Bardzo długo męczę się z nadmiernym spięciem mięśni strzałkowych przednich i tylnich oraz okropnym s

3 odpowiedzi
Bardzo długo męczę się z nadmiernym spięciem mięśni strzałkowych przednich i tylnich oraz okropnym spięciem łydki, strasznie bolą mnie kostki i podudzia dzień po treningu. Nie mogę jeszcze wrócić do pełnej sprawności mimo, że po skręceniach kostek jestem już prawie rok. Chodzę od fizjoterapeuty do fizjoterapeuty i wszystko pomaga ale tylko na krótki czas. Jak doprowadzić to do normy?
Wszystko zależy od przyczyny, jaka powoduje te spięcia. Ważny jest też rodzaj aktywności fizycznej, która jest trenowana i dobranie odpowiedniego obuwia podczas treningów. Istotną informacją jest również to, czy spięcia mięśni zaczęły się pojawiać po skręceniach czy wcześniej, gdyż może to świadczyć o zaburzeniach w łańcuchu biomechanicznym zarówno stopy jak i całej kończyny a nawet kręgosłupa.
Pozdrawiam

Jeśli diagnostyka i leczenie obejmowało tylko konczyny dolne nleży rozszerzyć diagnostykę czynnościową i ocenić funkcję konczyn zarówno w statyce jak i dynamice. Nadmiar napięć w jednym rejonie ciała może być:1. Przeciążeniem tych struktur 2.pochodną dysbalansu napięć w innym rejonie i wytwarzaniem przez to kompensacji w kończynach. Rekomenduję globalną diagnostykę funkcjonalną.
Daniel
Z moich obserwacji i doświadczenia wynika, że najlepsze efekty w tego rodzaju problemach przynosi terapia manipulacji powięzi wg Stecco.
Pozdrawiam.