Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Zapraszam na naszą stronę www.qi-med.com. Jestem doktorantem na wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Ś... więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zapraszam na naszą stronę www.qi-med.com. Jestem doktorantem na wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Od 1999 roku zajmuję się medycyną chińską (diagnostyka wg TCM i dobór diety, ziół i leków ziołowych). Od 2007 zajmuję się profesjonalnie akupunkturą i jestem dyplomowanym akupunkturzystą. Przeszedłem również przeszkolenie z zakresu terapii manualnej i osteopatii. W moim gabinecie współpracuję także z innymi specjalistami. Telefon kontaktowy znajduje się na mojej stronie www.qi-med.com. W godzinach pracy mogę nie odbierać telefonów. W celu umówienia się zapraszam na moją stronę www.qi-med.com

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Balneologia i medycyna fizykalna

Ukończone szkoły

 • Na stronie https://qi-med.erecepcja.eu/panel_klienta.html istnieje możliwość umówienia się.
 • Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Śląski Uniwersytet Medyczny
 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Studia doktoranckie
więcej

Publikacje

 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata, Nowak-Brzezińska Agnieszka, Horejsi Jan, Drosdzol-Cop Agnieszka. Termoterapia w leczeniu bolesnego miesiączkowania u dziewcząt - badania pilotażowe. Ginekologia i położnictwo medical project, 2016, 4.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura – wielowiekowa historia i najnowsze dowody naukowe. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2015, XVII(1), 155-165.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura w nietrzymaniu moczu u kobiet. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2015, XVII(1), 119-130.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Zabłocka M, Kędra N, Kurpas A, Ciechanowicz D, Hořejší J, Drosdzol-Cop A. Akupresura w terapii bolesnego miesiączkowania – badania pilotażowe. Ginekologia i położnictwo medical project, 2016, 3(41).
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz, Drosdzol-Cop Agnieszka. Współzależność między punktami spustowymi i punktami akupunktury. Przegląd piśmiennictwa. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2014, XVI(2), 85-94.
 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata, Drosdzol-Cop Agnieszka. Akupunktura w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Przegląd piśmiennictwa. Zamojskie Studia i Materiały. Seria: Fizjoterapia 2014, XVI(2), 119-128.
 • Molenda Małgorzata, Molenda Mariusz. Akupunktura w terapii anoreksji psychicznej i anoreksji wczesnodziecięcej. X Krakowska Konferencja Młodych Uczonych, materiały zjazdowe. Kraków 24–26.09.2015. KKMU Symposia and conferences No.10. Kraków 2015.
 • Molenda Mariusz, Molenda Małgorzata. Akupunktura w terapii depresji. X Krakowska Konferencja Młodych Uczonych, materiały zjazdowe. Kraków 24–26.09.2015. KKMU Symposia and conferences No.10. Kraków 2015.
 • Drosdzol-Cop A, Molenda M, Molenda M, Skrzypulec-Plinta V. Medycyna chińska w okresie okołomenopauzalnym. Ginekologia i Położnictwo Medical Project, nr 4, 2013.
 • Drosdzol-Cop A, Molenda M, Molenda M, Skrzypulec-Plinta V. Porównanie wpływu wybranych terapii alternatywnych u dziewcząt z przewlekłym bólem miednicy mniejszej - przegląd piśmiennictwa. Ginekologia i Położnictwo Medical Project, nr 2, 2013.
 • Molenda M, Boguszewski D. Akupresura i akupunktura w leczeniu zespołów bólowych szyjnego odcinka kręgosłupa [w] Pozowski A, Jarząb S (red). Wybrane Aspekty Rehabilitacji, Wrocław 2011.
 • Wystąpienie na konferencji "Majówka z Młodą Fizjoterapią" w dniach 27-29 maja 2011 na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Witam wszystkich, którzy cenią sobie profesjonalne podejście do pacjenta. Pan Mariusz jest rehabilitantem z prawdziwego zdarzenia :) Wiedza,spokój, terapia manualna wiele innych umiejętności a ponadto indywidualne podejście do pacjenta wzbudza ogromne zaufanie i wiarę w wyzdrowienie. Polecam P. Mariusza każdemu kto ma problemy związane z układem mięśniowym, kostnym. Rehabilitacja którą prowadzi P. Mariusz pozwala mi na szybki powrót do zdrowia (miałam przeszczep wiązadła krzyżowego kolanowego).

  Mariusz Molenda2015-09-29

  Dziękuję bardzo za opinię.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona. Wizyta przebiegła bardzo profesjonalnie - o takim zaangażowaniu lekarza się marzy. Lekarz przeprowadza wnikliwy wywiad, bada pacjenta od stóp do głów. W trakcie badania lekarz jest serdeczny, spokojny i opiekuńczy, co ma znakomity wpływ na pacjenta, który zawsze przychodzi z problemem. Korzystam z pomocy Pana Mariusza od roku. I jestem szczęśliwszym człowiekiem. Czuję się zdecydowanie lepiej fizycznie i psychicznie. Dzięki Panu Mariuszowi torbiel jajnika, którą miałam, zniknęła po 6 dniach. Wcześniej miałam z tego powodu 3 operacje. O dolegliwościach pęcherza moczowego już nawet zapomniałam. Nic mnie nie boli! To jest naprawdę lekarz z wiedzą, powołaniem, pasją i umiejętnościami. I do tego ma poczucie humoru :)

  Mariusz Molenda2015-09-21

  Bardzo dziękuję za opinię

 • Jestem po pierwszej wizycie bardzo profesjonalne podejście miła atmosfera poprostu wie co robić jak pomóc

  Mariusz Molenda2015-09-21

  Bardzo dziękuję za wystawienie opinii

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Kultura, pełen profesjonalizm i uczucie pacjenta, że naprawdę jest ważny. Problem tylko z następną wizytą ( brak terminów )
  Dziekuję i pozdrawiam. Maria Sendela

  Mariusz Molenda2015-07-10

  Bardzo dziękuję za opinię

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Miło i profesjonalnie. Ogromny plus za kompleksowe i indywidualne podejście do pacjenta. Szczegółowy wywiad lekarski - takich pytań nie usłyszy się w "tradycyjnym" gabinecie. Już po pierwszym zabiegu akupunktury poczułam się inaczej. Zalecona mieszkanka ziołowa zdaje się pomagać. Nazwa Qi-med świetnie oddaje filozofię tego lekarza. Szczerze polecam.

  Mariusz Molenda2015-05-16

  Bardzo dziękuję za opinię

 • K

  Od ponad 10 lat borykałam się z problemem jakim była wysypka na całym ciele w postaci zaognionych, czerwonych plam, które krępowały mnie w kontaktach z innymi ludźmi. Chodziłam od jednego dermatologa do drugiego. Każdy z nich przepisywał mi różnego rodzaju maści, sterydy itd. To wszystko pomagało jednak tylko na chwilę. Z czasem objawy łagodziły się, ale przyczyna nadal nie została usunięta. Skierowano mnie nawet na badania szpitalne, z których wynikało, że jestem uczulona na wszelkiego rodzaju zapachy. Oznaczało to, że stosować mogę jedynie kosmetyki apteczne, co wiązało się z dużymi kosztami. Mimo ich stosowania problem nadal pozostawał i z czasem narastał. Sprawa wydawałaby się przegrana, gdyby nie Pan Mariusz Molenda, którego poleciła mi koleżanka. Po kilku zabiegach akupunktury zobaczyłam znaczące efekty. Wysypka zaczęła się wycofywać!!! Jestem bardzo zadowolona! Pan Mariusz to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Po raz pierwszy spotkałam się z tak dokładnie przeprowadzonym wywiadem. Poza akupunkturą otrzymałam fachową poradę na temat właściwego odżywiania, emocji oraz dalszego postępowania. Dodatkowo wyeliminowane zostały problemy, o których nie miałam pojęcia! Wszystko dzięki całościowemu spojrzeniu na pacjenta. Pan Mariusz jest profesjonalistą, człowiekiem kompetentnym i cierpliwym. Na pierwszy rzut oka widać, że to co robi to jego pasja. Gorąco polecam! :)

  Mariusz Molenda2015-05-04

  Pani Karolino dziękuję za opinię

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłem u Pana Mariusza z synem. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Bardzo dokładnie przeprowadzony wywiad. Pan Mariusz nie obiecuje cudów, ale nie chyba o to chodzi - na efekty zawsze trzeba poczekać. Już jesteśmy umówieni na kolejną wizytę. Polecam ten gabinet.

