Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Gabinet Logopedyczny Logo-Med
Piłsudskiego 1, Przeworsk

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych logopedów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Piłsudskiego 1, Przeworsk

Gabinet Logopedyczny Logo-Med

Pozostałe usługi


Piłsudskiego 1, Przeworsk

Gabinet Logopedyczny Logo-MedPiłsudskiego 1, Przeworsk

Gabinet Logopedyczny Logo-MedPiłsudskiego 1, Przeworsk

Gabinet Logopedyczny Logo-Med

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem absolwentką Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Podyplomowe Studia Logopedyczne ukończyłam na Uniwersytecie Marii C...

Zobacz pełen opis

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
K

Katarzyna

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Logopedyczny Logo-Med wada wymowy

Gorąco polecam logopedę Panią Malgosie. Nasz syn mial wade wymowy oraz wade zgryzu, ktore wykryla pani Malgosia. Terapia przyniosła efekty - jeszcze raz polecam!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Syn ( 6 lat ) w zasadzie od wieku niemowlęcego (ząbkowania) bardzo się ślini. W nocy często śpi z otwarta buzią (niewielkie ślinienie), ale w dzień, szczególnie jak się czymś ekscytuje, ślina cieknie mu ciurkiem...Ma przerośnięty 3 migdał, od dawna dostaje leki, ale to nie pomaga, więc podejrzewam, że gdzie indziej leży przyczyna. Zastanawiam się, czy to nie jest kwestia logopedyczna lub związana z nieprawidłowym napięciem mięśniowym w buzi. Od lat poszukujemy przyczyny, chodzimy po specjalistach i nic się nie zmienia:( Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi/sugestie jak pomóc dziecku. Sytuacja zaczyna się robić problematyczna, ponieważ to ślinienie jest dosyć widoczne i Syn zaczyna mieć z tego powodu nieprzyjemności ze strony rówieśników...
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Natalia

Szanowna Pani, w pierwszej kolejności należałoby jednak zwrócić uwagę na przerośnięty trzeci migdał. Z doświadczenia wiem, ze leczenie farmakologiczne bardzo rzadko przynosi oczekiwany efekt. Trzeci migdał odpowiada za odporność organizmu, zatrzymuje wszelkie wirusy oraz bakterie, jednak na skutek nawracajacych infekcji migdał staje się przerośnięty co powoduje: niedrożność dróg oddechowych jamy nosowej czego następstwem jest np. bezdech w nocy podczas snu. Przerosniety migdał powodowac może również przytkanie ujsc trąbek słuchowych co z kolei wpływa na problemy ze słuchem, zapalenie ucha, bóle głowy. Proszę zaobserwować czy dziecko miewa w czasie snu problemy z oddychaniem, czy występuje bezdech, czy poci się w nocy i czy skarży się na bóle głowy. Jeżeli potwierdzą się moje przypuszczenia zachęcam Panią do konsultacji z DOBRYM laryngologiem - niestety znaczna większość odsyła dzieci z receptą do domu - i rozważyć zabieg usunięcia trzeciego migdałka. Proszę pamiętać, ze powtarzające się infekcje oraz notorycznie przerosniety migdał nie spełnia już funkcji ochronnej organizmu, a może tylko zaszkodzić zdrowiu dziecka. Natomiast odnośnie napięcia mięśniowego poradzilabym Pani udać się do logopedy bądź neurologopedy, który dokładnie zbada Pani synka oraz zdiagnozuje jak również zaproponuje adekwatne ćwiczenia. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia.

mgr Małgorzata Ulman

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania