Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Koszalin
Rehabilitacja Neurologiczna i Domowa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Fizjoterapeuta neurologiczny prowadzący indywidualną kinezyterapię z pacjentami o zróżnicowanych rodzajach i stopniach deficytów neurologicznych towa...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Neurologia
  • Neurologia dziecięca
  • Neuropatologia
Zobacz więcej

Znajomość języków

  • Angielski,
  • Polski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Koszalin

Rehabilitacja Neurologiczna i Domowa

rehabilitacja po udarze
rehabilitacja w SM
rehabilitacja w chorobie Parkinsona
i innych schorzeniach o podłożu neurologicznym
rehabilitacja domowa

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
L
Użytkownik zweryfikowany

Bardzo dobry rehabilitant neurologiczny, ma dużą wiedzę oraz doświadczenie co widać już podczas pracy z pacjentem oraz w postaci efektów rehabilitacji. Cały czas aktywnie pracuje z pacjentem oraz dokładnie obserwuje i maksymalnie skupia się na pacjencie, na tej podstawie na bieżąco dostosowuje i modyfikuje ćwiczenia, nie powiela ślepo wyuczonych schematów. Widać, że szuka optymalnych dla pacjenta ćwiczeń, cały czas motywuje pacjenta i wkłada w rehabilitację naprawdę dużo energii. Ma bardzo dobry kontakt z pacjentem a mogę to ocenić, gdyż widziałem jak pracuje zarówno z dziećmi, dorosłymi i starszymi osobami. Razem z całą ekipą z Centrum Medyczno Rehabilitacyjnego Norman w Koszalinie stawiają moją mamę na nogi po ciężkim udarze pnia mózgu i móżdżku, a jesteśmy z drugiego końca Polski (620km do Koszalina). Mama ćwiczyła z Pawłem i chłopakami z Normana przez miesiąc i efekty są naprawdę bardzo dobre, dlatego nawiązaliśmy stałą współpracę i będziemy przyjeżdżać regularnie. Z kilku miejsc w Polsce, gdzie już byliśmy, chłopaki z Koszalina są chyba jednymi z najlepszych w kraju, jeśli chodzi o pacjentów po ciężkich udarach: każdy z nich ma swój indywidualny program rehabilitacji, ale jednocześnie uzupełniają się wzajemnie działając jako zespół, wszystko jest dobrze skoordynowane i co najważniejsze: ich rehabilitacja przynosi efekty. Paweł dobra robota! Dziękujemy i do zobaczenia!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące bóle mięśni

Witam.Mam nie lada problem z nogami .Zaczęło się ,kiedy zaczęłam chodzić na ćwiczenia pilatesu ,bolał mnie odcinek piersiowy ,praca siedząca .Wcześniej ćwiczyłam tylko sporadycznie i jedynie jeździłam na rowerku stacjonarnym w domu.Po 3 miesiącach tych ćwiczeń 1-2 razy w tygodniu,zaczęły mnie boleć z tyłu uda i łydki .Na ćwiczeniach ograniczałam rozciągnie ponieważ mam wiotkość stawową ale instruktorka powiedziała że jeśli ciągną mnie nogi z tyłu trzeba rozciągać .Niestety po 8 m-c ćwiczeń zrezygnowałam z nich bo bylo coraz gorzej ,dodatkowo na tych ćwiczeniach bardzo napinałam mięśnie szyi i żuchwy i do dzisiaj mam również problem z bólami żwaczy i nawet policzków.
Minął rok od kiedy nie uczęszczam na te ćwiczenia a mnie na dzień dzisiejszy bolą już całe nogi ,przód, tył ,bolą kolana ,pod kolanami ,krzyżowy odcinek ,pośladki i stopy .Mam też dziwne mrowienia od okolicy kości ogonowej czy kroku aż do stóp. Ból nóg jest różny rwący ciągnący kłujący z różną intensywnością w ciągu dnia a czasami go nie czuję przez dzień dwa .Ogólnie czuje osłabienie mięśni, kiedy nogi bolą to już po wejściu na pierwsze pietro czuje jakbym weszła przynajmniej na piate piętro .Po rozciąganiu mam straszne rwące bóle . Ogólnie zanim zaczełam ćwiczyć pochylanie do przodu przy prostych nogach nie sprawiało mi bólu i problemu (przypomnę wiotkość stawowa) natomiast teraz ledwo dotykam podłogi palcami i ból jest rozpierający rwący szczególnie w łydkach i tyłach ud a przy podnoszeniu jeszcze palców stop do góry w tej pozycji jest jeszcze gorzej . Mam wrażenie jakby moje wrodzone rozciągnięcie się pogorszyło .Nadmienię że bylam już u dwóch fizjoterapeutów ,ponoć mam pełno tzw.punktów spustowych ,bolące miejsca mięśniowo-powięziowe ,miałam je manualnie rozmasowywane i uciskane ,miałam suche igły ,bańki ,krioterapie ,i naklejane plastry,laser .Ponoć cała taśma tylna jest u mnie problemem więc od szyi do stóp była robiona ,miałam ponać 15 zabiegów u jednego fizjo i z 6 u innego i jeszcze u osteopaty 2. Wszystko mi niestety wraca jest poprawa na jakiś moment .Nawet po nocy kiesy się budze te nogi już mnie bolą .Ogólnie nogi mam jakby były cały czas po jakimś wysiłku ,obolałe jakby straszne zakwasy tylko ja nie bardzo coś teraz ćwiczę bo nie mam siły w mięśniach powoduje to ból .Samo kucanie mnie boli szczególnie przód ud a po wstaniu z tej pozycji już czuje rozpieranie nóg. Samo stanie powoduje ból .Nie wiem co dalej już robić gdzie iść ,myślałam o neurologu ale osteopata powiedział że on tu nie widzi nic neurologicznego ani z kośćmi czy mięśniami bardziej powiezie ,limfa.Proszę o podpowiedź co można jeszcze zrobić gdzie się udać ?Osteopata mi zasugerowała że to może być stres który mi wchodzi w ciało ,czy to możliwe ? Nadmienię jeszcze że mam skrzywienie odcinka piersiowego i lekka hiperlordoza ,wiotkość stawowa i słabe mięśnie .

Może warto te objawy skonsultować z neurologiem i reumatologiem? Na terenie Koszalina polecam dr Danutę Bobrowską-Snarską i Katarzynę Kaczmarek. Warto też zrobić badania krwi pod kątem OB i CRP.

Paweł Powęzka

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Fizjoterapeuta neurologiczny prowadzący indywidualną kinezyterapię z pacjentami o zróżnicowanych rodzajach i stopniach deficytów neurologicznych towa...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Neurologia
  • Neurologia dziecięca
  • Neuropatologia
Zobacz więcej

Znajomość języków

  • Angielski,
  • Polski

Powiązane wyszukiwania