Pytania pacjentów (120)
-
Dzień dobry, Jestem po operacji usunięcia krążka L5/S1 bez implantu. Jakie są następstwa i ewentu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, dyskektomia to operacja polegająca na częściowym, a nie całkowitym usunięciu krążka międzykręgowego. Jest to zabieg stosowany na całym świecie w określonych wskazaniach. Podczas takiego… Więcej
-
Witam mam rwe kulszowa ,dyskopatie I przepukline z obu stron bola mnie ciągle nogi i ledzwia bol rob
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, sugeruję udać się do neurochirurga bądź chirurga urazowo-ortopedycznego specjalizującego się w leczeniu chorób kręgosłupa.
-
Dzień dobry mam poważny kłopot , który nie pozwala mi normalnie funkcjonować a mianowicie stymulator
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, sugeruję kontakt z ośrodkiem, gdzie ten stymulator był wszczepiany - należy sprawdzić parametry stymulatora i jeżeli jest wadliwy - wymienić go na nowy.
-
Dzień dobry! Mam 29 lat, 03.08.2022 miałam drugą operację kręgosłupa (pierwsza w 2017). Miałam wyk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, pytanie o powrót do aktywności fizycznej warto zadać lekarzowi, który wykonywał Pani/Panu operację. Taką decyzję podejmuje się mając pełną wiedzę o stanie klinicznym. Warto jednak… Więcej
-
Naczyniak 0.9mm w odcinki lędźwiowym-ostatnia rechabilitacja w lipcu przerwana z powodu nasilonego b
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jest bardzo mało prawdopodobne, że dolegliwości bólowe powodowane są przez opisany naczyniak. Pozdrawiam.
-
Co to znaczy resztkowykrwiak przymuzgowy w fazie ewolucji grubości do 0,3 cm (poprzednio do 0,6 cm)?
Co to znaczy resztkowykrwiak przymuzgowy w fazie ewolucji grubości do 0,3 cm (poprzednio do 0,6 cm)?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, to znaczy, że krwiak powoli się "wchłania". Pozdrawiam.
-
Czy to jest groźne? Po podaniu środka kontrastowego w prawym płacie czołowym nadkomorowo, przystrza
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, na ogół groźne nie jest. Konieczna jest jednak bezpośrednia interpretacja przez neurochirurga - proszę zatem na konsultację zabrać nie tylko opis ale również płytę CD z badaniem.
-
Mam pytanie, czy guz mózgu może być spowodowany np uderzeniami w głowę?
Mam pytanie, czy guz mózgu może być spowodowany np uderzeniami w głowę?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, uważa się, że urazy głowy mogą sprzyjać powstawaniu oponiaków - niektóre badania to potwierdzają, inne natomiast dowodzą braku związku. W dużym badaniu kohortowym przeprowadzonym w… Więcej
-
Dzień dobry Dostałam skierowanie od neurologa na RM .Proszę o poradę do kogo mam się zgłosić ortop
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, warto zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy zajmującego się operacjami kręgosłupa.
-
Czy przepuklina międzykregowa w odcinku lędźwiowym z pęknięciem pierścienia włóknistego jest wskazan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zmiany tego typu na ogół nie stanowią bezwzględnego przeciwwskazania do porodu drogami natury. Sugeruję bezpośrednią konsultację z neurochirurgiem bądź ortopedą zajmującym chorobami kręgosłupa… Więcej
-
Czy można założyć stabilizator międzywyrostkowy np. DIAM na odcinek L5/S1? Słyszałam sprzeczne opini
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jest możliwe, ale nie u wszystkich i jedynie w określonych wskazaniach (których obecnie w przypadku implantów międzykolczystych jest niewiele). Sugeruję konsultację z neurochirurgiem… Więcej
-
Witam, w badaniu rezonansem magnetycznym, w odcinku lędźwiowym wykryto u mnie nerwiaka, którego jak
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, proszę szukać pomocy na oddziałach i klinikach neurochirurgii.
-
Jaki lekarz w Polsce zajmuje się problemem konfliktu naczyniowo nerwowym?
Jaki lekarz w Polsce zajmuje się problemem konfliktu naczyniowo nerwowym?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W zasadzie każdy specjalista neurochirurgii w Polsce jest w stanie skonsultować Pani/Pana przypadłość.
-
Dzień dobry. Od paru miesięcy czekałam na operacje kręgosłupa L5/S1 w końcu doczekałam się terminu w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Operacja w pierwszym trymestrze ciąży jest niewskazana jeżeli nie jest bezwzględnie konieczna.
-
Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku: Poszerzone odejście odcinka A2 prawej t.przedniej z mo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sugeruję postępować zgodnie z zaleceniami radiologa w opisie i wykonać kontrolny rezonans 12 miesięcy po wyjściowym badaniu.
-
„Mam zdiagnozowanego oponiaka i chciałabym przyjmować preparaty Neurovit i Audition, które zawierają
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani, suplementacja witamin z grupy B wskazana jest w przypadku ich niedoboru w badaniu laboratoryjnym. Sugeruję takie wykonać. Z wyrazami szacunku dr n. med. Jakub Wiśniewski
-
Witam .6 miesięcy minęło od operacji kręgosłupa lędźwiowego( stabilizacja,był kręgozmyk 2 stopnia,st
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowny Panie,
w przypadku prezentowanych dolegliwości należy przeprowadzić odpowiednią diagnostykę z użyciem badań obrazowych. W niektórych przypadkach skuteczne okazuje się leczenie… Więcej
-
Witam,mam podobny problem jak wyżej, czy naprawdę nestosymulator może pomóc bólach?
Witam,mam podobny problem jak wyżej, czy naprawdę nestosymulator może pomóc bólach?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani/Panie, to zależy od charakteru i lokalizacji bólu. Jeżeli ból ma charakter neuropatyczny i nie da się go skutecznie leczyć zachowawczo (np. farmakologicznie, fizjoterapeutyczne) oraz… Więcej
-
Dzień dobry, 5 miesięcy temu miałam operację usunięcia guza mózgu, był to niezłośliwy glejak. Po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani,
dolegliwości mogą mieć różne podłoże. Mogą być związane z zakresem resekcji (usunięcia guza) i wynikać z jego lokalizacji. Ich źródłem może być jednak inna przyczyna.… Więcej
-
Dzień dobry, Proszę o interpretacje wyników rezonansu odcinka szyjnego: Fizjologiczna lordoza zni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani/Panie,
badanie rezonansem magnetycznym to badanie pomocnicze zlecane przez lekarza do postawienia diagnozy i określenia planu dalszego leczenia. Należy zawsze interpretować… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…