Bardzo proszę o pomoc. Chcę wrócić do swojej poprzedniej wagi po odchudzaniu. Jaką dietę muszę zasto

1 odpowiedzi
Bardzo proszę o pomoc. Chcę wrócić do swojej poprzedniej wagi po odchudzaniu. Jaką dietę muszę zastosować, aby raczej nie byłby to sam tłuszcz. Czy w diecie ma być więcej białka? Czy mam unikać prostych cukrów,.stosując złożone? Będę wdzięczna za cenne wskazówki. Pozdrawiam, Natalia
Dzień dobry,
Rozumiem, że chodzi o dietę, która pozwoli zmniejszyć masę ciała? Najlepszym wyjściem jest dieta zgodna z zasadami zdrowego żywienia, bogata w błonnik (warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste itp.), źródła nienasyconych kwasów tłuszczowych (oleje roślinne, orzechy, awokado) i białka (jajka, ryby, chude mięsa, nabiał). Kluczem do sukcesu jest zachowanie odpowiedniego bilansu energetycznego, czyli spożywanie z pożywieniem mniejszej ilości energii, niż wynosi zapotrzebowanie całkowite. Pomoże w tym również aktywność fizyczna. Nie ma potrzeby eliminacji konkretnych produktów czy makroskładników - warto jedynie ograniczyć źródła cukrów prostych i tłuszczów nasyconych, jak słodycze, słone przekąski, fastfoody etc. Najlepiej skonsultować się z dietetykiem :)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.