1) Czy to prawda, że latem jak jest ciepło, mimo że wypijamy więcej płynów oddajemy mniej moczu i pr

2 odpowiedzi
1) Czy to prawda, że latem jak jest ciepło, mimo że wypijamy więcej płynów oddajemy mniej moczu i przez to rzadziej musimy chodzić do toalety niż zimą?

2) Czy normalnym jest, jak wypiję 2 szklanki wody to 1,5h później gania mnie do toalety po 1-3 razy?
Latem tracimy więcej płynów przez skórę, przez to rzadziej oddajemy mocz. Jeśli chodzi o częstotliwość oddawania moczu jest ona również związana z ilością wypijanych płynów jak i nawodnieniem organizmu. Im mniej nawodniony organizm, tym częściej może Pan/ i chodzić do toalety, ponieważ komórka "odrzuca" płyn, ze względu na to, iż jest silnie odwodniona. Przy systematycznym piciu odpowiedniej ilości płynów, nawodnienie organizmu będzie można wyrównać. Proponuję zrobić analizę składu ciała, by sprawdzić m.in. swoje nawodnienie, będzie wówczas możliwość przeliczenia indywidualnego zapotrzebowania na płyny przez dietetyka.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
dodam, że naturalnym zjawiskiem jest iż wypicie w krótkim czasie 2 szklanek wody spowoduje, że kolokwialnie mówiąc woda przez organizm przeleci, czego wynikiem będą zauważone częstsze wizyty w toalecie. Można tego uniknąć pijąc taką samą ilość wody małymi porcjami, np. co 10 minut, zapewnimy sobie tym dobre nawodnienie organizmu. Warto wiedzieć, że średnie zapotrzebowanie organizmu na wodę wynosi około 30-35 ml/kg masy ciała i raczej nie powinno być niższe niż 1,5 litra/dzień. W przypadku wzmożonej aktywności fizycznej, upałów i innych (np. choroby związanej z podwyższeniem temperatury ciała, biegunką, wymiotami) wzrasta. Pozdrawiam serdecznie.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.