  Mariusz Molenda2015-05-04

  Bardzo dziękuję za opinię

 • N

  Z Panem Mariuszem spotkałam się z powodu bólów przeciążeniowych kręgosłupa lędźwiowego jak i problemów z miednicą. Już po 1 zabiegu ból ustąpił. Pan Mariusz nie tylko zajął się odcinkiem lędźwiowym kr, ale dokładnie zbadał i zdiagnozował cały kręgosłup. Nawet nie wiedziałam, że miałam podwichniętą kość guziczną, ale Pan Mariusz skorygował ją nie tylko fizjoterapią, ale też akupunkturą. Czuje się znakomicie po zabiegach i polecam serdecznie Pana Mariusza. Jest rewelacyjnym specjalistą.

  Mariusz Molenda2015-03-01

  Dziękuję za opinię

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Mialem problemy z kręgoslópem.Przez wiele lat bylem
  pod opieką lekarzy,którzy tylko przepisywali mi srodki przeciwbólowe i zabiegi które w niczym mi nie pomagaly.Mój silny i nieustanny ból ciągle mnie dręczyl i nieustępowal ani na chwile.Zacząlem wiec szukac lekarza,który naprawde móglby mi pomóc.Córka znalazla pana Mariusza na stronie internetowej bo sama kiedys korzystala z uslug takiego specjalisty.Juz po kilku wizytach odczulem lepsze samopoczucie,silny ból powoli pozwalal mi wrócic do codziennych czynnosci,juz po kilku sesjach moglem sprawnie sie poruszac co wczesniej bylo niemozliwe.Pan Mariusz to bardzo rzetelny,oddany i zaangazowany lekarz.W koñcu poczulem ze jestem w rękach specjalisty,który w to co robi wklada ogromną pasje i wyczucie.Bardzo gorąco polecam sesje z Panem Mariuszem ,wszystkim tym którzy stracili wiarę w konwencjonalne sposoby leczenia.Jeszcze raz polecam.Stanislaw z Mikolowa

  Mariusz Molenda2015-01-09

  Panie Stanisławie bardzo dziękuję za tak obszerną opinię.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  "Napadowe zawroty głowy" - oto mój główny problem. Nie potrafiłem spojrzeć w niebo żeby nie odczuć nagłych zawrotów głowy i swego rodzaju niepewności. Do gabinetu trafiłem po ok. 4 latach tułaczki po wielu pseudo specjalistycznych gabinetach lekarskich- interna, ortopedia, laryngologia, neurologia. Zaliczyłem nawet tygodniowy pobyt w Szpitalu na oddziale neurologicznym. Diagnoza oficjalna - " Położeniowe zawroty głowy" . Nieoficjalna - " tak już Pan ma i radzę się do tego przyzwyczaić" . Tony leków - od przeciwbólowych, rozluźniających , przeciwzapalnych po Torecan itd. podsumowując - coś Panu jest lecz tak do końca to nie wiadomo dlaczego . Niby głowa, niby kręgosłup , trochę sprawy nerwowe. Stwierdziłem jednak , że nie zamierzam się do " tego przyzwyczajać" . Zaznaczam iż po swoich doświadczeniach jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich gabinetów lekarzy itd. itp. . Z takim sceptycyzmem poszedłem na pierwszą wizytę do Pana Mariusza . Profesjonalny wywiad medyczny, badanie od stóp do głowy. Wyjaśnienie każdego wykonywanego ruchu, zabiegu. Przechodząc do podsumowania - po pierwszej wizycie potrafiłem spojrzeć w niebo. Ucisk i bóle w okolicach kręgów szyjnych prawie całkowicie zniknęły. Po kilku zabiegach zostałem "naprawiony" . Po mojej głowie pan doktor zajął się innymi moimi dolegliwościami - niestrawność , stres. Dziękuję za profesjonalne podejście. Mam zamiar korzystać z usług Pana Mariusza w dalszym ciągu . Człowiek przez swój niezbyt zdrowy tryb życia potrzebuje takiej "naprawy" od czasu do czasu. Polecam w 100%.

  Mariusz Molenda2015-01-09

  Dziękuję Panie Adamie za opinię i do zobaczenia na następnej wizycie :)