Mirosława Wieczorek-Filipiak, pediatra Poznań

lek. Mirosława Wieczorek-Filipiak

Pediatra, Lekarz rodzinny więcej

36 opinii

Zapisz

Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Ubezpieczenia akceptowane pod tym adresem

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Medicover


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych pediatrów w pobliżu
Piwoniowa 41, Grunwald, Poznań
Gabinet Lekarski

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Zwykła wizyta


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych pediatrów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem lekarzem pediatrą z 30- letnim doświadczeniem zawodowym i II stopniem specjalizacji w zakresie chorób dzieci i medycyny rodzinnej. Zajmuję się...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

  • Choroby wieku dziecięcego
  • Porady na temat szczepień i żywienia

Specjalizacje

  • Pediatria
  • Medycyna rodzinna

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Piwoniowa 41, Poznań

Gabinet Lekarski

Opinie

5

Ogólna ocena
36 opinii

Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Bardzo kompetentna i rzeczowa Pani Dr.Duże zaangazowanie i pomoc.Jesteśmy bardzo zadowoleni.Był problem z wcześniakiem ale dzięki szybkiej reakcji Pani Dr problem mam nadzieje juz za nami:)


Użytkownik zweryfikowany

Pani Doktor całej mojej Rodziny:) osoba kompetentna a co najważniejsze z sercem <3 jak najwięcej takich wspaniałych lekarzy - ludzi! Monika Biernacka


O
Użytkownik zweryfikowany

Całkowicie potwierdzam zdanie pierwszej pani. Myślę, że standardowo Pani doktor jest poprostu inna w gabinecie prywatnym. Ja chodzę do zwykłej przychodni na ul. Kasprzaka. Spotkania są nieprzyjemne a mali pacjęci są traktowani przedmiotowo. Najlepiej jak nie ma pytań a wizyta trwa minutę. Zdecydowanie nie polecam!!!

lek. Mirosława Wieczorek-Filipiak

Dziękuję za wyrażenie opinii, pozwolę sobie jednak na wyjaśnienie:

1. Ze względu na ilość pacjentów jakie na co dzień przychodzą z wizytą, niemożliwe jest poświęcenie każdemu pacjentowi kwadransa. Przyjmowanych pacjentów staram się traktować rzeczowo, profesjonalnie, i bez zbędnych dodatków. Przykro mi, jeśli odbiera to Pan/Pani jako traktowanie przedmiotowe, ale najważniejsze jest dla mnie dobro pacjenta i jego zdrowie i na tym skupiam się w trakcie wizyty.

2. Niemożliwe jest, aby wizyta trwała minutę. Tyle trwa samo zebranie minimalnego wywiadu, a zwykle niezbędne jest przeprowadzenie głębszego. Jak już wspomniałam, ilość pacjentów przychodzących na wizytę jest taka, że niemożliwe jest poświęcenie każdemu pacjentowi kwadransa, nieważne jak bardzo bym tego chciała.

3. Pacjenci podejmowani są tak samo w poradni, jak i prywatnie.

Pozdrawiam serdecznie.


P
Użytkownik zweryfikowany

Pani dr z dużym poczuciem humoru, miła .Nie czuje się dystansu, stawia trafne diagnozy . Dobry lekarz -CZŁOWIEK . Wrócę do MP-MEDICAL na Marcelińską. 100% kometencji. Pozdrawiam Panią dr .
Pacjentka


K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Wybieram się do Pani dr raz jeszcze...niesamowita...byłam godzinę w gabinecie, starała się dociec przyczyn moich dolegliwości. Dobry psycholog obserwator...


D
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Pani Doktor bardzo godna zaufania. Taki powinien być prawdziwy lekarz. Bardzo gorąco POLECAM wizytę u Pani doktor. Jej kompetencja mówi sama za siebie.


K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Witam,
Pani Doktor to bardzo kompetentna osoba, miła i z sercem do pacjentów małych jak i większych.
Polecam.


D
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Jak najbardziej polecam.Pani doktor nie spieszy się-wszystko dokładnie tłumaczy.Prosi o kontakt po kilku dniach czy nastąpiła poprawa u dziecka,więc bardzo interesuje się pacjentem. Bardzo sympatyczna kobieta.Polecam!


K
Użytkownik zweryfikowany

Niewątpliwe najlepszy lekarz z jakim się do tej pory spotkałam, oddana zawodowi i swoim pacjentom, nawet jeżeli jest poza godzinami swojej pracy. POLECAM !


A
Użytkownik zweryfikowany

Pani Doktor jest najwyższej klasy specjalistą. Jest lekarzem pod każdym względem doskonale przygotowanym do wykonywania swoich obowiązków. To osoba godna zaufania, którą darzę olbrzymim szacunkiem. Jest człowiekiem bardzo szczerym (niekiedy aż do bólu), ale w moim odczuciu cecha ta urasta do rangi jednej z najistotniejszych zalet, zwłaszcza w odniesieniu do relacji lekarz-pacjent. Pani Doktor jest przy tym osobą przemiłą i niezwykle sympatyczną, z bardzo wysublimowanym poczuciem humoru.

Z Panią Doktor zawsze mogę porozmawiać w sposób otwarty. Wszystkie wizyty odbywają się w sposób bardzo spokojny, bez zbędnego pośpiechu. Pani Doktor zawsze znajduje czas dla swoich pacjentów. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby to, co mówię w gabinecie zostało zignorowane. Wszelkie wątpliwości dotyczące problemów zdrowotnych i towarzyszących im dolegliwości, Pani Doktor potrafi rozwiać często już w kilku słowach. Tłumaczy przy tym zawsze dokładnie, dlaczego właśnie takie rozwiązanie jest dla mnie w danych okolicznościach najlepsze. W razie konieczności Pani Doktor kieruje pacjentów do innych lekarzy specjalistów, czy też wypisuje skierowania do szpitala, bądź skierowania na wykonanie niezbędnych badań.

Innym argumentem świadczącym o wysokiej klasie Pani Doktor, jest chęć pomocy chorym nawet poza godzinami swojego dyżurowania. Wielokrotnie przekonałem się o tym osobiście. Do Pani Doktor można dzwonić w nagłych sytuacjach zagrażających zdrowiu, a nawet jeśli nie może w danej chwili odebrać telefonu, możliwy jest kontakt sms-owy. Pani Doktor zawsze odpowiada na wysłaną wiadomość. To dla mnie i dla całej mojej rodziny (wszyscy jesteśmy pacjentami Pani Doktor) bardzo ważne, by mieć poczucie, że lekarz rodzinny opiekujący się nami, jest blisko, jest właściwie na wyciągnięcie ręki, zawsze gotowy do niesienia pomocy. Tak właśnie jest z Panią Doktor.

Pani Doktor jest człowiekiem o wysokiej kulturze osobistej. Objawia się to chociażby tym, że znajdując się w gabinecie, mam zawsze poczucie, że jestem traktowany z należytą troską i atencją. Mam także poczucie, że w dialogu stanowię równorzędnego partnera do rozmowy, któremu Pani Doktor zawsze okazuje odpowiednie zainteresowanie i który zawsze może liczyć na udzielenie pomocy. Jeśli natomiast sytuacja tego wymaga, nigdy nie ma problemu z tym, żeby Pani Doktor wypisała skierowanie do innego lekarza specjalisty, np. naczyniowca, czy też do szpitala, bądź na przeprowadzenie koniecznych badań..

Tym, na co Pani Doktor zwraca szczególną uwagę i co, jak podkreśla, jest dla niej bardzo ważne w kontakcie z pacjentem i w procesie leczenia, jest konieczność darzenia się z pacjentem wzajemnym zaufaniem. To z kolei przedkłada się na stojącą na odpowiednio wysokim poziomie współpracę. Tylko bowiem poprzez nabycie umiejętności współdziałania na linii lekarz- pacjent, możliwym staje się uzyskanie pożądanych efektów w całym procesie leczenia.

Jak przystało na prawdziwego lekarza rodzinnego, Pani Doktor interesuje się również aspektami pozamedycznymi pacjentów. Niezwykle miło robi mi się za każdym razem, kiedy Pani Doktor zapyta o to, czy z moją Małżonką oraz dziećmi wszystko w porządku, jak się czują itp. Lekarz rodzinny w moim mniemaniu powinien przecież po części pełnić również rolę psychologa. Z tej roli Pani Doktor wywiązuje się wyśmienicie.

Podsumowując, Pani Doktor Mirosława Filipiak-Wieczorek jest osobą niezwykłą, o której z całą pewnością można powiedzieć, że jest LEKARZEM Z POWOŁANIA. To stwierdzenie jest, według mnie, najlepszą rekomendacją!!!


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

30 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami miesięcznego chłopca. Urodził się w terminie ale z niską wagą urodzeniową (2400g).
Po miesiącu jego waga wynosi 3100 g. 24 stycznia przypadają jego szczepienia. Chcemy zaszczepić maluszka na rotawirusy.
Czy niska waga nie przeszkadza w podaniu tej szczepionki??? Czy ewentualne powikłania po szczepionce nie będą dla niego groźne przy takiej wadze??

Dzień dobry, waga nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia pko rotawirusom, oczywiście można szczepić tylko zdrowe dziecko.
Pozdrawiam

lek. Mirosława Wieczorek-Filipiak

Moja córka ma pół roku od 3 miesięcy nie śpi wg w nocy . Od urodzenia zasypiala koło 23 i budziła się dopiero koło 6-7 teraz Zasypia koło 23 i budzi się koło 2 i wtedy do 7-8 wg już nie śpi. Na dobę przesypia około 12-13 godzin . Apetyt też ma mniejszy . Jest rozdrazniona placzliwa co wcześniej nie miało miejsca . Widać po niej ze jest nie wyspana ale nawet kolysana nie chce zasnąć. Od urodzenia jest na mleku Nan. Po porodzie odbierala antybiotyk bo miała podwyższone CRP .

Dzień dobry
Jeżeli córka przesypia na dobę 12-13 godzin, a nie śpi w nocy, odsypia w dzień. Proszę starać się skracać drzemki dzienne, po jakimś czasie powinna wydłużać sen w nocy, po drugie wchodzi w okres ząbkowania i być może to powoduje rozdrażnienie. Pozdrawiam

lek. Mirosława Wieczorek-Filipiak

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem lekarzem pediatrą z 30- letnim doświadczeniem zawodowym i II stopniem specjalizacji w zakresie chorób dzieci i medycyny rodzinnej. Zajmuję się...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

  • Choroby wieku dziecięcego
  • Porady na temat szczepień i żywienia

Specjalizacje

  • Pediatria
  • Medycyna rodzinna

Powiązane wyszukiwania