15 lat problemów z cerą

3 odpowiedzi
Mężczyzna lat 33, choroby skóry od 15 lat. Masa antybiotyków doustnie i zewnętrznie, maści robione itp. 2 kuracje Izotekowe 10 i 2 lata temu. Ostra reakcja uczuleniowa na większość specyfików do smarowania. Co ważne walka z nietolerancjami pokarmowymi i powracające zapalenie jelit (dieta+ probiotyki). Uprawiam sport, nie palę, sporadycznie piję alkohol.
Stan aktualny – Czyste czoło, nos, podbródek, plecy. Zaatakowane policzki – w większości zapalenia mieszków włosowych, czarne wągry, przesuszone od dezynfekowania, infekcje w głębokich warstwach skóry. Po powrocie do maści, żeli reakcja pooparzeniowa, odstawiłem brałem Azycynę 3 x potem co tydzień 1 - brak rezultatów. Nie chcę brać więcej antybiotyków z powodów jelit. Zabiegi kosmetyczne kwasy itp. dają chwilową skuteczność, zmienia się 1-2 warstwa potem s pod spodu znów wychodzi wszystko. Reakcja na słońce, chwilowa poprawa.
Z powodów diety musiałem suplementować sporo witamin i minerałów, piłem czystek, propolis, inne magiczne superfoods itp.
Mam wrażenie że medycyna konwencjonalna nie ma już nic do zaoferowania mylę się?
Trudno powiedzieć, ale chyba trochę ma:) Przede wszystkim sprawdziłabym stan skóry (komputerowo); czy przy okazji nietolerancji nie ma Pan np. infekcji drożdżakowych jelita lub Helicobacter w żołądku? Jak z dietą? Czy jest Pan pewny prawidłowej pielęgnacji skóry?

szanowny Panie jest dużo leków na trądzik ale proszę udać się do dermatologa żeby dobrał te najlepsze. zapraszam Preibisz Skindoctors
Witam,
ma Pan skórę łojotokową i niestety nikt nie zmieni Pana genów. Odpowiednio dobrane leki i kosmetyki powinny utrzymać "porządek" na skórze.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.