Mariusz Kowal, psycholog Częstochowa

mgr Mariusz Kowal

Psycholog

10 opinii

Zapisz


Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 7, Śródmieście, Częstochowa
Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
Gotówka, Przelew na konto, Karta płatnicza

Konsultacja indywidualna (50 min) • od 100 zł

Opiniowanie (4 wizyty po 50 min) • 500 zł

Pierwsza wizyta (50 min) GRATIS +3 więcej

Terapia dla par (50 min) • 150 zł

Terapia grupowa (120 min) • 50 zł

Terapia lęku dla dzieci (50 min) • 100 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem magistrem psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna. Oznacza to, że moim wyborem zawodowym jest pomaganie ludziom. Stany lękowe, nastr...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Nerwica
 • Nerwica natręctw
 • Depresja
Pokaż wszystkie leczone choroby

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja indywidualna (50 min)


Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 7, Częstochowa

od 100 zł

Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal


Opiniowanie (4 wizyty po 50 min)


Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 7, Częstochowa

500 zł

Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal


Pierwsza wizyta (50 min) GRATIS


Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 7, Częstochowa

Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal


Terapia dla par (50 min)


Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 7, Częstochowa

150 zł

Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal


Terapia grupowa (120 min)


Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 7, Częstochowa

50 zł

Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal


Terapia lęku dla dzieci (50 min)


Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 7, Częstochowa

100 zł

Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
V
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal

Mariusz jest psychologiem, który pomaga ludziom z pasją i zaangażowaniem. Po moich doświadczeniach z innymi psychologami, którzy na sesjach przysypiali (!) bądź zapominali od poprzedniej wizyty na czym polegają moje problemy już prawie zwątpiłam w skuteczność tego rodzaju pomocy. Mariusz natomiast sprawił, że znów uwierzyłam w psychologów. Jest bardzo empatyczny, bardzo szybko diagnozuje rzeczywisty problem. Jest delikatny, ale stanowczy. Od początku naszych spotkań czułam, że jestem słuchana - Mariusz robił notatki z tego, co mówiłam. Cechuje go wysoka kultura osobista. Jest etyczny w swojej pracy, widzę, że przykłada do tego dużą wagę. I jeszcze jedno - ma świetny kontakt z dziećmi. Pełna profesja.


U
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal

Pan Mariusz bez wątpienia jest psychologiem z powołania. Otwarty umysł, aktywne słuchanie, wyciąganie trafnych wniosków i swobodny kontakt z rozmówcą to jego mocne strony.
Przed wizytą miałem pewne obawy. Pan Mariusz jest trzecim psychologiem, z którym się spotykałem w swoim życiu. Dwóch poprzednich na długo skutecznie zniechęciło mnie do korzystania z tego rodzaju pomocy. Pierwszy poza pretensjonalnością i nadęciem nie oferował nic, druga Pani natomiast w swojej diagnozie ograniczała się do zwrotów typu „proszę wziąć się w garść”, „trzeba myśleć pozytywnie” etc. To było tak samo pomocne jak korzystanie z usług zielarki w stanie przedzawałowym.
Ale teraz mam punkt odniesienia i żałuję, że nie trafiłem na Pana Mariusza wcześniej!
Nie zamyka on się w ramach konkretnej szkoły psychologicznej, nie teoretyzuje. Jest bardzo zaangażowany w swoją pracę i to można wyczuć.
Mi pomógł bardzo, dlatego z czystym sumieniem polecam każdemu, kto chce coś zmienić w swoim życiu.

mgr Mariusz Kowal

Dziękuję za opinię :) Jak to mówi mój synek (3,5l), kiedy ktoś go chwali: "Ja tylko wykonuję swoją pracę" :)


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal

Serdecznie polecam Mariusza, ponieważ dzięki niemu i jego metodom pracy, udało mi się osiągnąć stan stabilności emocjonalnej. Z totalnego chaosu jaki stanowiły moje problemy, wyodrębniłam konkretne punkty oraz cele prowadzące do ich rozwiązania. Zdecydowanie poznałam lepiej siebie samą, dzięki czemu mogłam rozpocząć świadomą pracę nad własnym rozwojem oraz bardziej zrozumieć własne postępowanie. Mariusz jest bardzo inteligentnym człowiekiem i nic nie umyka jego uwadze :) Jest roztropny , delikatny i uważny. Jest psychologiem godnym zaufania. Na tym etapie życia, w którym się znalazłam, nie mogło mnie spotkać nic lepszego jak terapia u Mariusza, za którą jestem bardzo wdzięczna. Serdecznie polecam, ponieważ żadna spędzona w gabinecie godzina nie pójdzie na marne :) pozdrawiam Cię Mariuszu ;)

mgr Mariusz Kowal

Dziękuję za ciepłe słowa i też pozdrawiam. Miło patrzeć jak z dużych problemów rodzi się COŚ nowego i pięknego :)


Ł
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal konsultacje psychologiczne

Bardzo pozytywnie wspominam wizyty. Profesjonalne podejście, miła rozmowa.
Jak najbardziej polecam Pana Mariusza


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny mgr Mariusz Kowal

Świetne podejście do ludzi, a zwłaszcza dzieci, u których Pan Mariusz wzbudza niesamowite zaufanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyt. Z całego serca możemy polecić Pana Mariusza jako świetnego psychologa.

mgr Mariusz Kowal

Rozmawiając z dzieckiem rozmawiamy z samym sobą. Jeśli nie zrozumiemy dziecka to nie zrozumiemy siebie i będziemy nieszczęśliwi. Dziękuję i pozdrawiam szczęśliwych ludzi :)


M
Użytkownik zweryfikowany

Mariusz to zdecydowanie psycholog z powołania. Jest bardzo profesjonalny. Od pierwszego spotkania wzbudza ogromne zaufanie, aktywnie słucha robiąc dodatkowe notatki, jego uwagi są niezwykle celne. Rozumie swojego klienta, a jeżeli ma z czymś problem to prosi o dodatkowe wyjaśnienia. Nie ocenia. W jego gabinecie przede wszystkim można czuć się bardzo bezpiecznie, dba o prywatność swoich klientów. Jeżeli kiedykolwiek będę jeszcze potrzebowała tego typu pomocy, z pewnością osobą do której się zgłoszę będzie Mariusz.


G
Użytkownik zweryfikowany

Mariusz - przy pierwszym spotkaniu pyta, czy bardziej komfortowo czułbym się przy zwrotach formalnych, czy po imieniu - jest zdecydowanie psychologiem z powołania.
Od początku wiedzieliśmy, że mamy tylko kilka miesięcy na przepracowanie moich problemów. Bardzo sprawnie rozpoznaliśmy sytuację, ustaliliśmy cel i program rozmów, tak aby uzyskać maksymalny efekt w wyznaczonym czasie. I udało się, Ba! to mało powiedziane! Mariusz udzielił mi wielu cennych wskazówek i rad, pomógł spojrzeć na moje relacje z bardziej obiektywnej perspektywy, a przede wszystkim był dla mnie nieocenionym wsparciem w bardzo kryzysowym momencie dokonujących się wielkich zmian w moim życiu.
Nie jest tylko psychologiem, ale naprawdę rozumiejącym towarzyszem.
Pomógł mi lepiej poznać samego siebie i utwierdził w przekonaniu, że szczęśliwym mogę iść przez życie jedynie będąc wiernym prawdzie.
Gorąco polecam.


K
Użytkownik zweryfikowany

Pan Mariusz jest człowiekiem o wysokiej kulturze osobistej. Odznacza się dużą cierpliwością i wyrozumiałością. Na sesjach czuję się osobą zrozumianą i akceptowaną, co ułatwia wydobywanie problemów, a co za tym idzie- pracę nad ich rozwiązywaniem. Nie jestem osobą najmłodszą, więc różne sprawy zalegały we mnie latami. Powoli, wspólnymi siłami staramy się to zmienić, aby łatwiej mi było żyć. Zauważyłam, że Pan Mariusz jest bardzo elastyczny i bardzo indywidualnie podchodzi do potrzeb osoby, której pomaga. Jest to duża zaleta psychologa. Czuje się też wielką chęć niesienia pomocy. Mogę tego psychologa polecić. Cechy, które wymieniłam plus życzliwość i empatia sprawiają, że na sesje przychodzi się z wiarą, że można z Jego pomocą coś w sobie zmienić, uporać się z problemami. Jestem jeszcze w toku ich rozwiązywania, ale widać znaczne postępy.


J
Użytkownik zweryfikowany

Polecam terapię u Pana Mariusza!Jest to z pewnością dobry specjalista o profesionalnym podejściu do pracy z drugą osobą.Dzięki swojej empatii i życzliwości wprowadza atmosferę zaufania,przez co łatwo się przed nim otworzyć.Pomógł mi w trudnym okresie mojego życia,za co jestem mu bardzo wdzięczny.


M
Użytkownik zweryfikowany

Bardzo polecam terapię u Pana Mariusza wszystkim szukającym pomocy. Jest to osoba bardzo otwarta, empatyczna. Cierpliwie, z wielką życzliwością i serdecznością potrafi słuchać. Moje problemy, które wydawały mi się nie do rozwiązania, pokonałam dzięki Panu Mariuszowi. To osoba, która od razu wzbudza zaufanie. To nie tylko terapeuta ale przede wszystkim ciepły, przepełniony zrozumieniem i współczuciem człowiek. Kolejne sesje utwierdzały mnie tylko w przekonaniu, że to ktoś, kto potrafi mi pomóc. Wspaniały Psycholog. Wspaniały Człowiek. Serdecznie polecam! Panu Mariuszowi dziękuję za pomoc.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

13 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Witam,
  Ostatnio odczuwam zawroty głowy jakbym traciła grunt pod nogami.
  Ponadto odczuwam coraz częstsze napady lękowe najczęściej w dużych pomieszczeniach z dużą ilością ludzi, najczęściej w kościele(nie miałam żadnych złych doświadczeń z Kościołem. Raz tylko zemdlalam w podstawówce ale to z bólu brzucha wywołanego miesiączką) nie mogę się skupić potrafię zapomnieć jak nazywa się dana rzecz(ostatnio zapomniałam jak nazwać flaminga na mojej koszulce)oraz zapominam rzeczy którą miałam zrobić kilka sekund wcześniej. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

  Dzień dobry. Przede wszystkim proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych badań jeśli okaże się, że jest Pani somatycznie zdrowa to opisywane objawy mogą wskazywać na trudności w wyrażaniu emocji. Spotkania z psychologiem pomogą zlokalizować źródło problemu i nauczą radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami. Pozdrawiam,

  mgr Mariusz Kowal

 • Mam 21 lat. Mam stwierdzona lekka depresje z atakami paniki . Moja historia z atakami zaczela sie ok.3 lata temu. Moje ataki trwaja ok. 2,3 minut I sa mw. Co 2 tydzien, dwa, trzy dni z rzedu po ok 3 razy. Najgorsze, ze pojawiaja sie bez przyczyny. Moge wstac w dobrym humorze, a atak przyjdzie znienacka .na poczatku mdlalam podczas atakow, pozniej doszlo odrealnienie i wszystkie objawy typowe dla tej choroby. Pozniej przez dlugi czas czulam podczas ataku posmak matali w ustach. Na dzien dzisiejszy od kilku miesiecy oprocz typowych objawow, kilka godzin przed atakiem lub po mam silne dusznosci, brak mozliwosci pelnego oddechu.a po atakach jestem tak zmeczona ze nie potrafie normalne mowic i chce mi sie niesamowicie spac .lekarz przepisal mi 4 mies. temu lek elicea .rzeczywiscie jestem bardziej usmiechnieta, ale ataki dalej sa. Pisze do Państwa z prośbą co mam zrobić? Jakie badania wykonać? Moze usg tarczycy, glowy? Nie mialam traumatycznych przezyc w zyciu.wydaje mi sie ze ataki sa spowodowane jakas niezgodnoscia w organizmie.robilam tez 2 razy pod rzad badania na tarczyce. Tsh, ft4 I ft3 prawie ponad norme.dziekuje I pozdrawiam.

  Dzień dobry, nie ma możliwości aby coś działo się w organizmie bez przyczyny. Jeśli ciało wysyła bardzo silne i bardzo nieprzyjemne dla Pani komunikaty, to znaczy, że coś się dzieje. Jeśli badania w kierunku chorób somatycznych nie wykazują niczego odbiegającego od normy, to znaczy, że dolegliwości są wynikiem reakcji ciała na długotrwały stres. Uświadomienie sobie przyczyn często nie jest łatwe gdyż nie mamy czasu aby usiąść i przeanalizować wszystko po kolei. Dlatego dobrą formą szukania przyczyny, dotarcia do źródła cierpienia jest rozmowa z kimś kto będzie miał czas na zaangażowanie i zrozumienie. Pozdrawiam, Mariusz Kowal

  mgr Mariusz Kowal

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem magistrem psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna. Oznacza to, że moim wyborem zawodowym jest pomaganie ludziom. Stany lękowe, nastr...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Nerwica
 • Nerwica natręctw
 • Depresja
Pokaż wszystkie leczone choroby

Powiązane wyszukiwania