Pytania pacjentów (3)

    Moja córka ma 13msc, jest cały czas karmiona piersią. Zawsze dużo budziła się w nocy ale niekoniecznie dużo jadła. Teraz budzi się co chwilę, opróżnia obie piersi za każdym razem. W zasadzie w połowie nocy pampers już jest przesikany. Trochę mnie to niepokoi...

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Katarzyna Krawczyk

    Szanowni Państwo, dziecko w wieku 13 miesiecy powinno mieć już rozszerzoną dietę I poza mlekiem mamy spożywać produkty zawierajace wszystkie niezebdna skladniki odzywcze ( bialko tluszcze I cukry). Wprowadzanie pokarmow dodatkowych powinno rozpoczac sie po 6 m.ż I powinno się przeprowadzac je w osłonie karmienia piersią. Jesli Panstwa dziecko w ciagu dnia spożywa dobrane do wieku posiłki, to utrzymanie karmień nocnych mlekiem piersi nie jest niepokojące. Jeśli zaś niepokoi Panstwa zwiekszone pragnienie I zwiekszona ilosc oddawanego moczu w ostatnim czasie u Panstwa dziecka, to sa to objawy, ktorych nie można bagatelizować I wskazany jest kontakt z pediatra, celem ew. poszerzenia diagnostyki. Pozdrawiam serdecznie.


    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Katarzyna Krawczyk

    Szanowni Panstwo, jesli w czasie leczenia infekcji pojawia sie podwyżona temperatura, moze to swiadczyc m.in. o nadkażeniu bakteryjnym infekcji poczatkowo wirusowej lub o zaostrzeniu infekcji. Konieczne... Więcej


    Czy po badaniu rezonansem z kontrastem dozylnym można karmić piersią?

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Katarzyna Krawczyk

    Szanowni Państwo, jeśli badanie wykonane było w znieczuleniu ogólnym to karmienie można rozpocząć w ciągu 1-2 godzin od wybudzenia się dziecka. Najczęściej pozwolenie na rozpoczecie karmienia doustnego wydaje anestezjolog prowadzący znieczulenie. Jeśli badanie wykonane bylo bez znieczulenia ogólnego, to karmienie piersią można rozpocząć bezpośrednio po zakończeniu badania.


Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.