CENTRUM OBECNOŚCI - PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY W PŁOCKU

(59 opinii)

Centrum OBECNOŚCI powstało w 2012 r. z myślą o osobach poszukujących, pragnących się rozwijać w kierunku poprawy jakości życia, w stronę pełni, wolności i szczęścia. Jego pomysłodawcą i założycielem ... więcej

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Jak to działa?

Informacje o placówce

Gabinety

CENTRUM OBECNOŚCI - PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY W PŁOCKU

Chmielna 29

09-402 , Płock , mazowieckie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Centrum OBECNOŚCI powstało w 2012 r. z myślą o osobach poszukujących, pragnących się rozwijać w kierunku poprawy jakości życia, w stronę pełni, wolności i szczęścia.
Jego pomysłodawcą i założycielem jest Tomasz Radkiewicz, który do współpracy zaprosił zaufanych psychologów, terapeutów, coachów, kształcących się i zdobywających doświadczenie w akredytowanych przez wiodące organizacje terapeutyczne ośrodkach.
W Centrum OBECNOŚCI świadczymy usługi psychologiczne i psychoterapeutyczne na najwyższym poziomie, w oparciu o najlepsze standardy.
Najważniejszymi dla nas wartościami pracy z pacjentem w kierunku poszerzania jego pola świadomości, są:
+ akceptujący, autentyczny i empatyczny kontakt;
+ szacunek i respektowanie wartości, uczuć i emocji pacjenta;
+ koncentracja na potencjałach;
+ uważność na zrozumieniu Pacjenta jako osoby poszukującej wewnętrznej integracji, w obszarach emocjonalnym społecznym i duchowym.
Szanując godność, podmiotowość i wolność każdego człowieka, wierzymy, iż najwyższym ekspertem w obszarze swoich potrzeb i wyborów jest sam Pacjent.

Inspiracje do pracy czerpiemy z różnych kierunków terapeutycznych, opierając się na podstawowych założeniach podejścia humanistycznego w psychologii.
Korzystamy przy tym z zasobów terapii doświadczeniowej skoncentrowanej na emocjach L.S. Greenberga i skoncentrowanej na osobie C. Rogersa. Czerpiemy z podejścia Gestalt i podejścia egzystencjalnego.

Choroby

 • DEPRESJA MOŻE DOTYCZYĆ SYTUACJI: poczucia winy, poczucia beznadziei zaburzenia snu (sen za długi, „urywany” lub bezsenność; sen nie regenerujący), drażliwości, obniżenia nastroju (dominującymi emocjami jest smutek czy uczucie bezsilności, szczególnie złe znoszenie poranków) zaburzenia łaknienia (brak apetytu lub nadmierne objadanie się) spadek siły życiowej, motywacji, chęci do działania, koncentracji „czarne myśli” dotyczących siebie i otaczającego świata labilność emocjonalna (naprzemienne wybuchy płaczu, złości, popadanie w smutek) załamanie nerwowe po ciężkim lub bolesnym przeżyciu pesymistyczne nastawienie do samego siebie, przeszłości („Moje życie to pasmo porażek”), teraźniejszości, a zwłaszcza przyszłości („Nic dobrego mnie nie czeka) brak akceptacji samego siebie, poczucie bezwartościowości, zniekształcony obraz siebie samooskarżanie się, utrata satysfakcji, anhedonia (niemożność odczuwania przyjemności, co dotyczy także tych czynności i rzeczy, które do tej pory przysparzały radości), oczekiwanie kary, pragnienie śmierci, wycofanie z kontaktów społecznych, niemożność podjęcia decyzji, trudności w wykonywaniu swoich obowiązków trudności w koncentracji uwagi, zmęczenie, niski poziom energii, utrata wagi ciała lub znaczne przybieranie na wadze,- różne dolegliwości somatyczne (np. nerwobóle, bóle głowy, kręgosłupa)
 • LĘK, NERWICA CZY NIEPOKÓJ MOGĄ DOTYCZYĆ SYTUACJI: ciągłej złości, stałego poirytowania czy rozdrażnienia zaburzenia snu obniżenia nastroju (dominującymi emocjami jest smutek czy uczucie bezsilności) występowania lęku (także panicznego), niepokoju, dyskomfortu zaburzenia łaknienia (brak apetytu lub nadmierne objadanie się) spadek siły życiowej, motywacji, chęci do działania, koncentracji „czarne myśli” dotyczących siebie i otaczającego świata labilność emocjonalna (naprzemienne wybuchy płaczu, złości, popadanie w smutek) załamanie nerwowe po ciężkim lub bolesnym przeżyciu
 • TRUDNOŚCI OSOBISTE MOGĄ DOTYCZYĆ SYTUACJI: problemy w nawiązywaniu satysfakcjonujących kontaktów (nieśmiałość, niskie poczucie własnej wartości, trudności w wyrażaniu uczuć) problemy wieku dorastania (kryzysy tożsamości, kształtowanie się własnej odrębności) rozstania z partnerem, separacji, rozwodu zdrady w związku samotności utraty pracy zdrady w związku choroby własnej lub bliskiej osoby problemu w biznesie
 • PSYCHOTERAPIA DLA OSÓB Z RODZIN DOROSŁYCH DZIECI ALKOHOLIKÓW JEST SZANSĄ GDY: pojawia się niskie poczucie własnej wartości, problemy z samooceną przeżywanie stanu przewlekłego napięcia emocjonalnego, często silnego lęku przed odrzuceniem pojawia się bezlitosna ocena siebie i innych pojawia się szukanie potwierdzenia swojej wartości na zewnątrz w domu rodzinnym rodzice byli chłodni i wycofani emocjonalnie, nie okazywali miłości, ciepła i poczucia więzi coś idzie nie po ich myśli, czują lęk i nie kończą rozpoczętych spraw – często bojąc się odpowiedzialności pojawia się trudność w mówieniu o sobie i o swoich uczuciach ( zasada panująca w domu rodzinnym „nie mówić i nie czuć” ) trudności w przeżywaniu przyjemności i nadwrażliwość na cierpienie, poczucie bycia nieszczęśliwym pojawia się strach przed założeniem własnej rodziny, trudności wchodzenia w związki z ludźmi często w codziennym życiu pojawia się poczucie, że świat jest czarny, albo biały, lęk przed nowymi sytuacjami w życiu kiedy pojawia się skłonność do nałogów
 • KRYZYS TOŻSAMOŚCI MOŻE DOTYCZYĆ OSÓB KTÓRE DOŚWIADCZAJĄ: osłabienia energii życiowej, braku witalności, poczucia bezsensu, wszelkiego rodzaju lęków związanych ze stratą koszmarnych snów, uaktywnienia się symptomów fizycznych. braku poczucia satysfakcji lub jej niskiego poziomu odczuwania nawet mimo „twardych dowodów” sukcesu (kariera, rodzina, dziecko, dom) zmęczenia, samotności, rozczarowania, wypalenia próby rekompensaty lub odreagowania za pomocą różnych gadżetów adekwatnych do płci, statusu, środowiska, indywidualnych upodobań stawiania sobie ważnych pytań: czy to, co robię jest tym, czego naprawdę pragnę? czy to jest to miejsce, w którym chcę żyć? czy to jest ten człowiek, przy którym chcę być? czy to jest ta praca? pytań: skłaniających do twórczej refleksji na temat miejsca, w którym jesteśmy. Kim jestem, a kim chcę być? Kto we mnie chce zmiany?
więcej

Typ placówki

 • Ośrodek

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Jakub Kalinowski konsultacja psychoterapeutyczna

  Bardzo polecam spotkania z Panem Jakubem. Pełen profesjonalizm, wiedza, zaangażowanie i ogromna empatia, a co najważniejsze widoczne efekty terapii.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Tomasz Radkiewicz psychoterapia par i małżeństw

  Dobry los sprawił, że znaleźliśmy się właśnie w gabinecie u Tomasza, weszliśmy tam jako dwie obce osoby z widmem rozwodu, mimo że po ślubie byliśmy niecałe trzy lata. Kredyt, remont domu, kariera - tak nam się wydawało, że to jest powodem, że źle się między nami dzieje, ale w gabinecie dowiedzieliśmy się jak zgubiliśmy się z oczu, jak się poddaliśmy, ale co najważniejsze dowiedzieliśmy się jak ze sobą rozmawiać, w jaki sposób komunikować własne potrzeby, jak jesteśmy dla siebie ważni i jak przejść przez zdradę, bo uwaga da się! Jeśli dwie osoby chcą to przejdą razem przez najgorsze bagno i wyjdą tak silni jak nigdy dotąd. To nam pokazał Tomasz, tego nas nauczył, dał nam porządne narzędzia i mamy nową jakość naszego małżeństwa, do tej pory dla nas nieosiągalną. Taka terapia niewątpliwie przyda się większości małżeństw, nie ma co czekać na najgorszy moment, bo inwestycja w nas samych jest najlepiej opłacalną inwestycją! A rozmowy o emocjach i potrzebach nauczyliśmy się dopiero w Centrum Obecność. Dziękujemy Tomasz :)

  mgr Tomasz Radkiewicz

  Dziękuję za Waszą opinię i spotkanie z Wami.
  Serdecznie pozdrawiam.
  tr


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Tomasz Radkiewicz psychoterapia indywidualna

  Dziękuję za pełne akceptacji spotkania, dzięki którym moje życie uległo zmianie. Bez tego mądrego wsparcia nie byłoby to możliwe.

  mgr Tomasz Radkiewicz

  Pani Małgorzato dziękuję za Pani opinię.
  Serdecznie pozdrawiam.
  tr


  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Tomasz Radkiewicz psychoterapia indywidualna


  Jeszcze 14 miesięcy temu nie wierzyłam, że jest ktoś kto może mi pomóc. Dzięki opiniom zamieszczonym na tej stronie pojawiła się iskra nadziei.
  Panie Tomaszu ,
  chciałabym jeszcze raz podziękować za poświęcony czas za to, że po raz pierwszy w moim 37 letnim życiu ktoś mnie zauważył , pochylił się nad moją osobą i nad moimi problemami, pomógł mi odkryć kim naprawdę jestem. Demony przeszłości zostały oswojone, nie ma lęku o przyszłość, zniknęła panika, wstyd. Dzień dzisiejszy dzieje się i jestem w nim obecna.
  Z całego serca polecam wszystkim tym osobom, które szukają wsparcia.

  mgr Tomasz Radkiewicz

  Pani Doroto dziękuję za Pani opinię.
  Serdecznie pozdrawiam.
  tr


  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Tomasz Radkiewicz psychoterapia indywidualna

  Wdzięczność. To czuję po spotkaniu z Tomaszem - ciepłą, empatyczną osobą, a jednocześnie zaangażowanym w swoją pracę profesjonalistą. Na terapię poszłam by pomóc sobie unieść codzienne życie, które chwilami stawało się zbyt ciężkie do udźwignięcia. Efekty terapii przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Mogę powiedzieć, że zyskałam nowe życie. Dlatego szczerze polecam!

  mgr Tomasz Radkiewicz

  Justyno dziękuję za Twoją opinię.
  Serdecznie pozdrawiam.
  tr


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Tomasz Radkiewicz psychoterapia indywidualna

  Terapia z Tomkiem to był dobry czas
  Cieszę się, ze mogłam ją przeprowadzić z taka osoba jaka jest Tomek. Widzę go jako ciepłego, zaangażowanego , cierpliwego i profesjonalnego terapeutę. Tworzy bezpieczną przestrzeń w której miałam możliwość poznać siebie i zostać zauważona. Doświadczyłam opiekuńczości dzięki której wiem jak dbać i opiekować się sobą. Polecam bo warto

  mgr Tomasz Radkiewicz

  Marta dziękuję za Twoją opinię.
  Serdecznie pozdrawiam.
  tr


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Tomasz Radkiewicz psychoterapia indywidualna

  Przyjazna atmosfera, obecność, poczucie bezpieczeństwa stwarzane przez Pana Tomka to bardzo ważne elementy w procesie terapii, na które Pan Tomek bardzo zwraca uwagę. Ułatwia to zwłaszcza na początku terapii :) Droga, którą przeszłam i doświadczenie, które uzyskałam mocno pomogły mi w podbieraniu się i dały wskazówki na dalszą drogę :) serdecznie polecam

  mgr Tomasz Radkiewicz

  Pani Kasiu dziękuję za Pani opinię.
  Serdecznie pozdrawiam.
  tr


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Tomasz Radkiewicz Inny

  Zdecydowanie polecam skorzystanie z pomocy Pana Tomka - zaangażowanie i rzeczowość Terapeuty utwierdziło mnie, że podjęcie terapii w Centrum Obecności było słuszną decyzją. Konkretne podejście do moich problemów pozwoliło mi spojrzeć na moje życie prościej i bez złudnych wizji. Dziś po rocznej, zakończonej terapii mam poczucie, że wyszłam z "ciemności", w której zatraciłam swoją tożsamość.
  Potrafię widzieć nie tylko siebie, ale również drugiego człowieka. Bardzo mi zależało, żebym zauważyła siebie z zachowaniem uważności dla drugiego człowieka - i z takim właśnie poczuciem zakończyłam terapię. Pomimo lepszych i gorszych chwil wiem jak złapać dystans do rzeczywistości. To wszystko dzięki profesjonalnemu, a przy tym ludzkiemu i empatycznemu podejściu Terapeuty. Spokój, który teraz czuję pozwala mi być tu i teraz, być poprostu obecną!

  mgr Tomasz Radkiewicz

  Pani Karolino dziękuję za Pani opinię.
  Serdecznie pozdrawiam.
  tr


  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Tomasz Radkiewicz psychoterapia indywidualna

  Najlepszy psychoterapeuta jakiego mogłam poznać , człowiek z pasja do pomagania innym , Pan Tomasz jest bardzo profesjonalny psychologiem , z całego serca mogę polecić go nawet w bardzo trudnych sytuacjach życiowych .

  mgr Tomasz Radkiewicz

  Pani Paulino dziękuję za ciepłe słowa i Pani opinię.
  Serdecznie pozdrawiam. tr


  B
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Karol Kozerski psychoterapia indywidualna

  Profesjonalizm , zaangażowanie , punktualność , szczerość . Bardzo mi pomógł . Polecam . Oczekiwanie na wizytę krótkie .

  mgr Karol Kozerski

  Dziękuje bardzo :)


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania