Dr

Katarzyna Kowalcze verifiedCreated with Sketch.

Dietetyk

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani Katarzyna Kowalcze, to osoba. która ma niesamowicie wspaniałe podejście do pacjenta. Jej wyrozumiałość i optymizm pozwoliły mi spojrzeć na zdrowotne problemy zupełnie z innej strony- tej pozytywnej. Spotkanie z nią, to ogromna motywacja do wprowadzenia zmian w dotychczasowym stylu życia. Dzięki jej wskazówkom mam ogromną nadzieję na poprawę samopoczucia, wagi i przede wszystkim zdrowia.

  Katarzyna Kowalcze2018-07-23

  Bardzo serdecznie dziękuję Pani Marto, zaczynamy wspólną drogę w walce o poprawę Pani stanu zdrowia. W dietoterapii mądrze prowadzonej jest moc :) Wspieram i motywuję! :) Pozdrawiam serdecznie

 • Szukasz dietetyka? Pacjenci polecają:

  Monika Hajduk
  Monika Hajduk
  Dietetyk
  Jerozolimskie 119 "A" lok. 27, 1 klatka, 5 piętro. Przystanki tramwajowe: Plac Starynkiewicza lub Plac Zawiszy. Miejsca parkingowe znajdują się wzdłuż ulicy Nowogrodzkiej. Sposoby płatności: gotówką,, Warszawa
  Pani Monika ma ogromną wiedzę, wizyta przebiegła sprawnie i bez dystansu jaki jest czasem pomiędzy lekarzem a pacjentem. więcej

  Dominik Konecki
  Dominik Konecki
  Dietetyk
  Aleje Jerozolimskie 65/79, Warszawa
  Konsultację dietetyczną zaleciła mi moja Pani endokrynolog. Od kilku lat zmagam się z chorobą Hashimoto. Mimo leczenia… więcej

  Monika Kurdej
  Monika Kurdej
  Dietetyk, Psycholog, Terapeuta
  cała Polska - wirtualny, Warszawa
  To mialo byc jednoazowe spotkanie, tymczasem po tej jednej 'wizycie' zdecydowalam sie na caly program - to mowi… więcej

  Karolina Pindelska
  Karolina Pindelska
  Dietetyk
  al. Jerozolimskie 125/127 lokal 201a, piętro drugie, Warszawa
  Świetny dietetyk! Bardzo dokładna Pani, jest w stanie ułożyć dietę pod dosyć ciężki przypadek (Jakim jestem ja,… więcej

  Dominika Murat
  Dominika Murat
  Dietetyk
  Hoża 59 lok. 4A, Warszawa
  Pani Dominika jest bardzo kompetentna, wszystko wyjaśniła a ułożona przez nią dieta łatwa, prosta i niedroga. Mimo… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Moja droga zawodowa była skrupulatnie zaplanowana i konsekwentnie realizowana krok po kroku, począwszy od szkoły średniej na doktoracie kończąc (choć to dopiero początek "kariery" naukowej).
   Pierwszy etapem było już w szkole średniej napisanie pracy dyplomowej pt. „Dietoterapia w celiakii”, za którą otrzymałam wyróżnienie.
   Drugim - ukończenie z wyróżnieniem Wydziału Dietetyki Medycznego Studium Zawodowego w Poznaniu.
   Trzecim– ukończenie studiów inżynierskich, a po nich, studiów magisterskich na kierunku Technologia Żywności
   i Żywienie Człowieka, na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji warszawskiej SGGW.
   Kolejnym – w latach 2006-2010 były niestacjonarne studia doktoranckie, także na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
   Zakres pracy doktorskiej, realizowanej w Katedrze Dietetyki obejmował modyfikację sposobu żywienia otyłych osób z cukrzycą typu 2 oraz ocenę wyrównania metabolicznego pod wpływem zastosowanej diety.
   Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trakcie 22 letniej pracy klinicznej oraz w Poradni Dietetycznej i Chorób Metabolicznych Szpitala MSW w Warszawie.
   Dodatkowym zakresem mojej aktywności zawodowej jest wieloletnia współpraca z firmami farmaceutycznymi i prowadzenia wykładów, szkoleń oraz warsztatów z zakresu dietetyki i profilaktyki chorób cywilizacyjnych dla personelu medycznego oraz pacjentów.
   W pracy zawodowej zajmuję się także edukacją młodszych pokoleń realizując w ramach cyklicznych wykładów dla gimnazjalistów i licealistów projekt Miasta Stołecznego Warszawy „Zdrowy Uczeń”.
   Także w ramach projektu Miasta Stołecznego prowadzę wykłady w szkole rodzenia, dbając o prawidłowy stan odżywienia ciężarnych kobiet.
   Posiadając uprawnienia i kwalifikacje pedagogiczne, w trakcie pracy zawodowej miałam także przyjemność prowadzić zajęcia praktycznej nauki zawodu w jego klinicznym aspekcie, dla studentów dietetyki warszawskich uczelni.
   Obecnie jestem adiunktem w Katedrze Dietetyki i Oceny Żywności Instytutu Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach i kształcę nowe pokolenia dietetyków :)

   NIE MA DIETY CUD, ALE JEST SKUTECZNA DIETOTERAPIA, TO MOJA DEWIZA!

   Doświadczenie zawodowe oraz systematyczne podnoszenie kwalifikacji, czynny udział w licznych konferencjach krajowych i zagranicznych, pozwala mi prowadzić indywidualną dietoterapię pacjentów w bardzo szerokim zakresie i na najwyższym poziomie.

   Z myślą o swoich pacjentach, przygotowałam i wydałam kilka broszur edukacyjnych, które w bardzo praktyczny sposób ułatwiają poruszanie się w danym temacie, m.in.:
   „Alergie pokarmowe i krzyżowe”,
   „Tabela Wymienników Węglowodanowych”,
   „Dzienniczek samokontroli dla pacjentów z cukrzycą”,
   „Dieta w cukrzycy”.

   Praca naukowa, regularny udział w kongresach, sympozjach, konferencjach krajowych i zagranicznych pozwalają mi na bieżąco wdrażać wszystkie nowinki z zakresu żywienia, dietetyki, dietoterapii oraz dietoprofilaktyki do codziennej praktyki zawodowej z korzyścią dla moich pacjentów.

  Specjalizacje

  • Diabetologia
  • Medycyna sportowa
  • Nefrologia
  • Endokrynologia
  więcej

  Usługi

  Zakład Medyczny Kaar-Med

  Bitwy Warszawskiej 1920r. 10 m 23, Ochota, 02-362 Warszawa, mazowieckie

  Analiza sposobu żywienia-w cenie konsultacji
  Zwykła wizyta

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  13 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

   Pani Katarzyna Kowalcze, to osoba. która ma niesamowicie wspaniałe podejście do pacjenta. Jej wyrozumiałość i optymizm pozwoliły mi spojrzeć na zdrowotne problemy zupełnie z innej strony- tej pozytywnej. Spotkanie z nią, to ogromna motywacja do wprowadzenia zmian w dotychczasowym stylu życia. Dzięki jej wskazówkom mam ogromną nadzieję na poprawę samopoczucia, wagi i przede wszystkim zdrowia.

   Katarzyna Kowalcze2018-07-23

   Bardzo serdecznie dziękuję Pani Marto, zaczynamy wspólną drogę w walce o poprawę Pani stanu zdrowia. W dietoterapii mądrze prowadzonej jest moc :) Wspieram i motywuję! :) Pozdrawiam serdecznie

  • Y
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

   Bardzo sympatyczna pani doktor, miła konstruktywna rozmowa, w trakcie pierwszej wizyty czułam, że ponad 30 minut było poświęcone moim problemom. Polecam

   Katarzyna Kowalcze2016-12-14

   Dziękuję serdecznie za tak pozytywny odbiór naszej rozmowy, trzymam kciuki za wdrażanie ustalonych zmian i dążenie do wytyczonego celu. Do zobaczenia na wizycie kontrolnej.Pozdrawiam serdecznie.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

   Wybrałem się do Pani dr Katarzyny Kowalcze na konsultację odnośnie diety cukrzycowej. Wybrałem Panią Doktor po przeczytaniu szeregu pozytywnych opinii. Konsultacje odbyły się w bardzo miłej atmosferze. Pani Doktor jest niezwykle sympatyczną osobą z dużą dozą emapatii. Jej uwagi są bardzo cenne i trafne. A Jej indywidualne podejście do pacjenta jest wzorowe. Zmiany nawyków jedzeniowych są niezwykle trudne i wymagają bardzo szczerego podejścia zarówno od pacjenta jak i od lekarza. Jestem przekonany, że trafiłem pod profesjonalne skrzydła. Namawiam wszystkich do skorzystania z konsultacji z Panią Doktor Katarzyną Kowalcze.

   Katarzyna Kowalcze2016-10-30

   Bardzo dziękuję za wizytę i za tak pozytywny odbiór Panie Krzysztofie, robię co w mojej mocy, by jak najskuteczniej wpłynąć na wyrównanie glikemii. Jeśli miła atmosfera "gabinetowa" może w jakiś sposób na to wpłynąć....to miłe :) Zapraszam na konsultację kontrolną za około 3-4 tygodnie, ocenimy i ewentualnie zweryfikujemy plan działania. Pozdrawiam serdecznie

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

   Lekarz b. komunikatywny, krok po kroku wyjaśnia i omawia sposób leczenia, doradza nie pozostawia pacjenta samego z problemem.

   Katarzyna Kowalcze2016-10-11

   Bardzo dziękuję za opinię, cieszę się bardzo, że sprostałam oczekiwaniom. Życzę zdrowia i wytrwałości w realizowaniu zaleceń.Pozdrawiam serdecznie :)

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

   Witam,
   dla osób niezdecydowanych w 100% polecam dr Kowalcze. Rzeczowa, miła kobieta. Dr odpowiada na wszystkie nurtujące pytania. Powiedziałabym świetny dietetyk i psycholog zarazem, potrafi pokrzepić człowieka ;) Do pacjenta podchodzi z pełnym zaangażowaniem. Mimo, że to moje początki już jestem wdzięczna Pani Doktor !
   Asia C.

   Katarzyna Kowalcze2016-09-08

   Bardzo serdecznie dziękuję :) Dłuuuuuga droga przed nami, więc trzymam kciuki, by zaproponowana dietoterapia przyniosła satysfakcjonujące efekty :)
   Pozdrawiam serdecznie :)

  • N

   Choć to początek naszej drogi to ja już widzę efekty. Waga powoli rusza z miejsca, co było niemożliwe przez ostatni rok. Pani Kasia to skarbnica wiedzy rozmowa z nią dała mi.więcej niż ostatnie 15 miesięcy chodzenia po lekarzach. Rozwiała wiele moich wątpliwości, odpowiedziała na wiele pytań.
   Ją z ręką na sercu polecam
   Natalia

   Katarzyna Kowalcze2013-12-23

   Pani Natalio, dziękuję bardzo, cieszę się ogromnie, ze mogłam pomóc, ale słusznie Pani zauważyła....to dopiero początek naszej drogi, bardzo trudne jest naprawiać błędy metaboliczne z przeszłości. Wierze jednak w Pani determinację i dyskretnie przypominam o najbliższej konsultacji kontrolnej :) Z najlepszymi życzeniami świąteczno-noworocznymi:)

  • R

   Od dłuższego czasu miałem problemy trawienne, złe samopoczucie, kłopoty z przytyciem, wręcz chudłem. Byłem z tymi problemami u swojego lekarza, ale bagatelizował problemy, a ja czułem się gorzej. Kolega polecił mi panią Katarzynę, sam jest jej pacjentem z powodu cukrzycy i bardzo sobie chwali współpracę z nią. Skorzystałem z porady. Bardzo długo męczyła mnie rozmaitymi pytaniami, ale teraz wiem, ze miały one sens, gdyż ukierunkowały podejrzenia na alergię pokarmową. Niedawno zrobiłem testy i dowiedziałem się już oficjalnie o alergii pokarmowej. Pani dr Katarzyna Kowalcze ułożyła mi indywidualny jadłospis, podała gotowe przepisy na niektóre dania, z którymi nie mogłem sobie poradzić. Od kilku tygodni po tej konsultacji czuję się o wiele lepiej i z przyjemnością za kilka dni udam się na wizytę kontrolną. Bardzo dziękuję pani doktor! pozdrawiam, Robert Krzyszkowski

   Katarzyna Kowalcze2013-12-23

   Panie Robercie! dieta w nietolerancjach i alergiach pokarmowych wymaga ogromnej dyscypliny, wierzę, że świetnie radzi Pan sobie z zaleceniami, które ustaliliśmy wspólnie. W razie wątpliwości zapraszam do ponownego kontaktu.Pozdrawiam serdecznie życząc zdrowia na Święta i Nowy Rok ;)

  • M

   Dieta nie kojarzy się z niczym przyjemnym. A to błąd! Jak przy każdej okazji tłumaczyła mi pani Katarzyna - można jeść wszystko, ale z umiarem i głową. I sporo dobrego mi do tej głowy włożyła. Dieta ustalana indywidualnie, według potrzeb i z ujęciem " ulubionych" przysmaków (z głową, z głową :) ). Pani Katarzyna jest systematyczna, skrupulatna, zawsze dotrzymująca danego terminu choćby się waliło i paliło. Dużo mogę pisać. Aha! I trzyma krótko :) Tak jak trzeba. Jestem zachwycona i kontakt z tą wspaniałą kobietą utrzymuje cały czas. Szczerze polecam

   Katarzyna Kowalcze2013-06-14

   Pani Moniko!
   Bardzo mnie cieszy Pani zmiana podejścia do tematu DIETA:) Ona ma być rozumiana jako styl życia i sposób żywienia i powinna sprawiać przyjemność, bo cóż byłoby warte życie bez przyjemności:) Dietetyk niestety musi być bardzo wymagający, i jak to Pani napisała :trzymać krótko", gdyż tylko takie podejście daje wymierne efekty.

  • Q

   Już kilkanaście lat jestem pod kontrolą świetnego fachowca - dietetyka. W tym czasie Pani Kasia opracowała dla mnie klika różnych wersji diet celem redukcji nadwagi ale to co cenię najbardziej to sfera oddziaływania na
   moją świadomość prawidłowych zachowań żywieniowych. Ponadto wsparcie merytoryczne i duże zaangażowanie osobiste w relacjach z pacjentami. Odpowiedzialnie mogę polecić Panią Kasię jako rzetelnego dietetyka posiadającego wiedzę i duże doświadczenie zawodowe. QAP

   Katarzyna Kowalcze2013-06-14

   Tych kilkanaście wspólnych lat naszej współpracy pokazuje, że po pierwsze można ze mną wytrzymać, a co najważniejsze, że nie dokuczyłam swoimi zaleceniami i modyfikacjami diety za mocno:) Praca nad zmianą nawyków żywieniowych to niesłychanie trudna i żmudna praca, ale w efekcie przekłada się na znaczną poprawę zdrowia i lepszą jakość życia. Tym bardziej się cieszę, że wspólnie udało się nam to wypracować!

  • M

   Pani Katarzyna to prawdziwa specjalistka w swojej dziedzinie! Otrzymałem wiele wskazówek oraz kilka wariantów diety tak, by utrzymać swoje ciało w formie, oraz by każdy trening był dla mnie bardziej efektywny. Zostałem także uświadomiony o szkodliwości odżywek dla mojego organizmu, które teraz mogę odrzucić dzięki wspomnianej już diecie. Przy okazji polecono mi naturalne 'preparaty' które w zdrowy i naturalny dla organizmu sposób odbudowują go. Gorąco Polecam dr. Kowalcze!

   Katarzyna Kowalcze2013-05-15

   Dietetyka w sporcie, zwłaszcza u młodych osób, jak to ma miejsce w Pana przypadku Panie Marku, ma szczególne znaczenie.Tym bardziej cieszę się, że uwierzył Pan w moc diety, nie odżywek z siłowni:) Przypominam o zbliżającym się terminie wizyty kontrolnej:)

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG