2 tygodnie tu miałam wykonywany zabieg lipozy dolnej części twarzy. Po 1,5 tyg opuchlizna zeszła i p

3 odpowiedzi
2 tygodnie tu miałam wykonywany zabieg lipozy dolnej części twarzy. Po 1,5 tyg opuchlizna zeszła i przez kilka dni twarz wyglądała już normalnie, jednak od wczoraj twarz znowu napuchla, a w miejscu nakłuć twarz zrobiła się twarda, tak jakby zbita. Bardzo martwi mnie ta sytuacja, nie wiem czy to normalny objaw i czy powinnam gdzieś to zgłosić. Osoba wykonująca mi zabieg wspominała tylko o kilkudniowym obrzęku, nie było mowy o tym ze obrzęk może nawracać. Bardzo proszę o porady i odpowiedz
Dzień dobry, objaw wymaga konsultacji lekarskiej - lekarz wykonujący zabieg powinien sprawdzić, czy miejsce zabiegu nie zostało zainfekowane i czy nie ma tam procesu zapalnego, który wymaga leczenia. Proszę nie zwlekać ze zgłoszeniem się na wizytę, osoba wykonująca zabieg na pewno będzie chciała zobaczyć, co się dzieje.

Witam,
najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do lekarza który wykonywał zabieg.
Pozdrawiam serdecznie
Dr Ola Wójcicka
Mam nadzieję, że zabieg wykonywał lekarz, do którego natychmiast trzeba się zgłosić. Jeżeli zabieg został wykonany przez osobę nieuprawnioną, to poza natychmiastowym zgłoszeniem się do lekarza, istnieje obowiązek zgłoszenia zaistniałej sytuacji do prokuratury. Ropne powikłanie lipolizy w obrębie głowy jest zaliczane do stanów zagrożenia życia.