lek.

Marcin Wojtyga

verifiedCreated with Sketch.

Pediatra, Lekarz rodzinny

79 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
37 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Tel do kontaktu: + http://marcin.wojtyga.mp.pl/ Akademia Medyczna Wydział Lekarski w Poznaniu ukończona w 1993 r., I stopień specjalizacji z pediatrii w 1997 roku, II stopień specjalizacji… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Wyczerpujący opis diagnozy i leczenia
Dobry kontakt z dziećmi
Leczenie schorzeń dzieci

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
79 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K

  Super lekarz z bardzo fajnym podejściem do dzieci, znający się na swojej pracy. Podczas wizyty szczegółowo odpowiedział na wszystkie zadane pytania. Dokładnie zbadał dziecko oraz powiedział na co zwrócić uwagę w przyszłości. Gorąca polecam świetny specjalista my na pewno jeszcze wrócimy ????

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Polecam jak najbardziej Tego specjalistę za Jego profesjonalizm, kulturę, poczucie humoru (wartość kluczową w leczeniu dzieciaków), podejście do małych pacjentów.

 • E
  Lokalizacja: Specjalistyczne Prywatne Gabinety Lekarskie ADMAUsługa: Wizyta lekarska

  Jestem bardzo zadowolona z obsługi i profesjonalizmu kekarza Wojtygi. Ma swietne pidejscie do dzieci i niemiwlat. Najbardziej podoba mi sie fakt ze mozna skontaktowac sie z lekarzem mailowo i ze odpusuje na wiadomosci reguralnie.

 • G
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: kolka u niemowlaka

  Dr Marcin Wojtyga jest lekarzem, który kultywuje dietę matki karmiącej. Pomimo, iż obecnie dowiedzione jest naukowo, że dieta matki karmiącej NIE istnieje, dr nakazał mi jeść jedynie: suchary, dżemy bezpestkowe, gotowane owoce i warzywa, gotowanego indyka, ryż, po tygodniu spróbować wprowadzić suchy chleb. Dodatkowo przepisał bardzo drogie krople probiotyczne dla synka, które weszły do sprzedaży bardzo niedawno i były mocno reklamowane. W efekcie po tygodniowej diecie ledwo wstałam z łóżka. Skutkiem wprowadzenie kropli u synka były biegunki/luźne stolce z dużą ilością śluzu. Stosowałam te krople 2 tygodnie. Zaniepokojona nieustępującą biegunką postanowiłam je odstawić. Po odstawieniu kropli biegunki z czasem słabły, całkowicie ustąpiły dopiero po upływie 3 tygodni. Próbując kontaktować się telefonicznie z lekarzem, w celu wyjaśnienia / zrozumienia pojawiających się biegunek, otrzymałam informację aby zjawić się na płatnej wizycie z notatkami co zjadłam i jaka była reakcja dziecka. Postanowiłam wrócić do pełnowartościowego, zdrowego jedzenia i kolki przeszły samoistnie. Zalecenia dr Marcina przyniosły mi wiele stresu i zabrały dużo czasu by wyregulować florę bakteryjną przewodu pokarmowego u synka.

  Marcin Wojtyga2018-06-16

  Szanowna Pani.
  Bardzo dziękuję za opinię.
  Ma Pani rację. Zawiodła nas komunikacja. Proszę jednak zapoznać się z moją oceną przypadku. Kultywuję karmienie piersią i to jest najważniejsze. Zgodnie z obecnymi zaleceniami matka karmiąca powinna odżywiać się zdrowo i bez żadnych ograniczeń. Jeżeli matka jest zdrowa i dziecko nie ma niepokojących objawów należy spożywać zdrowe produkty, jak najmniej przetworzone, najlepiej bez konserwantów, dieta ma być dobrze zbilansowana i urozmaicona.
  Zatem nie istnieje "dieta matki karmiacej". Nie używam dlatego takiego określenia.
  Matki karmiące czasem spożywają produkty, które nie są zdrowe z założenia ( np. świeże pieczywo z supermarketów, wieprzowina, słodycze z tłuszczami wielonasyconymi, żywnośc z konserwantami, różne poprawiacze samopoczucia jak kawa, chipsy, frytki etc) a moje zalecenia m.in. dotyczą wyeliminowania tych produktów. Nie jest to drastyczna dieta, np nie zalecam jedzenia suchego chleba !!! :) ale odradzam spożywania pieczywa świeżego.W celu sprawdzenia sposobu odżywiania i w efekcie wyeliminowania niektórych produktów proszę pacjenta o zapisywanie w miarę dokładne z czego składają się poszczególne posiłki. Zbyt dosłowne zastosowanie ograniczeń w Pani przypadku to mój błąd w komunikacji.

  Pokarm kobiety jest najlepszą formą karmienia dziecka i staram się przekonać matkę do jak najdłuższego ( przynajmniej 6 miesięcy) karmienia piersią.
  Takie zalecenie dotyczy wszystkich z wyjątkiem pacjentów zgłaszających się z określonymi problemami do lekarza. W przypadku zgłaszania występowania u dziecka objawów chorobowych szukam przyczyny złego stanu i staram się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. To jest cel wizyty pacjenta w gabinecie lekarza. W trakcie diagnostyki w celu utrzymania karmienia piersią zwaracam uwagę na zdrowe żywienie. Metoda czasowej , krótkoterminowej eliminacji niektórych (sic) potraw jest dyskusyjna (www.medycynapraktyczna.pl) i nie zawsze przynosi dobry, oczekiwany efekt.
  Eliminacja niektórych produktów na dłuższy czas wymaga uzupełnienia diety o brakujące elementy. W wielu przypadkach przynosi to klinicznie bardzo dobre efekty i stan dziecka pozwala na powrót do diety wcześniej wyeliminowanych potraw.
  Dużą uwagę zwracam na stałą komunikację w celu oceny stanu dziecka dlatego staram się utrzymywać kontakt z rodzicami telefoniczny lub przez email i udzielam tą drogą wielu (bezpłatnych) porad. Rodzice są bardzo zadowoleni z takiej formy kontaktu. Nie nie jest łatwe bo bez badania dziecka ufam w ocenę rodzica. W niektórych jednak przypakdkach kolejna wizyta lekarska jest potrzebna i stąd było moje zaproszenie do gabinetu. Nie pamiętam rozmowy telefonicznej ale Pani opinia i niezadowolenie potwierdza, że stan dziecka wymagał kolejnej wizyty a moje zalecenia i nasza komunikacja zawiodła doprowadzając do pogorszenia stanu i dziecka i matki.Zapewniam Panią i innych pacjentów, że zweryfikuje sposób przekazywania informacji/zaleceń dotyczących żywienia matki karmiącej.
  Poruszony przez Panią temat probiotyków jest ważny. Zalecam proste i raczej tanie rozwiązania. Preparat wspomniany przez Panią jest od 13 lat na rynku ( 2 lata wPolsce) . Proponuję go pacjentom dopiero po sprawdzeniu innych tańszych rozwiązań i zawsze uprzedzam
  , że to drogi ale skuteczny środek. W tych przypadkach to stan dziecka i objawy z jego strony decydują o ewentualnym wydaniu 40-70 zł na probiotyk.
  Nie mam jednak wpływu na reakcję ze strony dziecka. Stosowane przez pacjentów probiotyki przynoszą różne efekty, nie zawsze pożądane ( również te tańsze). Produkty są dopuszczone do obrotu i posiadają stosowne badania.
  Dodatkowo objawy, które pojawiają się u dzieci nie zawsze są związane z zastosowaniem probiotyku i przyczyna wystąpienia niepożądanych objawów może być inna.
  Ocena każdego przypadku jest bardzo złożona wymaga współpracy lekarza i pacjenta na co zwracam wielką uwagę.
  Zapraszam Panią na kolejną wizyte (bezpłatną:) w celu wyjaśnienia wątpliwości.

  Pozdrawiam Marcin Wojtyga

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: WIZYTY DOMOWEUsługa: wizyta domowa

  Lekarz doskonały - bardzo staranny, uważny, solidny. Rzetelnie stawia diagnozę i dobrze dobiera leczenie. Dba o zdrowie pacjenta, interesując się jego kondycją również po wizycie. Punktualny, sympatyczny, konkretny. Leczy w mojej rodzinie już trzy pokolenia i wszyscy są zadowoleni.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: WIZYTY DOMOWE

  Cudowny lekarz i człowiek, świetny specjalista. Przeprowadza szczegółowy wywiad. Nie lekceważy obserwacji rodziców. Stawia trafną diagnozę. Przepisuje leki adekwatnie do stanu zdrowia dziecka, antybiotyk tylko wtedy, gdy jest rzeczywiście potrzebny.
  Dostrzega problemy nie tylko dziecka, ale również rodzica poświęcając swój cenny czas na rozmowę i próbę pomocy rodzicow w razie potrzeby. Obserwuje, łączy wątki, którzy inni lekarze lekceważą i pomijają uznając za nieistotne, a w rzeczywistości są drogą do rozwiązania problemu. Pan Doktor pomógł nie tylko mojemu dziecku, ale również mi.

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: WIZYTY DOMOWE

  Do Pana doktora trafiłam dzięki przeczytaniu opini o nim, które okazały sie prawdziwe. Rok temu od razu zdiagnozował chorobę u mojego synka dzieki czemu miał zrobiony szybko zabieg i do dni dzisiejszego wszystko z moim synkiem jest wporzadku. Rowniez całkiem niedawno trafiłam do Pana doktora z bardzo zła morfologia i Pan doktor znowu zdiagnozował przyczyne. Zawsze znajdzie czas nawet na odpisanie emaila. Z całym sercem moge polecić każdemu Pana Marcina, lekarz jakich mało. Ja napewno juz nigdy nie zamienię go na innego lekarza.

 • K
  Lokalizacja: WIZYTY DOMOWEUsługa: konsultacja

  Bardzo kompetentny lekarz, stawia trafne diagnozy. Należy tutaj wspomnieć iż jest także miłym człowiekiem. Korzystam z pomocy doktora od dwóch lat i mogę jedynie napisać wszystko co najlepsze.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczne Prywatne Gabinety Lekarskie ADMA

  Lekarz bardzo miły i kompetentny,ma dobry kontakt z pacjentem.Dokladnie zbadał córeczkę i trafnie postawił diagnozę.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Doktor rzeczowo i fachowo podchodzi do pacjeta, nie na zasadzie szybko i po łebkach, wysoka kultura osobista, z reguły trafne diagnozy. praktycznie bez kolejki. sam stracony czas w kolejce do lekarza na kase jest wiecej wart niz cena uslugi prywatnej.

Pytania pacjentów (4)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Tel do kontaktu: + http://marcin.wojtyga.mp.pl/
  Akademia Medyczna Wydział Lekarski w Poznaniu ukończona w 1993 r., I stopień specjalizacji z pediatrii w 1997 roku, II stopień specjalizacji z medycyny rodzinnej w 2002 roku. Kierownik Służby Zdrowia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Od 1999 roku lekarz pierwszego kontaktu w Przychodni MSW w Nowym Sączu. Sprawuję opiekę medyczną nad całymi rodzinami. Wykonuję wizyty domowe z dojazdem do pacjenta. Koorduję również opiekę pielęgniarską i psychologiczną. Szczególne dziedziny, w których się realizuję to pediatria, epidemiologia, medycyna sportowa i ratownictwo medyczne.

Specjalizacje

 • Medycyna rodzinna
 • Pediatria