Bardzo proszę o poradę ,każda będzie dla mnie cenna bo juz sama nie wiem co mam robić, z góry dzięku

2 odpowiedzi
Bardzo proszę o poradę ,każda będzie dla mnie cenna bo juz sama nie wiem co mam robić, z góry dziękuję za odpowiedzi.mam 56 lat i oto mój RM kręgosłupa szyjnego.Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.na krawędziach trzonów C4,5,5,7, drobne osteofity.Na poziomie C5/C6 obniżenie krążka międzykręgowego z otoczoną osteofitami centralno-lewostronną wypukliną uciskającą worek oponowy i następowym zniesieniem przedniej rezerwy płynowej wokół rdzenia kręgowego oraz niewielkim modelowaniem rdzenia. Otwory międzykręgowe w normie. Na poziomie C6/C7 obniżenie krążka międzykręgowego z niewielką wypukliną centralną .Poza tym kręgosłup szyjny w badaniu MR bez istotnych zmian .Rdzeń kręgowy w zakresie badania o prawidłowej intensywności sygnału ,bez zmian ogniskowych.Dopiero od miesiąca pojawiły mi się ( tylko w nocy podczas snu i wybudzają mnie),drżenia mięśni szyi idące do barku i kończące na dłoni z mrowieniem,oraz pisk ,szum w głowie 24 godz. na dobę ,to jest mój koszmar ( w tym kierunku wszystkie inne badania są dobre) .Bóli silnych nie mam ,czasem lekko w łopatce .2 neurochirurgów jest za operacją ,a 2 każe próbować rehabilitacji .Proszę o poradę czy rehabilitacja mi nie zaszkodzi i próbować ?( bo zdania na ten temat są podzielone),a jak chyba każdy chciałabym uniknąć operacji.Dziękuję
Witam,
Proszę udać się do dobrego Fizjoterapeuty lub Osteopaty.
Warto sprawdzić, czy te problemy są związane z kręgosłupem, stawami żuchwowo-skroniowymi czy np. z tkankami miękkimi.
Pozdrawiam

Dzień dobry, pełna zgodność co do wypowiedzi z kolegą powyżej. Tak na prawdę nie zawsze diagnostyka obrazowa pokrywa się z występującymi objawami pacjenta. Również sugerowałbym wizytę u fizjoterapeuty czy osteopaty w celu diagnostyki funkcjonalnej. Dopiero po takiej wizycie jesteśmy w stanie stwierdzić czy potrafimy udzielić pacjentowi pomocy, czy jednak warto go skierować na zabieg operacyjny. Uważam że zawsze warto podjąć próbę rehabilitacji danego problemu.