1. Czy kwas hialuronowy z ust w 100% wchłonie się? Wstrzyknięto mi go w usta, sprawdzony preparat, a

5 odpowiedzi
1. Czy kwas hialuronowy z ust w 100% wchłonie się? Wstrzyknięto mi go w usta, sprawdzony preparat, ale jednak chciałabym swoje stare usta, nie podoba mi się efekt. :( Wiem, że to zależy od różnych czynników, ale po pierwszym powiększeniu ile przeważnie trzyma się kwas w ustach u młodych osób? 2. Czy ten kwas stopniowo z miesiąca na miesiąc będzie zanikał, czy gwałtownie po roku lub pół roku znika całkiem - jak to jest? 3. Czy gdy ten kwas zniknie, moje usta nie zmienią się, nie obwisną? Bo rozumiem że wstrzykiwanie kwasu je pewnie rozciąga? Czy nie? Wstrzyknięto mi ok 1 ml mniej więcej 0,5 w górę, 0,5 w dół. 4. Czy jeśli mam grudki (nie wewnątrz we śluzówce, tylko bardziej na zewnątrz ust) - to one wchłoną się z czasem też?
Zabieg wykonywał kosmetolog czy lekarz?

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Najlepiej się zwrócić się do osoby które go wykonywał z tymi pytaniami, ponieważ nie wiem jakim dokładnie preparatem wykonano zabieg. Pozdrawiam.
Kwas hialuronowy ulega w naszych tkankach stopniowej degradacji przez enzym hialuronidazę. Z deklarancji producentów wynika, że proces ten trwa do 12 miesięcy. Jest to proces liniowy czyli każdego dnia tracimy niewielką ilość kwasu hialuronowego. Dodatkowym czynnikiem, który wpływa na szybkość rozkładu kwasu jest nasz styl życia i nasz temperament. U usób hiperkinetycznych kwas ulega szybszemu rozkładowi niż np. u osób hipokinetycznych. Kwas hialuronowy zdeponowany w ustach szybciej rozkłada się u osób palacych papierosy lub np. "ssących" lub przygryzających wargi. Po wielu miesiącach od zabiegu samego kwasu już nie ma albo pozostają jego śladowe ilości możemy mięć natomiast widoczną przebudowę tkanek, np. rozrost, przerost, pogrubienie. Płytkie grudki widoczne na ustach to mogą byc np. zaczopowane gruczoły fizjologicznie obecne w ustach. Oczywiście trzeba wykluczyć czy nie jest to żle bo np. zbyt płytko podany kwas hialuronowy. To tyle teorii bo oczywiście bez osobistej konsultacji i wiedzy na temat techniki zabiegowej i rodzaju preparatu nie można stawiać diagnozy w konkretnym przypadku. Pozdrawiam
Usieciowany kwas hialuronowy, którego standardowo używa się do powiększania ust, ulega degradacji pod wpływem enzymów wciągu 6-12 miesięcy. Okres wchłaniania preparatu zależy od jego rodzaju, indywidualnych predyspozycji pacjenta, stylu życia, używek itd. Jeśli efekt jest niesatysfakcjonujący, można preparat rozpuścić hialuronidazą. Zawsze warto zgłosić się na wizytę kontrolną do lekarza, który wykonał zabieg.
Kwas hialuronowy zwykle wchłania się całkowicie z ust w ciągu 6-12 miesięcy, stopniowo. Jednak, w przypadku dużych grudek mogą one utrzymywać nawet kilka lat (spotkałam się z takim przypadkiem). Wielokrotne powiększanie dużymi ilościami preparatu może wywołać rozciągnięcie skóry, ale raczej nie po jednym razie. Podsumowując, po zabiegu warto odczekać miesiąc lub dwa i jeśli efekt ostateczny nie jest dobry rozpuścić nadmiar lekiem hialuronidazą w gabinecie lekarskim (ze względu na bezpieczeństwo w czasie tego zabiegu).

Eksperci

Hanna Myśliwiec

Hanna Myśliwiec

Dermatolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Białystok

Mateusz Gąciarz

Mateusz Gąciarz

Ortopeda, Chirurg, Lekarz sportowy

Kraków

umów wizytę
Marta Wieczorek

Marta Wieczorek

Dermatolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, Wenerolog

Warszawa

umów wizytę
Marzena Lorkowska-Precht

Marzena Lorkowska-Precht

Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Warszawa

umów wizytę
Krzysztof Buczyłko

Krzysztof Buczyłko

Alergolog, Laryngolog

Łódź

Danuta Myłek

Danuta Myłek

Alergolog, Dietetyk, Dermatolog

Warszawa

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 107 pytań dotyczących: Kwas hialuronowy
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.