Bardzo proszę o analizę wyników badań morfologii. Kobieta 27 lat. Wykonana morfologia wykazała nastę

1 odpowiedzi
Bardzo proszę o analizę wyników badań morfologii. Kobieta 27 lat. Wykonana morfologia wykazała następujące odchylenia od normy:
- MCV 79,2 (norma 81-94),
- MCH 25,1 (norma 28-34),
- RDW-CV 18,5 (norma 11,5-14,5),
- RDW-SD 52,2 (norma 36,4-46,3),
- PDW 16,6 (norma ( 9,8-16,2),
- MPV 11,8 (norma 8-11).
Pozostałe parametry są w normie. Brak dolegliwości. W jaki sposób mogę szybko poprawić wyniki badań?
Badania sugerują utajony niedobór żelaza. Następnym etapem może być spadek hemoglobiny. Proponuję oznaczyć żelazo i ferrytyne w surowicy. W razie niedoboru żelaza włączyć suplementacje, ale preparatu na receptę. Proszę też zastanowić się co może być przyczyną ewentualnego niedoboru żelaza :dieta weganska? obfite miesiączki? Warto zająć się przyczyną tego stanu, a nie uzupełniać samo żelazo.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.