Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników. Z góry dziękuję bardzo. Badanie wykazuje: Wysokość t

1 odpowiedzi
Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników. Z góry dziękuję bardzo.
Badanie wykazuje:
Wysokość trzonów kręgów prawidłowa.
Zwężenie przestrzeni międzykręgowej C2-C3.
Niewielkie zmiany przeciążeniowe wzdłuż tylnych krawędzi trzonów na poziomie C5-C6.
Na poziomie C4-C5 kostne zmiany zwyrodnieniowe uciskają worek oponowy po obu stronach kanału
kręgowego, zwężają dolną część lewego otworu. Niewielkie centralne wpuklenie dysku na głębokość
1-1,5 mm.
Rdzeń kręgowy nie wykazuje ognisk nieprawidłowego sygnału, kanał centralny nieposzerzony.
Dzień dobry.
Jak poprzednio pisałem, aby wydać konkretne zalecenia neurochirurg musi osobiście obejrzeć badanie rezonansu magnetycznego oraz dowiedzieć się, jakie pacjent ma dolegliwości.
Opierając się jednak tylko na powyższym opisie badania, w pierwszej kolejności zaleciłbym rehabilitację, a jeśli ona nie przyniesie poprawy, to wówczas wskazane będzie skonsultowanie się z neurochirurgiem.