Bardzo proszę o pomoc. Chcę wrócić do swojej poprzedniej wagi po odchudzaniu. Jaką dietę muszę zasto

2 odpowiedzi
Bardzo proszę o pomoc. Chcę wrócić do swojej poprzedniej wagi po odchudzaniu. Jaką dietę muszę zastosować, aby raczej nie byłby to sam tłuszcz. Czy w diecie ma być więcej białka? Czy mam unikać prostych cukrów,.stosując złożone? Będę wdzięczna za cenne wskazówki. Pozdrawiam, Natalia
Dzień dobry,
Rozumiem, że chodzi o dietę, która pozwoli zmniejszyć masę ciała? Najlepszym wyjściem jest dieta zgodna z zasadami zdrowego żywienia, bogata w błonnik (warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste itp.), źródła nienasyconych kwasów tłuszczowych (oleje roślinne, orzechy, awokado) i białka (jajka, ryby, chude mięsa, nabiał). Kluczem do sukcesu jest zachowanie odpowiedniego bilansu energetycznego, czyli spożywanie z pożywieniem mniejszej ilości energii, niż wynosi zapotrzebowanie całkowite. Pomoże w tym również aktywność fizyczna. Nie ma potrzeby eliminacji konkretnych produktów czy makroskładników - warto jedynie ograniczyć źródła cukrów prostych i tłuszczów nasyconych, jak słodycze, słone przekąski, fastfoody etc. Najlepiej skonsultować się z dietetykiem :)

Witaj Natalio.
Pamiętaj, aby schudnąć trzeba zastosować odpowiedni schemat żywieniowy dostosowany do Twojego stylu życia. Taki, który nie będzie dla Ciebie utrudnieniem tylko ułatwieniem w życiu, w którym będziesz się dobrze czuła. musi posiadać on wszystkie grupy żywieniowe aby dostarczyć do organizmu potrzebne minerały i witaminy.
Powodu tego, że nie możesz schudnąć mogą być różne:
- problemy chorobowe,
- niesystematyczne jedzenie,
- niezdrowe jedzenie,
- zbyt mało jedzenia,
- stres itp
Powodów może być bardzo dużo.
Jako dietetyk i zielarz mogę śmiało powiedzieć iż odpowiednio dobrany schemat żywieniowy i zioła mogą zdziałać cuda.

pozdrawiam
Joanna Śledziona
dietetyk, zielarz