Mimo ze SS-A native(60kDa),Ro-52 recombinant, AMA-M2 sa bardzo wysokie, silnie pozytywne i kontrola Ws rowniez ponad 100 - wszystko to jest na badaniu oznaczone jako silnie pozytywne w okolicach (intensywnosc) 100 w ogóle nie przywiazal do tego uwagi, mimo ze pierwsze badanie ANA robione mialam w UK, dopiero na rozbite ANA to mnie Pan wyslal w Polsce. On mnie popukal po kolanach zapytal czy boli, bolalo bardzo, pozginal mi kolana, szczelalo mi dosc glosnie w kolanach, ale mi powiedzial oj to sie zdaza a boli bo ma Pani krzywe stopy i krzywo chodzi i od tego boli. Kazal mi sobie kupic wkladki do butow I wyslal do ortopedy. Mimo iz nawet tydzien temu widzialam sie z Brytyjskim dermatologiem w sprawie skóry, nadmiernego zmeczenia, ciagle spie i lysieje, mam lyse placki na glowie juz widoczne, a mam dopiero 30lat, ktory mnie poinformowal,ze to wlasnie przez te wysokie antyciala i bardzo niskie 'serum ferritin' I kazal mi jak najszybciej sie zobaczyz z reumatologiem do tego mam niedobory witaminy d, wapnia i zelaza i bakterie i bialko w moczu, a on mi mowi, ze mam krzywe stopy, dlatego sie zle czuje ?! Ja nie wiem co robic juz !! Ten lek co mi Pan powiedzial, zebym im zasugerowala zeby mi przepisali o nazwie HYDROXYCHLOROQUINE to nie slyszeli o takim leku.
Dzień dobry,
Proszę o przesłanie zdjęć lub skanów zleconych badań.
Wyniki badań proszę przedstawić lekarzowi prowadzącemu i zwrócić uwagę na przewlekłe zmęczenie nie ustępujące po odpoczynku. Z uwagi na wysokie miana przeciwciał AMA-M2 wymaga Pani oceny usg narządów miąższowych, funkcji enzymatycznej wątroby (w tym oznaczenia fosfatazy alkalicznej i γ-glutamylotranspeptydazy - GGT), konsultacji hepatologicznej pod kątem pierwotnej żółciowej marskości wątroby. Lekarz pierwszego kontaktu skieruje Panią również do oceny okulistycznej,nefrologicznej (wykluczenie zapalenia kłębuszków nerkowych) celem potwierdzenia układowej choroby tkanki łącznej i ustalenia programu terapeutycznego.

Proszę podać mi swoje przynajmniej imię i datę wizyty u mnie,nawet przybliżoną, wówczas sprawdzę mój opis w Pani karcie chorobowej i wtedy łatwiej mi będzie odpowiedzieć na pytanie. pozdrawiam Czesław Drozd
Proponuje zglosic sie do lekarza ktory zlecal badnaie. Pytanie jest kierowane ogolnie. Nie leczy sie badan, leczy sie chorobe. Jesli reumatolog nie slyszal o leku Hydroksychlorochina..to moim zdaniem trzeba zmienic reumatologa. Objawy moga sugerowac tocznia ukladowego i wmaga to dosc pilengo kontaktu z reumatologiem