dr n. med.

Jolanta Sołtysiak

Pediatra, Nefrolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 22 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Pracuję w Klinice Kardiologii Dziecięcej, Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Wieku Rozwojowego Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zajmuje ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Gabinet Pediatryczny i Nefrologiczny

  ul. Smardzewska 6A/13, Stare Miasto
  60-161 Poznań, wielkopolskie

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: Gotówka

  Usługi

  Zwykła wizyta
  Badanie niemowląt i dzieci
  Kaszel
  Zapalenia oskrzeli
  Moczenie dzienne i nocne
  Zespół nerczycowy
  Niewydolność nerek
  Torbielowatość nerek
  Konsultacje nefrologiczne 150 zł
  Bilans zdrowia, ocena rozwoju dziecka
  Gorączka
  Holter ciśnieniowy
  Zakażenia układu moczowego
  Wady układu moczowego, poszerzenie miedniczek nerkowych
  Kłębuszkowe zapalenia nerek
  Białkomocz, krwionkomocz

  więcej

 • Klinika Kardiologii Dziecięcej, Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Wieku Rozwojowego, Szpital Kliniczny im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Przyjmuje na NFZ

  Szpitalna 27/33, Jeżyce
  60-572 Poznań, wielkopolskie

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: NFZ
 • Poradnia Nefrologiczna, Szpital Kliniczny im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Przyjmuje na NFZ

  Szpitalna 27/33, Jeżyce
  60-572 Poznań, wielkopolskie

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: NFZ

  Usługi

  Moczenie nocne i dzienne
  Kłębuszkowe zapalenia nerek
  Kamica moczowa
  Torbielowatość nerek
  Białkomocz, krwinkomocz
  Nawracające zakażenia układu moczowego
  Zespół nerczycowy
  Niewydolność nerek
  Poszerzenie miedniczek nerkowych
  Nadciśnienie tętnicze

  więcej

 • Witam, czy wykonuje Pani na konsultacji nefrologicznej USG jamy brzusznej - nerek? Czy takie badanie należy wykonać w jakiejś innej placówce? Bardzo proszę o odpowiedź.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jolanta Sołtysiak

  Witam. Na konsultacji nefrologicznej nie wykonuję usg nerek. Takie badanie trzeba wykonać w innej placówce.

 • ostra kolka

  witam, moje dziecko ma codziennie kolki rano po południu wieczorem, dostaje espumisam bobotic biogaje dicoflor ma masaże antykolkowe cieple oklady niestety nic nie pomaga pediatrzy nie wiedza jak zaradzić już, dziecko ma nietolerancje laktozy ma specjalne mleko bebilon pepti1 po karmieniu ulewa , nie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jolanta Sołtysiak

  Opisywane objawy wskazują na nietolerancje laktozy i białka mleka krowiego. Możliwe, że Bebilon pepti nie wystarcza i potrzebny będzie, np. Nutramigen. Ma on nieprzyjemny zapach, ale małe dzieci tolerują… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Pracuję w Klinice Kardiologii Dziecięcej, Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Wieku Rozwojowego Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  Zajmuje się leczeniem schorzeń wieku dziecięcego od okresu noworodkowego do 18 roku życia, a zwłaszcza infekcjami dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, diagnostyką gorączki, alergii i zaburzeniami okresu niemowlęcego. W szczególności zajmuję się schorzeniami układu moczowego u dzieci, m. in. nawracającymi zakażeniami dróg moczowych oraz moczeniem dziennym i nocnym. W wolnych chwilach prowadzę działalność naukową.

  Zapraszam na stronę www.doktorjola.pl
  Możliwe przyjęcia poza godzinami pracy gabinetu po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

więcej

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Pediatryczny i Nefrologiczny

  Pani doktor Jolanta Sołtysiak jest jednym z najlepszych lekarzy, z którymi miałam do tej pory styczność. Łączy w sobie dwie niezwykle cenne cechy, ważne zwłaszcza u lekarz pediatry - tj. profesjonalizm i ciepło. Zarówno do małego pacjenta, jak i rodziców odnosi się z ogromną życzliwością i spokojem. Przeprowadza bardzo wnikliwy wywiad, zwraca uwagę na każdy szczegół i objaw, który następnie dokładnie omawia z rodzicem. Do badania dziecka podchodzi z dużą cierpliwością, a jednocześnie przeprowadza je szybko i sprawnie, co świadczy o jej profesjonalizmie i dużym doświadczeniu w pracy z dziećmi.
  Nie sposób nie wspomnieć też o pięknie urządzonym gabinecie i poczekalni, które przypominają dziecinny pokoik, a oczekiwanie na wizytę w takim otoczeniu niewątpliwie zmniejsza u dziecka ewentualny stres i powoduje, że może nawet nie zorientować się, że przyszło do lekarza:)
  Podsumowując - z pełnym przekonaniem polecam Panią doktor Jolantę Sołtysiak, gdyż jest prawdziwym lekarzem z powołania!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor dokładnie zbadała dziecko - nie tylko osłuchanie i sprawdzenie gardła - przeprowadziła wnikliwy wywiad i zleciła badania, które zapewne nakierują na sposób leczenia i na przyczyny cyklicznych infekcji. Świetne podejście do dziecka, bardzo otwarta i sympatyczna osoba. Polecamy :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Doktor Jola to osoba pełna ciepła. Bardzo spokojna, rzeczowa i uśmiechnięta. Synek na badaniu przespokojny. Mamy też nadzieję, że diagnoza trafna /nietolerancja mleka krowiego/ i teraz maleństwo poczuje się lepiej.
  Polecamy ????

 • B
  Lokalizacja: Gabinet Pediatryczny i NefrologicznyUsługa: konsultacje nefrologiczne

  Pani doktor jest bardzo sympatyczna, a co najważniejsze z uwagą przyjrzała się naszemu Maluszkowi. Cierpliwie udzielała odpowiedzi na nasze dociekliwe pytania. Zaproponowała również kontakt telefoniczny w razie dalszych wątpliwości. Polecam.

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Szczerze mogę polecić. Wizyta domowa pare godzin po pierwszym telefonie. Fachowe podejście do dziecka. Nic na siłe, ze spokojem poczekała aż dziecko sie chwile oswoi. Spodobało nam się też pytanie jakie leki mamy już w domu bo faktycznie często występują te same środki pod różną nazwą i bez sensu jest je powielać. Antybiotyk tylko w ostateczności nam udało się uniknąć. Moja 2,5 letnia córka machająca na do widzenia z uśmiechem a nie płaczem mowi sama za siebie. Polecam!

 • D
  Lokalizacja: Gabinet Pediatryczny i NefrologicznyUsługa: zapalenia oskrzeli

  Pani doktor jest bardzo rzetelna i profesjonalna. Spokojnie odpowiada nawet na najdziwniejsze pytania młodej mamy. U mojej córki błyskawicznie rozpoznała zapalenie oskrzeli. I dzięki szybkiej diagnozie nie wylądowałam z corka w szpitalu a naprawdę mało brakowało. Gabinet bardzo przytulny. Nie ma problemu z umówieniem sie na wizytę. Polecam

 • P

  Przemila i profesjonalna Pani Doktor, przyjela nas o poznej porze i fachowo podeszla do infekcji coreczki. Zrobila dokladny wywiad i zaproponowala leczenie, ktore pozwolilo wyjatkowo szybko wrocic naszej Viki do zdrowia i odpukac nie zachorowac od razu po powrocie do zlobka (wczesniej bylo to norma). Dziekujemy i jak tylko Viki sie rozchoruje, zaraz zjawimy sie u Pani Doktor ( oby nie za szybko);)

  dr n. med. Jolanta Sołtysiak2017-02-27

  Dziękuję za miłe słowa, cieszę się, że mogłam pomóc :)

 • M

  Bardzo dobry lekarz, z pilną wizytą domową nie było problemu, trafna diagnoza, bardzo dobry kontakt smsowy, polecam wszystkim!

  dr n. med. Jolanta Sołtysiak2017-02-27

  Bardzo dziękuję i życzę wszystkiego dobrego :)

 • A

  Pani Doktor to nie tylko świetny specjalista ale również wspaniały życzliwy człowiek. Nie bagatelizuje żadnych objawów, słucha uważnie rodziców i nie okazuje zniecierpliwienia ich pytaniami. Wszystko dokładnie tłumaczy. Widać, ze lubi dzieci i swoją pracę. Dla nas ważne jest też to, że nie faszeruje dzieciaków niepotrzebnie antybiotykami. Mamy do niej zaufanie, dobrze wiedzieć, że w czasie choroby naszych pociech możemy liczyć na jej profesjonalną pomoc i wsparcie.

 • W

  Bardzo polecam Panią doktor Sołtysiak. Ma ogromną cierpliwość do dzieci. Podczas wizyty jest rzeczowa i tłumaczy na czym polega problem chorobowy dziecka. Dzięki temu nawet laik jest w stanie zrozumieć co przytrafiło się jego dziecku. Pani Doktor ma wyjątkową intuicję i doskonale dobiera leki. Co najważniejsze nie naraża dziecka na niepotrzebne antybiotyki tylko przepisuje nieinwazyjne środki leczenia.