CENTRUM OBECNOŚCI - PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY W PŁOCKU

(76 opinii)

Centrum OBECNOŚCI powstało w 2012 r. z myślą o osobach poszukujących, pragnących się rozwijać w kierunku poprawy jakości życia, w stronę pełni, wolności i szczęścia. Jego pomysłodawcą i założycielem ... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

CENTRUM OBECNOŚCI - PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY W PŁOCKU

Chmielna 29

09-402 , Płock , mazowieckie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Centrum OBECNOŚCI powstało w 2012 r. z myślą o osobach poszukujących, pragnących się rozwijać w kierunku poprawy jakości życia, w stronę pełni, wolności i szczęścia.
Jego pomysłodawcą i założycielem jest Tomasz Radkiewicz, który do współpracy zaprosił zaufanych psychologów, terapeutów, coachów, kształcących się i zdobywających doświadczenie w akredytowanych przez wiodące organizacje terapeutyczne ośrodkach.
W Centrum OBECNOŚCI świadczymy usługi psychologiczne i psychoterapeutyczne na najwyższym poziomie, w oparciu o najlepsze standardy.
Najważniejszymi dla nas wartościami pracy z pacjentem w kierunku poszerzania jego pola świadomości, są:
+ akceptujący, autentyczny i empatyczny kontakt;
+ szacunek i respektowanie wartości, uczuć i emocji pacjenta;
+ koncentracja na potencjałach;
+ uważność na zrozumieniu Pacjenta jako osoby poszukującej wewnętrznej integracji, w obszarach emocjonalnym społecznym i duchowym.
Szanując godność, podmiotowość i wolność każdego człowieka, wierzymy, iż najwyższym ekspertem w obszarze swoich potrzeb i wyborów jest sam Pacjent.

Inspiracje do pracy czerpiemy z różnych kierunków terapeutycznych, opierając się na podstawowych założeniach podejścia humanistycznego w psychologii.
Korzystamy przy tym z zasobów terapii doświadczeniowej skoncentrowanej na emocjach L.S. Greenberga i skoncentrowanej na osobie C. Rogersa. Czerpiemy z podejścia Gestalt i podejścia egzystencjalnego.

Choroby

 • DEPRESJA MOŻE DOTYCZYĆ SYTUACJI: poczucia winy, poczucia beznadziei zaburzenia snu (sen za długi, „urywany” lub bezsenność; sen nie regenerujący), drażliwości, obniżenia nastroju (dominującymi emocjami jest smutek czy uczucie bezsilności, szczególnie złe znoszenie poranków) zaburzenia łaknienia (brak apetytu lub nadmierne objadanie się) spadek siły życiowej, motywacji, chęci do działania, koncentracji „czarne myśli” dotyczących siebie i otaczającego świata labilność emocjonalna (naprzemienne wybuchy płaczu, złości, popadanie w smutek) załamanie nerwowe po ciężkim lub bolesnym przeżyciu pesymistyczne nastawienie do samego siebie, przeszłości („Moje życie to pasmo porażek”), teraźniejszości, a zwłaszcza przyszłości („Nic dobrego mnie nie czeka) brak akceptacji samego siebie, poczucie bezwartościowości, zniekształcony obraz siebie samooskarżanie się, utrata satysfakcji, anhedonia (niemożność odczuwania przyjemności, co dotyczy także tych czynności i rzeczy, które do tej pory przysparzały radości), oczekiwanie kary, pragnienie śmierci, wycofanie z kontaktów społecznych, niemożność podjęcia decyzji, trudności w wykonywaniu swoich obowiązków trudności w koncentracji uwagi, zmęczenie, niski poziom energii, utrata wagi ciała lub znaczne przybieranie na wadze,- różne dolegliwości somatyczne (np. nerwobóle, bóle głowy, kręgosłupa)
 • LĘK, NERWICA CZY NIEPOKÓJ MOGĄ DOTYCZYĆ SYTUACJI: ciągłej złości, stałego poirytowania czy rozdrażnienia zaburzenia snu obniżenia nastroju (dominującymi emocjami jest smutek czy uczucie bezsilności) występowania lęku (także panicznego), niepokoju, dyskomfortu zaburzenia łaknienia (brak apetytu lub nadmierne objadanie się) spadek siły życiowej, motywacji, chęci do działania, koncentracji „czarne myśli” dotyczących siebie i otaczającego świata labilność emocjonalna (naprzemienne wybuchy płaczu, złości, popadanie w smutek) załamanie nerwowe po ciężkim lub bolesnym przeżyciu
 • TRUDNOŚCI OSOBISTE MOGĄ DOTYCZYĆ SYTUACJI: problemy w nawiązywaniu satysfakcjonujących kontaktów (nieśmiałość, niskie poczucie własnej wartości, trudności w wyrażaniu uczuć) problemy wieku dorastania (kryzysy tożsamości, kształtowanie się własnej odrębności) rozstania z partnerem, separacji, rozwodu zdrady w związku samotności utraty pracy zdrady w związku choroby własnej lub bliskiej osoby problemu w biznesie
 • PSYCHOTERAPIA DLA OSÓB Z RODZIN DOROSŁYCH DZIECI ALKOHOLIKÓW JEST SZANSĄ GDY: pojawia się niskie poczucie własnej wartości, problemy z samooceną przeżywanie stanu przewlekłego napięcia emocjonalnego, często silnego lęku przed odrzuceniem pojawia się bezlitosna ocena siebie i innych pojawia się szukanie potwierdzenia swojej wartości na zewnątrz w domu rodzinnym rodzice byli chłodni i wycofani emocjonalnie, nie okazywali miłości, ciepła i poczucia więzi coś idzie nie po ich myśli, czują lęk i nie kończą rozpoczętych spraw – często bojąc się odpowiedzialności pojawia się trudność w mówieniu o sobie i o swoich uczuciach ( zasada panująca w domu rodzinnym „nie mówić i nie czuć” ) trudności w przeżywaniu przyjemności i nadwrażliwość na cierpienie, poczucie bycia nieszczęśliwym pojawia się strach przed założeniem własnej rodziny, trudności wchodzenia w związki z ludźmi często w codziennym życiu pojawia się poczucie, że świat jest czarny, albo biały, lęk przed nowymi sytuacjami w życiu kiedy pojawia się skłonność do nałogów
 • KRYZYS TOŻSAMOŚCI MOŻE DOTYCZYĆ OSÓB KTÓRE DOŚWIADCZAJĄ: osłabienia energii życiowej, braku witalności, poczucia bezsensu, wszelkiego rodzaju lęków związanych ze stratą koszmarnych snów, uaktywnienia się symptomów fizycznych. braku poczucia satysfakcji lub jej niskiego poziomu odczuwania nawet mimo „twardych dowodów” sukcesu (kariera, rodzina, dziecko, dom) zmęczenia, samotności, rozczarowania, wypalenia próby rekompensaty lub odreagowania za pomocą różnych gadżetów adekwatnych do płci, statusu, środowiska, indywidualnych upodobań stawiania sobie ważnych pytań: czy to, co robię jest tym, czego naprawdę pragnę? czy to jest to miejsce, w którym chcę żyć? czy to jest ten człowiek, przy którym chcę być? czy to jest ta praca? pytań: skłaniających do twórczej refleksji na temat miejsca, w którym jesteśmy. Kim jestem, a kim chcę być? Kto we mnie chce zmiany?
więcej

Typ placówki

 • Ośrodek

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Katarzyna Czekierda-Pieciuk

  Psychoterapeuta, Psycholog, mgr

  • Z
   Lokalizacja: Psychoterapia Katarzyna Czekierda-Pieciuk

   Chodziłam na psychoterapię do Pani Katarzyny przez dwa lata i było to niezwykle cenne i potrzebne mi doświadczenie. Pani Katarzyna zawsze umiała dodać moim problemom perspektywy oraz dostrzec i wytłumaczyć schematy i mechanizmy, jakie mną kierowały. Dzięki pomocy i wsparciu Pani Katarzyny dużo, dużo lepiej rozumiem siebie i swe emocje; inaczej też podchodzę do wielu rzeczy, które wcześniej sprawiały mi trudność. Pani Katarzyna stworzyła w swoim gabinecie całkowicie bezpieczną atmosferę, w której wspólnie przepracowywałyśmy wszystko, co mi doskwierało. Podczas spotkań zawsze czułam się słyszana i zrozumiana i nie bałam się rozmawiać nawet o bardzo intymnych lub trudnych przeżyciach i przemyśleniach.

   Mogę bez przesady stwierdzić, że żyje mi się teraz pod wieloma względami łatwiej i lepiej z samą sobą, jak również z moimi bliskimi, i jestem ogromnie wdzięczna za doświadczenie współpracy z Panią.

  • W
   Lokalizacja: CENTRUM OBECNOŚCI - PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY W PŁOCKU

   Do Pani Katarzyny na psychoterapię chodziłem ponad pół roku. Dzięki spotkaniom i bardzo empatycznemu podejściu Pani Katarzyny udało Mi się uporać z moimi problemami oraz udało Mi się bardziej poznacie sobie samego.
   Dziękuję

  Zobacz wszystkie opinie (5) o tym lekarzu


 • Sylwia Osada

  Psycholog, Seksuolog, Psychoterapeuta, mgr

  • A
   Lokalizacja: Gabinety Psychologiczne "Lwowska"Usługa: konsultacja seksuologiczna

   Ciepła przyjazna atmosfera. Bardzo profesjonalna dającą poczucie że jestem w "dobrych rekach". Cierpliwa i pełna zrozumienia. W sposób bezbolesny porusza się po trudnych obszarach dając pomoc.
   Dziękuję za godziny pracy dzięki którym jestem szczęśliwym człowiekiem.

  • M
   Lokalizacja: Gabinety Psychologiczne "Lwowska"Usługa: psychoterapia indywidualna

   Jestem bardzo zadowolony z terapii u Pani Sylwii. Dzięki spotkaniom udało mi się poznać źródła moich problemów przez co lepiej sobie z nimi radzę. Rezultaty terapii przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Dziękuję bardzo.

  Zobacz wszystkie opinie (6) o tym lekarzu


 • Jakub Kalinowski

  Psychoterapeuta, Psycholog, mgr

  • S
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: ENSO Pracownia Psychoterapii i Rozwoju OsobistegoUsługa: konsultacja psychologiczna

   Dziś pierwsza wizyta .. Wyszedłem pełen nadziei na dalszą współpracę
   Wrażenie i odczucie po wizycie pozytywne
   Myślę że dobrze trafiłem
   Że to jest to miejsce i ten Pan Jakub który potrafi mi pomóc
   Dziękuję za poświęcony czas i liczę na dalszą współpracę

  • E
   Lokalizacja: ENSO Pracownia Psychoterapii i Rozwoju OsobistegoUsługa: psychoterapia młodzieży

   Pan psycholog bardzo miły, rzeczowy i zaangażowany. Był pełen zrozumienia dla problemów syna i wzbudził jego zaufanie co bardzo ważne w tym zawodzie.

  Zobacz wszystkie opinie (19) o tym lekarzu


 • Tomasz Radkiewicz

  Psychoterapeuta, mgr

  • T
   Lokalizacja: CENTRUM OBECNOŚCI - PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY W PŁOCKUUsługa: psychoterapia indywidualna

   Byłem w tragicznym stanie i bałem się nawet zadzwonić i umówić na wizytę, więc w akcie desperacji skorzystałem z zgłoszenia przez znanylekarz. Pan Tomasz zadzwonił rano i umówiliśmy się na wizytę. Najtrudniejszy do pokonania był pierwszy krok. Po ponad rocznej terapia u Tomasza Radkiewicz, mogę powiedzieć, że moje życie całkowicie się odmieniło. Przestałem żyć fikcyjnymi myślami i wyobrażeniami oraz zacząłem samodzielnie i odważnie stawiać "pierwsze kroki". Dziękuję.

  • P
   Lokalizacja: CENTRUM OBECNOŚCI - PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY W PŁOCKUUsługa: konsultacja psychoterapeutyczna

   Światło w tunelu przybiera na na jasności, dziękuję. Dostałem pracę domową, dostałem to czego oczekiwałem. Prędzej czy później wrócę na odpowiednie tory

  Zobacz wszystkie opinie (27) o tym lekarzu


 • Marta Sałatowska

  Psycholog, Psychoterapeuta, mgr

  • M
   Lokalizacja: Pracownia PsychologicznaUsługa: konsultacja psychologiczna

   Pani Marta jest bardzo miłą i kompetentną osobą. Przeprowadziła dokładny wywiad. Wizyta odbyła się punktualnie. Jestem zadowolona z wizyty.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Pracownia PsychologicznaUsługa: konsultacja psychologiczna

   Niestety nie można powiedzieć o wizycie u Pani Marty nic dobrego - brak zaangażowania w problem, otrzymała informację z czym przychodzę z karty szpitalnej - zignorowała ją. Najważniejszą sprawą było to czy umówię się na kolejne spotkanie ,a nie to czy sama rozmowa była satysfakcjonująca i dająca nadzieję na pomoc. Nie polecam.

  Zobacz wszystkie opinie (19) o tym lekarzu


Powiązane wyszukiwania