lek.

Krystyn Czerniejewski

verifiedCreated with Sketch.

Psychiatra, Terapeuta

15 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
10 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Krystyn Czerniejewski. Jestem specjalistą psychiatrą i psychoterapeutą z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kilka lat temu przeszedłem na emeryturę a do tego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
15 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski

  Polecam Wszystkim. Pełny profesjonalizm i zainteresowanie pacjentem. Podejście personalne do chorego. Chęć pomocy pacjentowi.

  Krystyn Czerniejewski2018-07-26

  Jak to dobrze, że istnieją jeszcze ludzie, który potrafią zauważyć nie tylko czynności czysto medyczne ale i "zainteresowanie, podejście profesjonalne i chęć pomocy". Takim ludziom łatwiej pomóc!

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet LekarskiUsługa: konsultacje psychiatryczne

  Lekarz z powołania. Umie wysłuchać , doradzić i pomóc pacjentowi w jego chorobie. Zdecydowanie polecam!

  Krystyn Czerniejewski2018-07-26

  Wysłuchanie pacjenta, doradzanie i pomaganie w chorobie to podstawowe umiejętności lekarskie jakich nauczyłem się od moich mistrzów profesorów Kępińskiego, Aleksandrowicza, Ledera. Może jestem ich pojętnym uczniem?
  I może dlatego jestem tak dobrze oceniany?
  Dziękuję!

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski

  Pan doktor jest bardzo sympatycznym człowiekiem ale tez konkretnym i rzetelnym. Dokładnie wysłuchał mnie, starał się jak najwięcej dowiedzieć,dopytać, ale nie czułam się przez to źle ani skrępowana jak to się zdarzało wcześniej u innego lekarza. Bardzo rzeczowy i pomocny. Odpisał na mojego sms,którego wysłałam ok 22 ( z pytaniem dotyczącym stosowania leku ) Polecam z całego serca.

  Krystyn Czerniejewski2018-03-02

  Mój kolega lekarz (ginekolog) w takiej sytuacji mawiał, że czuje się "jakby mu ktoś serce miodem smarował". Właśnie tak się czuje po przeczytaniu tej opinii. Dziękuję.

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Po pierwszej wizycie u pana doktora Czerniejewskiego mogę podzielić się następującymi, pozytywnymi jak dla mnie, obserwacjami:
  - pan doktor nie tylko słuchał z zaangażowaniem, ale również reagował na to, co mówiłam; moja wizyta bardziej niż suche zbieranie wywiadu przypominała rozmowę, aczkolwiek ukierunkowaną na cel (zrozumienie problemów pacjenta), co pomogło mi bardziej otwarcie się wypowiedzieć
  - nie było z góry założenia, że pacjent kłamie
  - pan doktor przedstawił kilka opcji odnośnie leczenia farmakologicznego oraz psychoterapeutycznego i pozostawił możliwość wyboru, dając czas na podjęcie decyzji
  - nie czułam się krytykowana.

  Krystyn Czerniejewski2018-02-15

  Bardzo dziękuję z opinię. Rzeczywiście to jest mój sposób kontaktowania się z ludźmi szukającymi u mnie pomocy. Zanim zadecyduję czy mają być pacjentami, czy jestem im w stanie pomóc muszę najpierw wiedzieć coś o nich. Nie tylko o objawach chorobowych. Każdy człowiek, nawet ten ciężko chory "nie składa się" tylko z choroby!

 • K
  Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: choroba

  Super specjalista , potrafi odbierać telefon od pacjenta nawet w święta i słuzyc radą. Człowiek z sercem i lekarz z powołania. Polecam serdecznie

  Krystyn Czerniejewski2018-02-15

  Dziękuję za tak dobrą opinię. Choć czuję się nieco zażenowany. Ale to prawda, że proponuję pacjentom kontakt telefoniczny nie zależnie od dania.
  Jetem pewien, że to pomaga w leczeniu.
  Pozdrawiam

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo symaptyczny , otwarty. Słucha uważnie i z cierpliwością.Doradził mi konkretie do jakiego lekarza mam sie udać ze swoja dolegliwością .

  Krystyn Czerniejewski2016-11-24

  Bardzo się cieszę, że moja sugestia pomogła. Życzę zdrowia!

 • B

  Doctor Cristin Czerniejewski have VERY high competence , also he care much about his pasient !
  I am happy i went to him all the way from Norway :)

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona z pierwszej wizyty.Doktor cierpliwie wysłuchał , dopytywał, radził i dał nadzieję, że będzie lepiej. W razie jakichś wątpliwości mogę się konsultować telefonicznie. Wzbudził moje zaufanie . Barbara G.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Jestem zadowolona z pierwszej wizyty u pana doktora K. Czerniejewskiego. Jest człowiekiem zaangażowanym, pełnym zrozumienia, doradza, pyta, interesuje się człowiekiem. Kolejną wizytę mam w styczniu, na pewno pójdę, gdyż uważam, że trafiłam na odpowiedniego lekarza.

  Krystyn Czerniejewski2015-12-14

  Rad jestem, że tak dobrze oceniła Pani pierwszą wizytę. Chciałbym by kolejne też były oceniane podobnie. I dołożę wszelkich starań by tak się stało. Dziękuję!

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pierwszą wizytę oceniam bardzo pozytywnie. Wizyta (byłam ostatnią pacjentką, godziny wieczorne) przeciągnęła się pół godziny poza godziny pracy doktora, ponieważ chciał zebrać dokładny wywiad. Widoczne zaangażowanie i zainteresowanie pacjentem. Na pewno wrócę.

Pytania pacjentów (670)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Krystyn Czerniejewski.
  Jestem specjalistą psychiatrą i psychoterapeutą z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kilka lat temu przeszedłem na emeryturę a do tego czasu prowadziłem Oddział Nerwic i Zaburzeń Psychosomatycznych w szpitalu ogólnym w Oświęcimiu. Od 1970 roku z grupą kilkudziesięciu lekarzy i psychologów, brałem udział w przywracaniu psychoterapii w Polsce. Był to spontaniczny ruch dzięki któremu, znów można było zacząć stosować ten sposób leczenia po przerwie spowodowanej wojennym zdziesiątkowaniem kadry i ideologicznym zakazem władz PRL. Jestem superwizorem psychoterapii z certyfikatem PTP. Aktywnie biorę udział w sympozjach i konferencjach naukowych.
  Jestem żonaty, mam dwoje dzieci i troje wnucząt
  Jestem orzecznikiem w firmach ubezpieczeniowych. Wg umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia wystawiam recepty z należnymi ulgami.
  Mam prawo do wystawiania druków o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby.
  Zacząłem publikować krótkie eseje o zaburzeniach psychicznych na portalu "Znany Lekarz"
  W związku z narastającymi problemami ludzi w wieku podeszłym proponuję pakiet pomocy dla tych osób oraz psychoedukację.
  W 2016 roku prowadziłem comiesięczne spotkania psychoedukacyjne w Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu. Dziękuję za udział. Mam nadzieję, że pomogło ono w zrozumieniu niektórych spraw związanych ze specjalnościami lekarskimi takimi jak neurologi i psychiatria jak różnicowaniu między psychiatrią a psychoterapią i psychologiem, dostarczyło fachowych informacji o niektórych schorzeniach i zaburzeniach psychicznych, ich leczeniu i profilaktyce.
  Nadal ordynuję w Oświęcimiu i Cieszynie. Niestety ze względu na wiek nie jestem w stanie nadal dojeżdżać do gabinetu w Krakowie!!
  Jestem psychoterapeutą przeto proponuję wziąć po uwagę tę formę leczenia. Jest to trudniejsza droga do zdrowia ale bez niej leczenie farmakologiczne jest mniej skuteczne.
  Spotykam się dość często z bezradnymi członkami rodzin ludzi zdradzających nie konwencjonalne zachowania, które dezorganizują życie. Ludzi ci sami odmawiają konsultacji psychiatrycznej z lęku przed stygmatyzacją. W tych przypadkach proponuję rodzinom konsultacje bez pacjenta nie po to by leczyć bez jego zgody ale by zastanowić się nad możliwymi sposobami rozwiązania takich sytuacji.

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Psychoterapia

Edukacja

 • CMUJ Kraków

Publikacje

 • ok. 16 opublikowanych doniesień naukowych, liczne wystapienia na zjazdach w Polsce i zagranicą.

Nagrody i wyróżnienia

 • Dyplom Internetional Coliege of Psychosmatic Medicine.

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • do egazminów specjalizacyjnych odbywałem staż w Klinice Psychiatrii Dorosłych CMUJ
 • Psychoterapii uczyłem się razem z kilkunastu osobami wprowadzającymi psychoterapię w Polsce po 1970 r. Praktykę psychoterapii poznawałem w Oddziale Nerwic IPiN w Warszawie, kierowanym przez prof. S. Ledera i i Klinice Psychiatrii CMUJ w okresie gdy kierował nią prof. A. Kępiński

Certyfikaty

 • Krystyn Czerniejewski, psychiatra w mieście Oświęcim - Certyfikaty
 • Krystyn Czerniejewski, psychiatra - Certyfikaty
 • Krystyn Czerniejewski, Oświęcim - Certyfikaty

Choroby

więcej

Artykuły

 • Niecierpliwość – czekanie – relaks

  7 grudnia 2015

  Wszystko na tym świecie wymaga czasu. Sprawy układają się wzdłuż jego lini07i. Nie można być nasyconym póki się nie zje. Nie można sprawnie prowadzić samochodu...
 • Depresja – czym jest ta choroba?

  13 lipca 2015

  Powszechnie uważa się, że dramatyczne przeżycia prowadzą do obniżenia nastroju, pogorszenia samopoczucia i funkcjonowania lub wycieńczenia. Depresja ma...
 • 9 porad, które pomogą zrealizować noworoczne postanowienia

  5 stycznia 2015

  Z początkiem nowego roku często podejmujemy postanowienia. Niektórzy z nasuwielbiają to – można wyznaczać sobie nowe cele, pozbywać się złych przyzwyczajeń,...
 • Depresja – co to takiego?

  16 listopada 2014

  Depresji nie ma! Są cierpiący ludzie. Ludzie cierpiący z różnych przyczyn, na różne sposoby, różnie długo. Ani wiek ani płeć nie mają znaczenia. Co najczęściej...