Akupunktura

6 odpowiedzi
Witam, mamy z męzemokropne bółe głowy co drugi dzień, nie chcemy więcej zażywać tabletek, które mało pomagają i rujnują inne narzady. Poradzono nam zabiegi akupunkury, proszęi opadę i propozycję spotkania.
Mieszkamy w Kujawsko Pomorskim
Pozdrawiam,
Beata Krzysztof
Witam. W gabinecie zajmuję się kręgo-pochodnymi bólami głowy Nie zajmuję się i nie specjalizuję w akupunkturze. pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani, akupunktura jest uznaną metodą leczenia przewlekłych bólów głowy i w wielu przypadkach przynosi ulgę.W takim przypadku wskazana jest również konsultacja psychiatryczna w celu wykluczenia zaburzeń depresyjnych, które bardzo często nakładają się na dolegliwości somatyczne a czasem są ich przyczyną. Oczywiście można zamówić u mnie wizytę w poradni neurologicznej przez witrynę internetową ale korzystniej dla Państwa będzie jeśli lekarz leczący mieszka w odległości najwyżej 100 km od miejsca zamieszkania. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
Szanowni Państwo,
problematyka bólów głowy to bardzo szeroki temat, który często stanowi pogranicze kilku dziedzin medycyny: neurologii, neurochirurgii, laryngologii, stomatologii, a czasem i jeszcze jakichś. Przede wszystkim należy wykluczyć przyczyny organiczne. A to można zrobić na kilka sposobów - radzę zacząć od wizyty u rzetelnego neurologa.
dr Andrzej Żytkowski
ps. zabiegi akupunktury, wbrew opiniom niektórych lekarzy, często przynoszą znakomite efekty, ale pod warunkiem wykluczenia przyczyn organicznych - patrz wyżej
To nie jest tak, że istnieje jeden rodzaj leczenia dobry dla wszystkich.
W diagnostyce i leczeniu bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, dotychczasowe leczenie, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Leczenie dobiera się w zależności od rodzajów bólów głowy. Z tego co Pani pisze są to bóle przewlekłe, i nic więcej na ten temat nie wiadomo. Co to znaczy tabletki, czy są to leki przeciwbólowe czy leczenie profilaktyczne bólów głowy?
Leczenie jest inne w przypadku bólów głowy polekowych, inne w przypadku migreny przewlekłej, inne w przypadku napięciowych bólów głowy itd.
Alternatywą dla farmakologii w przypadku migreny przewlekłej są iniekcje z toksyny botulinowej. Akupunktura może być skuteczna w niektórych rodzajach bólów głowy.
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wizytą można umówić się przez portal znany lekarz lub bezpośrednio pod numerem telefonu 22-710-33-33.
Dzień dobry. Zakładam,że wykonano diagnostykę zgłaszanych przez Państwa dolegliwości, i że nie ma uchwytnej przyczyny. Proszę o informację jakie zostało postawione rozpoznanie, czy jest to migrena? Istotne jest czy zastosowane leczenie było w pełnych dawkach. Medycyna niekonwencjonalna pozostaje do decyzji pacjenta.
pozdrawiam
Małgorzata Szymańska.
Samo określenie ból głowy jest bardzo szerokie, pod tą ogólna nazwą kryje się wiele różnych typów bóli głowy, które aby skutecznie leczyć trzeba rozpoznać i odpowiednio zakwalifikować. Tabletka tabletce również jest nierówna. Jeżeli stosują Państwo przewlekle tylko zwykłe leki przeciwbólowe to może dojść nawet do rozwinięcia polekowych bóli głowy, a w przewlekłych bólach głowy należy zastosować inne leki profilaktyczne, których celem będzie zredukowanie bólu głowy. Akupunktura jest jedną z metod alternatywnych, którą można zastosować, ale skuteczność też jest różna. Niestety mieszkają Państwo daleko od Warszawy, gdzie mam gabinet, chociaż mam pacjentów z całej Polski. Jeżeli mają Państwo takie życzenie to oczywiście zapraszam na ul. Gościnną.

Eksperci

Piotr Mielcarek

Piotr Mielcarek

Ginekolog, Lekarz rodzinny

Gdańsk

umów wizytę
Beata Wojciechowska

Beata Wojciechowska

Lekarz rodzinny

Zgierz

umów wizytę
Michał Smołczyk

Michał Smołczyk

Lekarz medycyny pracy, Internista

Katowice

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 2 pytań dotyczących: badania wstępne
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.