3 lata temu złamałem kostkę przyśrodkową z przemieszczeniem minimalnym bez zespolenia śrubami. Po ro

3 odpowiedzi
3 lata temu złamałem kostkę przyśrodkową z przemieszczeniem minimalnym bez zespolenia śrubami. Po roku terapia manualna x9 razy. Mało chodzę z racji zawodu kierowcy. Mam ograniczenie ruchomości grzbietowej po zgięciu kolana, przy wyprostowanej nodze nieznaczne oraz podeszwowej w dość dużym stopniu. Po urazie chyba za szybko je ćwiczyłem, gdy noga była opuchnięta , czy to wpłynęło na przykurcz? Ograniczenie czuje na stawie, mięśnie łydki były rolowane i rozciągane ale sporadycznie, po roku częściej. Czy mobilizacja powerbandem zaczepionym o kość skokową pomoże? MRI -przykurcz torebki stawowej i mały obrzęk kości, RTG- ok, Czy da się go rozruszać jeszcze i czy taki przykurcz niszczy staw?
Witam, prawdopodobnie trzena popracować nad mobilnością stawów skokowych. "przykurcz" a bez oglądania pacjenta użyje sformułowania ograniczenie ruchomości może negatywnie wpływać na staw doprowadzając do jego degeneracji. Ten obrzęk, który może występować trzeba chłodzić. Dopiero gdy okolica ćwiczona będzie tej samej temperatury jak na drugiej nodze wtedy należy mobilizować staw. Polecam szeroką gamę ćwiczeń mobilizacyjnych na stawy skokowe w rożnych płaszczyznach, również rotacyjne. można znaleźć na you tube.
Pozdrawiam
Wojciech Szulborski
Sugeruję wizytę: Komputerowe badanie stóp - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,
Zastanawiam się jak doszło do złamania, co spowodowało osłabienie stawu skokowego. Możliwe że przyczyna nie leży w samej kostce. Najczęściej ból i różne dolegliwości są w miejscu najbardziej osłabionym przez organizm. Trzeba byłoby przeprowadzić pierwsze szczegółowy wywiad i zastanowić się nad przyczyną, co powoduje tak duże przeciążanie tego miejsca. Potem zastosować odpowiednie leczenie. Najlepiej udać się do dobrego fizjoterapeuty i dopiero wtedy zacząć coś wspólnie myśleć nad rehabilitacja. Same działanie tylko i wyłącznie w staw skokowy może nic nie pomoc, jeśli tam nie leży przyczyna problemu, a co gorsze jeszcze zwiększyć problem. :( Najważniejsze aby znaleźć problem, a organizm z nasza pomocą zacznie samoleczenie. ;)
Pozdrawiam serdecznie :)
Witam. Po pierwsze jaki był mechanizm urazu,tzn. w jaki sposób doszło do złamania. Czy uszkodzony był tylko staw skokowy. Problem ze st.skokowym to jedno ale należałoby się przyjrzeć również sąsiednim stawom w tej samej kończynie. Jaki jest Pana wzorzec chodu? Jakie ruchy sprawiają największy problem? Ćwiczeń jest dużo ale muszą być dobrane po uprzednim dokładnym badaniu funkcjonalnym Pana. Oczywiście przez dobrego fizjoterapeutę. Pozdrawiam