Badanie bioder (testy)

16 odpowiedzi
Witam. Czy ktoś z Państwa fizjoterapeutów jest w stanie podczas wizyty przeprowadzić kompleksowe badania bioder? Chodzi mi o różnego rodzaju testy, np. test dla mięśnia biodrowo-lędźwiowego, test dla mięśni przywodzicieli, test dla mięśnia gruszkowatego, test dla mięśni grupy kulszowo-goleniowej, test dla mięśnia prostego uda, test dla mięśnia prostego uda, test Anvila, testy oceniające zablokowanie w stawach krzyżowo-biodrowych, badania palpacyjne itd. Interesuje mnie fizjoterapeuta z Łodzi lub okolic :)
Dzień dobry. Tak na każdej wizycie przeprowadzam kompleksowe badanie pacjenta wykorzystując odpowiednie testy. Pozdrawiam

Dzień dobry, oczywiście mogę przeprowadzić takie badanie. Zapraszam do kontaktu.
Witam. Myślę, że testy jakie Pan wymienił są w większości podstawą przy badaniu, oczywiście można jeszcze zbadać zakresy ruchu i siłę mięśniową. Ale jestem ciekaw skąd takie pytanie? Czy ma Pan/Pani jakieś problemy i/lub objawy ze strony stt. biodrowych lub odc LS? Pozdrawiam.
Sporo tych testów :-) Pewnie wszystkich nie trzeba robić, żeby zdiagnozować problem ?!?! Ale ja odpadam, bo jestem z Olesna 40 km na północ od Opola.
Witam
Tak przeprowadzam takie testy.
Pozdrawiam
Na pewno fizjoterapeuta z okolic Łodzi przeprowadzi takie badanie.
Witam.
Jeżeli chodzi o przetestowanie stawu biodrowego to nie było by problemu. Jeżeli chodzi o miasto to już jest duży problem. Nie jestem w stanie nawet kogoś polecić z Łodzi.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
tak, ja mogę ale w Warszawie
Szanowna/y Pani/e,
kompleksowe badanie (m.in. testy funkcjonalne) to stały fragment każdej pierwszorazowej wizyty u Fizjoterapeuty - to podstawa bezpiecznego i skutecznego leczenia :)

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Witam, każdy fizjoterapeuta będzie w stanie przeprowadzić tego typu badanie, proszę wyszukać kogoś w okolicy, na pewno pomogą.
Witam jestem w stanie określić palpacyjnie oraz za pomocą testów miejsca bolesne w obrębie kończyn bądź miednicy. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Dzień dobry,
oczywiście, tylko nie ta okolica:)
Pozdrawiam Agnieszka Kawka-Jagodzka
Dzień dobry. Od razu zaznaczam, że pracuje w Krakowie - ale może mogę pomóc. Badanie stawów biodrowych przeważnie obejmuje trakcję w 2 formach, kompresję, badanie ruchomości (zgięcie, rotacja wewnętrzna, rotacja zewnętrzna, pośrednio wyprost) a następnie można w zależności od potrzeb przeprowadzić badanie mięśni tego regionu - badanie na długość oraz dyferencjalną diagnostykę mięśniową - w celu określenia wzajemnych zależności pomiędzy poszczególnymi grupami funkcyjnymi mięśni, jak i poszczególnymi mięśniami względem siebie. Jeśli jest potrzeba wykonuje się testy dodatkowe. Następnie można przejść do oceny miednicy (ustawienia talerzy biodrowych - względem płaszczyzny poprzecznej i względem siebie nawzajem, spojenie łonowe - asymetrie/ bolesność/tkliwość palpacyjna). Kolejnym logicznym krokiem w badaniu tego regionu często jest przejście do badania stawów krzyżowo-biodrowych - pod kątem ruchomości (przeważnie 4 standardowe testy) a następnie testy prowokacyjne (standardowo 6 testów). Często na tym etapie okazuje się, że warto byłoby skorelować obserwacje wynikające z badania z sytuacją w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - wtedy należy go przebadać (trakcja/kompresja, bad. aktywne, badanie pasywnej fizjologicznej ruchomości segmentarnej, badanie translatoryczno-akcesoryczne jako uzupełnienie). Myślę, że na pewno w Łodzi znajdzie Pan/Pani terapeutów - którzy są w stanie rzetelnie to zbadać. Sam znam kilku - w razie problemów proszę o kontakt - podam Pani/Panu namiary na kogo trzeba.
Pozdrawiam z Krakowa.
Oczywiście, że tak. Jeśli dla Pani/Pana Warszawa to okolice Łodzi - zapraszam :)
Myślę, że każdy fizjoterapeuta przeprowadzi takie badanie :)
Witam, proszę szukać fizjoterapeuty z Łodzi lub okolic. Pozdrawiam