dr n. med.

Jolanta Sołtysiak

Pediatra, Nefrolog

Pracuję w Klinice Kardiologii Dziecięcej, Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Wieku Rozwojowego Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zajmuje ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam, czy wykonuje Pani na konsultacji nefrologicznej USG jamy brzusznej - nerek? Czy takie badanie należy wykonać w jakiejś innej placówce? Bardzo proszę o odpowiedź.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jolanta Sołtysiak

  Witam. Na konsultacji nefrologicznej nie wykonuję usg nerek. Takie badanie trzeba wykonać w innej placówce.

 • ostra kolka

  witam, moje dziecko ma codziennie kolki rano po południu wieczorem, dostaje espumisam bobotic biogaje dicoflor ma masaże antykolkowe cieple oklady niestety nic nie pomaga pediatrzy nie wiedza jak zaradzić już, dziecko ma nietolerancje laktozy ma specjalne mleko bebilon pepti1 po karmieniu ulewa , nie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jolanta Sołtysiak

  Opisywane objawy wskazują na nietolerancje laktozy i białka mleka krowiego. Możliwe, że Bebilon pepti nie wystarcza i potrzebny będzie, np. Nutramigen. Ma on nieprzyjemny zapach, ale małe dzieci tolerują… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Pracuję w Klinice Kardiologii Dziecięcej, Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Wieku Rozwojowego Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  Zajmuje się leczeniem schorzeń wieku dziecięcego od okresu noworodkowego do 18 roku życia, a zwłaszcza infekcjami dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, diagnostyką gorączki, alergii i zaburzeniami okresu niemowlęcego. W szczególności zajmuję się schorzeniami układu moczowego u dzieci, m. in. nawracającymi zakażeniami dróg moczowych oraz moczeniem dziennym i nocnym. W wolnych chwilach prowadzę działalność naukową.

  Zapraszam na stronę www.doktorjola.pl
  Możliwe przyjęcia poza godzinami pracy gabinetu po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Nefrologia
 • Nefrologia dziecięca

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
18 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: "Doktor Jola" Gabinet Pediatryczny i NefrologicznyUsługa: konsultacje nefrologiczne

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u pani dr Sołtysiak. Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc, życzliwość. Na szczególną pochwałę zasługuje wnikliwość pani doktor i bardzo duża wiedza, która mnie uspokoiła i wyjaśniła wszystkie niejasności,

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: "Doktor Jola" Gabinet Pediatryczny i NefrologicznyUsługa: konsultacje pediatryczne

  Trafiliśmy do Pani Doktor przypadkowo. Nie jesteśmy z Poznania, więc wizyta była jednorazowa. Trafna diagnoza, dobrze dobrane leki. I stwierdzenie córki ( 17 lat ) - dlaczego nie ma takiego lekarza w naszej miejscowości. Także bardzo polecamy.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: "Doktor Jola" Gabinet Pediatryczny i Nefrologiczny

  Pani Doktor bardzo miła, wszystko fachowo wyjaśnia, leki trafnie dobrane. Dokładnie przebada i ma super podejście do dzieci. Lekarz z powołania. Bardzo polecamy.

 • E
  Lokalizacja: "Doktor Jola" Gabinet Pediatryczny i Nefrologiczny

  Bardzo miła Pani doktor. ???? wszystko wyjaśnia, robi bardzo dokładny wywiad i bada dzidziusia z pasją! Wyszliśmy z gabinetu z wiedzą która nas w końcu uspokoiła. Pani doktor "słucha" i cierpliwie z uśmiechem odpowiada na wszystkie pytania. Córeczka zniósla badanie wzorowo, sprzyja temu spokój lekarza oraz gabinet który jest stworzony dla ciekawskich umysłów dzieci. Polecam z samego serca.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor wykazuje ponadprzeciętne zainteresowanie pacjentem i ma świetne do niego podejście. Diagnoza prawidłowo postawiona, przepisane leki skutecznie działają. Lekarz wart polecenia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: "Doktor Jola" Gabinet Pediatryczny i Nefrologiczny

  Pani doktor Jolanta Sołtysiak jest jednym z najlepszych lekarzy, z którymi miałam do tej pory styczność. Łączy w sobie dwie niezwykle cenne cechy, ważne zwłaszcza u lekarz pediatry - tj. profesjonalizm i ciepło. Zarówno do małego pacjenta, jak i rodziców odnosi się z ogromną życzliwością i spokojem. Przeprowadza bardzo wnikliwy wywiad, zwraca uwagę na każdy szczegół i objaw, który następnie dokładnie omawia z rodzicem. Do badania dziecka podchodzi z dużą cierpliwością, a jednocześnie przeprowadza je szybko i sprawnie, co świadczy o jej profesjonalizmie i dużym doświadczeniu w pracy z dziećmi.
  Nie sposób nie wspomnieć też o pięknie urządzonym gabinecie i poczekalni, które przypominają dziecinny pokoik, a oczekiwanie na wizytę w takim otoczeniu niewątpliwie zmniejsza u dziecka ewentualny stres i powoduje, że może nawet nie zorientować się, że przyszło do lekarza:)
  Podsumowując - z pełnym przekonaniem polecam Panią doktor Jolantę Sołtysiak, gdyż jest prawdziwym lekarzem z powołania!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor dokładnie zbadała dziecko - nie tylko osłuchanie i sprawdzenie gardła - przeprowadziła wnikliwy wywiad i zleciła badania, które zapewne nakierują na sposób leczenia i na przyczyny cyklicznych infekcji. Świetne podejście do dziecka, bardzo otwarta i sympatyczna osoba. Polecamy :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Doktor Jola to osoba pełna ciepła. Bardzo spokojna, rzeczowa i uśmiechnięta. Synek na badaniu przespokojny. Mamy też nadzieję, że diagnoza trafna /nietolerancja mleka krowiego/ i teraz maleństwo poczuje się lepiej.
  Polecamy

 • B
  Lokalizacja: "Doktor Jola" Gabinet Pediatryczny i NefrologicznyUsługa: konsultacje nefrologiczne

  Pani doktor jest bardzo sympatyczna, a co najważniejsze z uwagą przyjrzała się naszemu Maluszkowi. Cierpliwie udzielała odpowiedzi na nasze dociekliwe pytania. Zaproponowała również kontakt telefoniczny w razie dalszych wątpliwości. Polecam.

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Szczerze mogę polecić. Wizyta domowa pare godzin po pierwszym telefonie. Fachowe podejście do dziecka. Nic na siłe, ze spokojem poczekała aż dziecko sie chwile oswoi. Spodobało nam się też pytanie jakie leki mamy już w domu bo faktycznie często występują te same środki pod różną nazwą i bez sensu jest je powielać. Antybiotyk tylko w ostateczności nam udało się uniknąć. Moja 2,5 letnia córka machająca na do widzenia z uśmiechem a nie płaczem mowi sama za siebie. Polecam!