lek.

Łukasz Kupis

verifiedCreated with Sketch.

Urolog, Androlog

18 opinii +dodaj

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Po stażu podyplomowym związał się z Oddziałem Urologii Szpitala Bielańskiego. Obecnie pracuje na stanowisku młodszego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
18 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: MD ClinicUsługa: konsultacja urologiczna, USG

  Przesympatyczny, kompetentny, komunikatywny, miły człowiek. Z czystym sumieniem polecam doktora.Pełen profesjonalizm.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic

  Wspaniały lekarz, poświęcił mi dużo czasu, cierpliwie odpowiadał na pytania, wnikliwie przeprowadzał wywiad, cytował badania naukowe - widać, że naprawdę zna się na rzeczy. Powiedział mi o rzeczach, których się nie dowiedziałem od poprzednich specjalistów. Zapoznany z najnowszymi metodami leczenia a przy tym sympatyczny i otwarty.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Lekarz bardzo konkretny i zdecydowany. Niestety na tyle zdecydowany, że jak już postawi diagnozę, to nie słucha pacjenta i wszystko co się nie zgadza z teorią pana doktora jest ignorowane i sprowadzane do "Tak ma być, jest w porządku". Nawet jeśli dalej boli, a więc zastosowana kuracja nie przyniosła efektu, doktor nie ma ochoty na głębsze diagnozy i odsyła niewyleczonego pacjenta z niczym.

  W trakcie jednej z wizyt przypadkiem okazało się, że na mój termin zapisany jest także drugi pacjent. Za każdym razem byłem przyjęty z opóźnieniem o ok. pół godziny, a doktor wyraźnie się śpieszył, próbując nadgonić terminarz.

  Łukasz Kupis2018-05-07

  Bardzo dziękuję za opinię.
  Tak, niestety zdarzają mi się opóźnienia w wizytach za co winę ponoszę tylko ja. wynika to z tego, że staram się nie mnożyć wizyt a pacjenta traktować z szacunkiem pozwalając mu powiedzieć o wszystkich swoich dolegliwościach a także odpowiedzieć na wszystkie jego pytania.
  Większość wizyt jest kompleksowa i zawiera USG. To wszystko generuje opóźnienia od czasu do czasu - i tak pewnie zostanie. Dla dobie pacjentów.
  Z żalem informuje że są na świecie takie choroby które bolą - stale lub okresowo - pomimo właściwego leczenia - np. zwyrodnienie stawów czy zapalenie prostaty.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic

  Pan Doktor jest bardzo rzeczowy.
  Diagnozę przedstawia w bardzo prosty sposób aby pacjent zrozumiał na czym polega problem.
  Jestem zadowolony z wizyty u Pana doktora.

 • E
  Lokalizacja: Centrum Medyczne eMKaUsługa: Zapalenie pęcherza

  Najlepszy lekarz u jakiego byłam! Przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, szuka rozwiązania problemu, wczuwa się w sytuację pacjenta, a cała wizyta jednocześnie przebiega w przyjaznej atmosferze. Wyszłam z bananem na twarzy oby więcej takich lekarzy z powołania!

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Bardzo dobry lekarz! Zatroskany o sytuację pacjenta, szuka przyczyn problemu w różnych miejscach, ma otwarty umysl, ogromną wiedzę, która dzieli się z pacjentem. Bardzo pomógł mojemu mężowi. Jeśli sam czegoś nie jest pewien, konsultuje to z innymi lekarzami, poleca dalsze sposoby leczenia. Do tego przesympatyczny i cieply czlowiek. Jestesmy Panu doktorowi bardzo wdzieczni za pomoc!!

 • J
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Konkretny i rzeczowy, uważnie słucha pacjenta i analizuje problem. Bardzo profesjonalny. Szczerze polecam!

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne eMKa

  Profesjonalne i odpowiednie podejście do pacjenta. Bardzo konkretna rozmowa o problemie. Znam tego lekarza wiele lat i zawsze z odpowiednim podejściem do pacjenta. Bardzo polecam odwiedziny w gabinecie i to bez obaw każdy problem który nas może spotkać można rozwiązać ważna jest wczesna i profesjonalni diagnoza. Pozdrawiam Aga i Marcin.

 • M
  Lokalizacja: MD ClinicUsługa: Objawy niskiego testosteronu - brak libido i niski poziom energii

  Niestety nie mogę wystawić Panu Łukaszowi dobrej oceny.
  Przyszedłem na wizytę z objawami niskiego testosteronu (382) - niskim libido i niskimi poziomami energii. Pan doktor zapisał mi klomifen w dawce 25 mg, żeby cytuję "obniżyć estrogen, celem podwyższenia testosteronu", któregoż estrogenu miałem 33/40. Po 2 tygodniach wykonałem badanie - testosteron poszybował w górę (aż do poziomu 1368) a wraz z nim estrogen - 77 / 40 (prawie 200% normy) - stosunek testosteronu do estrogenu nie uległ zmianie.

