Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 24 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Zajmuję się schorzeniami naczyniowymi, przede wszystkim leczeniem żylaków kończyn dolnych i malformacji żylnych oraz zmian miażdżycowych i owrzodzeń podudzi. Wykonuję zabiegi zamykania… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Zajmuję się schorzeniami naczyniowymi, przede wszystkim leczeniem żylaków kończyn dolnych i malformacji żylnych oraz zmian miażdżycowych i owrzodzeń podudzi. Wykonuję zabiegi zamykania żylaków klejem tkankowym, laserem metodą EVLT parą wodną (metodą SVS) oraz zabiegi skleroterapii . Jestem konsultantem do spraw chirurgii naczyniowej w Klinice Chirurgii i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w Świetokrzyskim Centrum Chirurgii naczyniowej i Angiologii w Końskich oraz w Polsko-Amerykanskich Klinikach Serca w Starachowicach.

Specjalizacje

 • Chirurgia naczyniowa
 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Łodzi w 1994 roku

Nagrody i wyróżnienia

 • W 2014 roku uzyskałem wyróżnienie w postaci prestiżowego certyfikatu Polskiego Towarzystwa Flebologicznego

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • Klinika Chirurgii i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
 • Oddział Chirurgii Naczyniowej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach
 • Świętokrzyskie Centrum Chirurgii Naczyniowej i Angiologii w Końskich

Choroby

 • żylaki kończyn dolnych
 • malformacje żylne
 • owrzodzenia podudzi
 • przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych
 • obrzęki kończyn dolnych
 • pajączki naczyniowe
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
19 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Plus-MedUsługa: niewydolnosc zylna

  Lekarz kompetentny,rzeczowy.Udzielił wuczerpujacych informacji na temat mojego schorzenia.Wizyta na umówiona godzinę przebiegła pomyślnie .

 • R
  Lokalizacja: Plus-MedUsługa: żylaki

  Miałam wykonany zabieg EVLT, 2 dni po już widzę efekty. Jestem bardzo zadowolona z wizyty, doktor jest konkretny i profesjonalny. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Plus-MedUsługa: Konsultacja z USG/doppler

  Miły i rzeczowy lekarz. Stawia na profilaktykę. Ucziwie podchodzi do pacjenta: jeśli nie trzeba zabiegu, a zmiany mają charakter kosmetyczny, to tak sytuację przedstawi pacjentowi. Myślę, że warto być pod taką opieką medyczną.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Rzetelny, skrupulatny, rozmowny lekarz. Nie nalezy do tych od ktorych trzeba wyciagac informacje. Polecam :-)

 • M

  Uprzejmy i rzeczowy lekarz. Cierpliwie odpowiada na pytania, wyjaśnia wątpliwości. Trudno jeszcze cokolwiek powiedzieć o wynikach leczenia, gdyż dopiero je rozpoczęłam, ale duży plus za fachowość i podejście do pacjenta.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wspaniały lekarz, fachowiec z powołania, polecam wszystkim pacjentom. Cieszę sie, ze trafiłam w tak dobre ręce. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem zadowolona z wizyt ponieważ pan doktor to konkretny i rzeczowy człowiek z czystym sumieniem mogę polecić każdemu pozdrawiam pacjentka

 • Do Pana Doktora trafiłam z polecenia, szukając wysokiej klasy specjalisty. Z perspektywy czasu mogę potwierdzić, że była to bardzo trafiona rekomendacja, Doktor Bodzenta okazał się prawdziwym profesjonalistą, rzeczowym, a równocześnie okazującym troskę, w pełni skupionym na pacjencie. Przez cały okres leczenia miałam poczucie, że rzeczywiście zależy mu, aby jego efekt był jak najlepszy. Co zresztą udało się znakomicie. Moim problemem były żylaki, które pojawiły się u mnie ponownie na jednej z nóg, po przeprowadzonym kilka lat wcześniej klasycznym, operacyjnym zabiegu ich usunięcia (4,5 godziny pod narkozą…). Miałam nadzieję, że sprawa jest już w ten sposób „załatwiona”, a sytuacja się nie powtórzy, zwłaszcza, że zabieg przeprowadzony był dobrze. Niestety, skłonność pozostaje skłonnością. Do Pana Doktora zgłosiłam się kiedy pojawiły się już różne dolegliwości związane z „nowymi” żylakami, zdecydowana na przeprowadzenie zabiegu laserem. Jednak po osobistym przeprowadzeniu u mnie niezbędnych badań (i udzieleniu mnóstwa wyjaśnień, za które dziękuję), Pan Doktor uznał, że w moim przypadku warto spróbować najpierw skleroterapii. Przyznam, że byłam sceptyczna wobec tego pomysłu, bo kojarzyłam tę metodę raczej z usuwaniem „pajączków”, a nie sprawami „większego kalibru”, ale zaufałam Doktorowi. Efekt? Po żylakach nie ma śladu. Fakt, na ostateczny efekt trzeba było czekać ponad 6 miesięcy (o czym zostałam uprzedzona), ale z pewnością było warto. Szczerze polecam doktora Bodzentę jako doskonałego, doświadczonego lekarza, a przy tym niezwykle życzliwego człowieka.

 • Jestem bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany z wizyty u dr Pawła Bodzenty. Polecam wszystkim potrzebującym pacjentom. Pan doktor jest znakomitym specjalistą w swojej dziedzinie, leczy skutecznie moją zakrzepicę (żył głębokich prawego podudzia) od dwóch lat.

 • T

  Miałem operowane obie nogi, lewą laserem, a prawą parą wodną. Nie miałem dużych żylaków, bardziej chodziło mi o efekt kosmetyczny niż zdrowotny.Na lewej nie zaobserwowałem żadnej poprawy, mimo że minęły 4 miesiące od zabiegu, na prawej żylaki się zmniejszyły, ale nie zaniknęły całkowicie w miejscu operowania. Pojawił się natomiast dość spory żylak na prawej nodze, na wewnętrznej stronie uda.
  Ogólnie rzecz biorąc, moja walka z żylakami to skarbonka bez dna. Na różnej maści "specjalistów" mocnych w gadce wydałem już przeszło 10 tys. zł. Co ciekawe doktor zapewnia o rewelacyjnych wynikach operacji metodą pary wodnej, a stosuje ją od roku, więc jak może oceniać skuteczność, jak. robi operacje tą metodą od tak krótkiego czasu. Aby ocenić zabieg jako pozytywny, stan dobry wyglądu nogi powinien utrzymywać się kilka lat przynajmniej. W ogóle na świecie ta mega rewelacyjna metoda operacji parą wodną jest stosowana od kliku lat dopiero, więc nie ma zbyt wielu opinii na necie o rzeczywistej skuteczności tej metody. Ale cóż nie pierwszy i nie ostatni naiwniak przyszedł ofiarować pieniadzę karmiony mrzonkami.

  lek. Paweł Bodzenta2016-04-11

  1 Leczenie Pana nie zostało jeszcze zakończone. Jak każdy, został Pan poinformowany o tym, że po 6 mies. od jego rozpoczęcia może zaistnieć konieczność wykonania dodatkowych, drobnych zabiegów w związku z obecnością tzw.resztkowych żylaków. Wyznaczyliśmy też wstępnie termin kontrolnej wizyty. Ocenianie efektów mojej pracy przed jej zakończeniem jest nieuczciwością.
  2. Według dostępnego w internecie cennika koszt Pana leczenia: dwóch nowoczesnych i kosztochłonnych zabiegów wraz z kontrolnymi wizytami nie przekroczył 5000zł, czyli nie wyniósł nawet połowy wspominanej przez Pana kwoty. Koszt dodatkowych zabiegów może wynieść maksymalnie 10-15% tej kwoty.
  3.Leczenie wewnątrzżylne żylaków kończyn dolnych laserem i parą wodna stanowi już od kilku lat światowy standard. O jego skuteczności świadczy ilość zabiegów wykonanych przez nasz zespół: parą wodną ponad 350,a laserem kolejne 1700. Co najmniej połowę tych zabiegów wykonałem osobiście. Pary wodnej używamy od 2014 roku, a laserem leczymy od 2011 roku i ciągle zgłaszają się chorzy zachęceni dobrymi wynikami leczenia u swoich krewnych czy znajomych.
  4.Sam Pan przyznaje, że zauważył poprawę w nodze już dwukrotnie operowanej w innych ośrodkach i innymi metodami. Przerywanie leczenia na tym etapie to coś więcej niż zwykła naiwność.