bardzo boli mnie cała ręka ,mam dysbalans w barku,ćwicze łopatkę ale nic nie pomaga,jaki e ćwiczenia

3 odpowiedzi
bardzo boli mnie cała ręka ,mam dysbalans w barku,ćwicze łopatkę ale nic nie pomaga,jaki e ćwiczenia mogą przywrócić prawidłowa prace stawu
Witam, zanim będzie można zaproponować konkretne ćwiczenia warto dokładniej zorientować się w możliwych przyczynach Pana problemu.

Zalecanie Panu ćwiczeń bez określenia możliwych przyczyn Pana dolegliwości, może okazać się nieskuteczne.

Tych przyczyn może być wiele oraz mogą one występować zarówno w samym stawie ramiennym jak i w jego okolicach (w przypadku bólów rzutowanych).

Dolegliwość może być również wynikiem mieszanki dysfunkcji lokalnych i rzutowanych oraz dotyczyć zarówno uszkodzeń strukturalnych jak i zaburzeń funkcji.

Mogą również u Pana występować czynniki sprzyjające określonym napięciom w okolicy Pana bolesnej łopatki np. problemy posturalne.

Za mało również wiadomo o początkach Pana dolegliwości – czy miał Pan uraz/urazy tej okolicy lub obszaru? jak długo trwa Pana dolegliwość? czy cierpi Pan na inne dolegliwości, choroby? czy jest Pan np. czynnym sportowcem? jeśli tak to jaką dyscyplinę Pan uprawia? itp. – słowem, brakuje wyczerpującego wywiadu.

Ważne jest również w Pana przypadku wykonanie badania osteopatycznego, ortopedycznego i neurologicznego w celu ustalenia z jakimi dysfunkcjami, jakich struktur mamy do czynienia oraz jaka jest ich chroniczność i ewentualne powiązania.

Może się również okazać koniecznym skierowanie Pana na badania dodatkowe np. usg, w celu uzyskania możliwie pełnego obrazu problemu.

Pozdrawiam Pana serdecznie Ireneusz

Trudno ustalić ćwiczenia bez badania, ale prawdopodobnie należy rozpocząć od ćwiczeń rotatorów stawu barkowego Imięsień nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy i podłopatkowy. Ścięgna tych mięśni tworzą tzw. pierścień rotatorów, który utrzymuje głowę kości ramiennej na właściwym miejscu, w stawie. Można spróbować ćwiczeń: youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki
Witam,
trzeba wzmacniać osłabione mięśnie i mobilizować w ograniczonych kierunkach. Przyczyn może być wiele, jeżeli miałbym udzielić rzetelnej odpowiedzi zapraszam na konsultację do Przychodni.
Pozdrawiam
Wojciech Szulborski
Sugeruję wizytę: Masaż leczniczy - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.