  Klomifen nie ma prawa obniżyć estrogenu. Blokuje on jedynie jego wpływ na przysadkę mózgową. Zastanawiam się czy przepisując ten lek, lekarz wiedział o tym, że apteczny klomifen złożony jest z dwóch izomerów (Z) i (E), jeden z nich owszem (E), ma działanie anty-estrogenowe (blokując wpływ estrogenu na przysadkę mózgową) zaś drugi (Z), który ma długi czas półtrwania (5-7 dni) w oganizmie, zachowuje się jak estrogen i może on sam w sobie powodować problemy z libido? Jak również zastanawiam się czy wiedział o tym, że leczenie klomifenem można zaczynać w niższej dawce - 12,5 mg celem zminimalizowania jego skutków ubocznych? Nie jest to jedynie moja obserwacja, gdyż dużo ludzi w internecie anglojęzycznym również skarży się na brak libido po klomifenie. Podwyższenie estradiolu poskutkowało u mnie kompletnym zanikiem libido, mimo tego, że przy tak wysokim poziomie testosteronu czułem się wręcz jak "nadczłowiek" - byłem pełny energii i jakość snu uległa znaczacej poprawie. Niestety przez wysoki poziom estradiolu zmuszony zostałem do odstawienia przepisanego leku.

  Ponadto w czasie wizyty odniosłem wrażenie, że Pan Łukasz cały czas starał się przekonać mnie, że mój problem nie ma podłoża hormonalnego, a jedynie psychologiczne.

  Łukasz Kupis2018-05-07

  Po pierwsze Pacjent miał zalecone badania kontrolne i wizyte po ok 2 tygodniam od początku stosowania leczenia - badania zrobił - na wizytę nie przyszedł.
  Najwyraźniej 2 tygodnie jak widać wystarczyło żeby zdobyć odpowiednio duża wiedzę na temat leczenia andrologicznego zwłaszcza ludzi w internecie anglojęzycznym.
  Bardzo dziękuję za obszerny wykład z biochemii estradiolu.
  Proszę się nie zastanawiać - wiem, że można rozpoczynać kurację innymi dawkami i to nie tylko tymi które Pan podaje. Co więcej - nie ma jednego ustalonego schematu podawania tego leku - właśnie dlatego jest lekiem stosowanym "off label'. Chyba jednak nie da się zastąpić studiów medycznych, 6 lat specjalizacji z urologii i ładnych kilku lat doświadczenia andrologicznego dwutygodniowym kursem internetowym.
  Szkoda, że zamiast przyjść i porozmawiać/ ponownie się skonsultować postanowił wylać Pan zwoje żale na publicznym forum.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MD Clinic

  Młody, rzeczowy bardzo miły specjalista. Zebrał wywiad przebadał i już jestem spokojny. Dziękuję bardzo.

Pytania pacjentów (96)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Badanie nasienia mojego męża wyszło nie najlepsze. Czy coś można zrobić by ten wynik poprawic? Czy jeszcze jakies badania można wykonać?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Łukasz Kupis

  Wszystko zależy od tego jakie są przyczyny takiego wyniku a tych należy ich szukać. Na wizytę warto zrobić drugie badanie nasienia i komplet badań hormonalnych - testosteron estradiol fsh lh tsh i prolaktyna.

 • Diagnoza zapalenie jądra tabletki 5 dni brak poprawy

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Łukasz Kupis

  Rekonsultacja - pilna - najlepiej najbliższy SOR z dyżurem urologicznym.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Po stażu podyplomowym związał się z Oddziałem Urologii Szpitala Bielańskiego. Obecnie pracuje na stanowisku młodszego asystenta w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej WUM.

  Jako urolog pracujący w oddziale cały czas poszerza swoja wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umiejętności praktyczne w zakresie urologii ogólnej i onkologicznej. Jego główne zainteresowania to niepłodność męska, a szczególnie jej leczenie operacyjne. Obecnie, jako jeden z niewielu w Polsce, wykorzystuje mikrochirurgię w urologii a szczególnie w operacjach żylaków powrózka nasiennego (żylaków moszny) oraz operacjach odwrócenia wazektomii. W obydwu sytuacjach klinicznych mikrochirurgia jest uznawana obecnie za złoty standard postępowania.

  Jest Członkiem SAU, a także Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Liczne kursy ultrasonografii ułatwiają mu codzienną diagnostykę urologiczną.

  Główne zainteresowania:

  niepłodność męska – diagnostyka i leczenia zarówno zachowawcze jak i przede wszystkim operacyjne
  mikrochirurgia w urologii – mikrochirurgiczne operację żylaków powrózka nasiennego (żylaków moszny) – odwrócenie wazektomii
  zaburzenia erekcji
  chirurgia plastyczna – prącia, moszny, jąder
  leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego ( prostaty) – zachowawcze i operacyjne metodami endoskopowymi i otwartymi.
  zabiegowe leczenie nowotworów nerek

Specjalizacje

 • Urologia

Edukacja

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny