Pytania pacjentów (283)

    Bardzo proszę o pomoc z aftą. Od 2 tygodni mam ogromną aftę na błonie przed migdałkiem. Afta ma około 1,5 cm - jest ogromna i sprawia bardzo duży ból. Nie mogę swobodnie mówić i przełykać. Raz jest cała czerwona, raz posiada białą błonkę. Płuczę od 2 tygodni usta szałwią, smaruje aftę gencjaną, aphtinem, tantum verdę, biorę witaminy. Nic nie pomaga... bardzo proszę o pomoc.

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. dent. Klaudiusz Rojek

    Proponuje spróbować terapie ozonem jak nie pomoże trzeba bedzie pokazać sie chirurgowi może to być coś poważniejszego


    W ostatni piątek miałam chirurgicznie usuwaną ósemkę dolną w szpitalu na podkarpaciu. Jednak normalnie studiuję i pracuję w Krakowie. Miałam się wybrać na usunięcie szwów w najbliższy piątek, jednak nie chcę specjalnie jechać na podkarpacie tylko po to, żeby te szwy zdjąć. Czy orientuje się tu ktoś, gdzię mogę na fundusz zdrowia ściągnąć szwy z ósemki w Krakowie? Najlepiej okolice Podgórza, ale niekoniecznie. Z góry dziękuje.

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. dent. Klaudiusz Rojek

    Prosze zadzwonić do oddziału NFZ i zapytać oni to wiedza ja niestety nie mam takiej wiedzy


    Witam serdecznie.Ile kosztuje wizyta konsultacyjna w gabinecie stomatologicznym?.Dziekuje za odpowiedz.

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. dent. Klaudiusz Rojek

    Jedyne 100pln


    dzień dobry, syn prawie 9lat ma zęba mezjodensa. Odkryliśmy go ok 3 tyg temu i już niestety coraz szybciej rośnie. Czy wyjazd 4 dni później do hotelu i pływanie w basenie jest problemem przed takim zabiegiem? Czy rana długo się goi
    pozdrawiam

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. dent. Klaudiusz Rojek

    Wyjazd przed zabiegiem nic niezmieni ,rana pozabiegow Ok 14 dni


    Szukam dobrego stomatologa na NFZ Łask

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. dent. Klaudiusz Rojek

    to będzie trudne o ile wogólemożliwe


    Witam, jestem po ponownym leczeniu endodontycznym zęba 26 (po 1szej wizycie ekstrypacja i płukanie korzeni, założenie fleczera, odesłanie do innego lekarza w celu leczenia pod mikroskopem (diagniza: częściowa martwica miazgi);po 2giej odnalezienie kanału mb2, poszerzenie kanałów i oczyszczenie, wypełnienie wodorotlenkiem wapnia i wypełnienie tymczasowe. Dodatkowo złamanie końcówki narzędzia w okolicy wierzchołkowej korzenia policzkowego bliższego-pozostawione do obserwacji. Rtg przed i po leczeniu). Po tygodniu mam utrzymujący się ból tego zęba (okoloca OKW, a szczególnie w miejscu powstania nadżerki (miejsce wkłucia znieczulenia). Jestem na tydzień za granicą i nie mam możliwości konsultacji u stomatologa. Co to może być i czym na ten okres mogę uśmierzyć ból? Środki przeciwbólowe działają chwilowo (muszę brać co 2-3h)

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. dent. Klaudiusz Rojek

    taka jest zasada działania środków przeciwbólowych,proponuje za granicą odwiedzić stomatologa


    Mam problem stomatologiczny. 2 lata temu założono mi most porcelanowy na całą górną szczękę. W oparciu na zębach, które zostały wcześnie pozbawione nerwów i zeszlifowane. Od dwóch miesięcy bardzo krwawią mi pod mostem dziąsła. Obawiam się teraz czy będzie konieczność zdjęcia mostu, jeśli tak to kto ponosi za to odpowiedzialność. Dodam jeszcze, że miałam już zabieg usunięcia kamienia. Poprawy jednak nie ma. Wręcz odwrotnie krwawienie się wzmaga. Będę wdzięczna za radę.

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. dent. Klaudiusz Rojek

    Prosze zrobić zdjecia rtg i porządnie zdiagnozować zaistniała przyczynę krwawień


    Czy moze sie ktos odnieść do tych tresci ?
    Cyt" Kiedy dentysta ‚leczy’ kanał korzeniowy, wtedy drąży ząb, potem wypełnia wydrążoną komorę substancją (zwaną gutaperka), która odcina ząb od dostawy krwi. Krew nie może już krążyć w zębie, ale labirynt maleńkich kanalików pozostaje. Bakteria, odcięta od dostawy żywności, ukrywa się w tych tunelikach, gdzie czuje się niezwykle bezpieczna od antybiotyków i obronnego systemu odpornościowego organizmu.
    Korzeń przyczyną licznych chorób
    Pod presją tlenu i braku składników odżywczych, te wcześniej przyjazne organizmy zmieniają się w silniejsze, bardziej zjadliwe bakterie beztlenowe, które produkują różne silne toksyny. Te które wcześniej były zwykłymi, przyjaznymi bakteriami jamy ustnej, mutują się w bardzo toksyczne patogeny czające się w kanalikach martwego zęba. Tylko czekają na okazję by się rozprzestrzenić.
    Nie znaleziono żadnej metody sterylizacji skutecznej w dotarciu do tych kanalików – i niemal każdy z wypełnionym kanałem ząb zamieszkują bakterie, szczególnie wokół wierzchołka i więzadła ozębnej. Często infekcja dochodzi do kości szczękowej, gdzie tworzy kawitacje – miejsca martwiczych tkanek w samej kości szczękowej.

    .....wiele przewlekłych, wyniszczających chorób, ma zaczątek w wypełnionych kanałach zębowych. Najczęstsze to: choroba serca i układu krążenia. Faktycznie znalazł 16 różnych sprawczych czynników bakteryjnych tych chorób. Ale znalazł również powiązanie między wypełnionymi kanałami korzeni zębowych i chorobami stawów, mózgu, układu nerwowego."

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. dent. Klaudiusz Rojek

    to wszystko to najbardziej ekstremalne sytuacje które są możliwe w stomatologii opisane w piśmiennictwie


Popularne pytania

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.