Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Mgr Joanna Potoniec - fizjoterapeutka, dyplomowana terapeutka manualna w modelu holistycznym, 5-letnie podyplomowe studia osteopatii - w trakcie.
Od 2005 prowadzę prywatny gabinet…
więcej

Adresy i cenniki usług

 • Holistyczna Medycyna Manualna

  ul. Wrocławska 7, Krowodrza
  30-006 Kraków, małopolskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Ten lekarz nie umawia jeszcze wizyty przez Internet na ZnanyLekarz.pl

  Zostaw swojego e-maila, a poinformujemy Cię kiedy będziesz mógł się umawiać online u tego lekarza.

  Usługi

  Terapia indywidualna 100 zł
  Autoterapia indywidualna 60 zł

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Mgr Joanna Potoniec - fizjoterapeutka, dyplomowana terapeutka manualna w modelu holistycznym, 5-letnie podyplomowe studia osteopatii - w trakcie.
  Od 2005 prowadzę prywatny gabinet Holistycznej Medycyny Manualnej w Krakowie. Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym.

  Określenie "Terapia Manualna" jest częściowo nieadekwatne, gdyż bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, bóle promieniujące itp. stanowią zaledwie mały wycinek zakresu naszej pracy. Określenie Medycyna Naturalna jest bliższe naszej profesji, ale w dalszym ciągu brzmi zbyt enigmatycznie.

  Przedstawiam się więc jako:
  Holistyczna Medycyna Manualna (HMM)

  [H] HOLISTYCZNA, gdyż w leczeniu uwzględniamy psychikę i fizyczność;

  [M] MEDYCYNA, gdyż swoim zakresem obejmujemy większość specjalizacji medycznych;

  [M] MANUALNA, gdyż wykonujemy techniki ręczne i odruchowe na stawach, mięśniach i powięziach.

  Szkolenia:
  Osteopathie Schule Deutschland OSD od 2013 [5-cio letnie Zaoczne Studia Podyplomowe]
  Facial and Membrane Technique FMT 2011, 2012 [Peter Schwind ]
  Gimnastyka Łańcuchów Mięśniowych G.D.S. 2010 [ Philippe Campignion]
  Kurs 4 -ro stopniowy Łańcuchów Mięśniowych i Stawowych. Metoda G.D.S. Strategia leczenia. 2010 [ Philippe Campignion]
  Techniki Tkanek Miękkich w koncepcji Praskiej Szkoły Medycyny Manualnej 2008 [Vera M. Verchozinova]
  Szkolenie 6 -cio stopniowe Łańcuchów Mięśniowych i Stawowych. Metoda G.D.S. 2008, 2009 [ Philippe Campignion]
  Kurs Kompleksowej diagnostyki i terapii wad postawy oraz skolioz 2007 [ M. Białek, A. M`hango ]
  Szkolenie 6- cio stopniowe Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym 2006 [ A.Rakowski ]
  Kurs PNF 2005 [A. Lizak]
  Brian Mulligan Concepts, MCTA, III stopnie 2005 [M. Claassen ]

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
6 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Do gabinetu Pani Joanny trafiłam przypadkiem. Nie liczyłam na wiele, nauczona doświadczeniem rehabilitacji w ramach świadczeń NFZ. Zostałam przyjemnie zaskoczona – efekty były widoczne po kilku wizytach. Mam specjalnie dobrane ćwiczenia do pracy w domu. Mam nadzieję, że operacja, którą mnie straszyli ortopedzi będzie tylko wspomnieniem.
  Godne polecenia są też zajęcia grupowe, gdzie pracujemy nad kondycją całego ciała. Zajęcia są dla każdego, bez względu na wiek – można się nauczyć jak relaksować i niwelować napięcia mięśni. Hasło „życie bez bólu” jest tutaj w pełni realizowane.

 • Do Pani Asi trafiłam, gdy dokuczał mi ból głowy. Początkowo byłam nastawiona dość sceptycznie, myślę że jak większość osób, które mają po raz pierwszy styczność z taką formą terapii. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, żeby na ból reagować lekarstwami i nie zdajemy sobie sprawy, że można przeciwdziałać mu w zupełnie naturalny sposób. Po kilku zabiegach ból ustąpił i od tego czasu (już ponad półtora roku) przestał być moim problemem. Oprócz samych zabiegów Pani Asia zaleca ćwiczenia do samodzielnego wykonywania, które wspomagają cały proces leczenia i pozwalają przeciwdziałać, gdy pojawiają się pierwsze oznaki bólu. Po pewnym czasie zapisałam się na ćwiczenia „Codzienność bez bólu” i bardzo je polecam. Myślę, że sama skuteczność zabiegów jest najlepszą rekomendacją, ale muszę też zaznaczyć, że nie można osiągnąć takich efektów bez ogromnego zaangażowania, pasji i po prostu szacunku dla drugiego człowieka. Dziękuję!

 • Od wielu lat miałam częste i powtarzające się systematycznie bóle głowy. Z braku "konkretnej" diagnozy nazwałam je na swój użytek migreną. Przywykłam do niej, ale ciągle szukałam sposobu na pozbycie się bólu. Ogłoszenie o zajęciach "Codzienność bez bólu" od razu mnie zaciekawiło. Wzięłam udział w pierwszej edycji kursu. Nie znałam wcześniej Pani Joanny ani nikogo kto korzystałby z jej usług. Zajęcia okazały się dla mnie odkrywcze. Zawsze wydawało mi się, że jestem dość świadoma swojego ciała, jego możliwości i ograniczeń. A mimo to wiele informacji teoretycznych i wskazań praktycznych zaskoczyło mnie całkowicie. Po 8 spotkaniach w ramach kursu nauczyłam się tak dużo, że od pół roku prawie wcale nie odczuwam bólów głowy - kiedy pojawiają się pierwsze jego sygnały od razu mogę przeciwdziałać. Bez tabletek i innych środków. Nawet po poważnej operacji w obrębie szyi, kiedy inne Panie cierpiały z powodu odruchowego usztywnienia szyi i głowy - ja potrafiłam przetrwać bez bólu i skurczów.
  Polecam gorąco uczestnictwo w spotkaniach "Codzienność bez bólu"! Zdecydowanie lepiej pozbywać się bólu własnym zaangażowaniem niż chemią tabletek.

 • "Holistyczna Medycyna Manualna" nie jest tylko chwytliwą, marketingowa nazwą. Jest w pełni uzasadniona. Ogromna wiedza i doświadczenie Pani Joasi stawia na nogi nawet najbardziej "opornych" ;-) Jestem pod wrażeniem.

 • rwa kulszowa
  Tym razem rwa kulszowa trapiła mnie znacznie dłużej. Po dwóch miesiącach leżenia na podłodze i przeżywania własnej, zaskakującej niesprawności rozpoczęłam terapię u Pani Joanny. Chciałam jak najszybciej wrócić do pracy, jestem lekarzem, dużo czasu spędzam na sali operacyjnej i muszę być sprawna. Od terapeuty oczekiwałam przede wszystkim profesjonalizmu i był to profesjonalizm najwyższej jakości, jeśli dodać jeszcze wyjątkową, pełną ciepła troskę o pacjenta, atmosferę spokoju i mobilizację do dalszej pracy w domu, nic dziwnego,że każdy zabieg przynosił poprawę. Jestem zdrowa. Mam nadzieję, że dzięki wskazówkom Pani Joanny poradzę sobie i nie dopuszczę do nawrotu rwy. Dziękuję!

 • Przez ponad dwa tygodnie odczuwałam przeszywający, bardzo nieprzyjemny, punktowy ból kości ogonowej, który uniemożliwiał mi siedzenie oraz poruszanie się. Co ciekawe nigdy nie miałam żadnego urazu w tej okolicy. Już po pierwszym zabiegu ból prawie całkowicie zniknął. Nie jest to mój pierwszy kontakt z Panią Asią gdyż już dzięki jej wcześniejszej pomocy nie mam od dawna bóli migrenowych. Kolejny raz dziękuję.

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online

Marzena Bahr

fizjoterapeuta,  terapeuta,  diagnostyk

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów się