Pen-iconCreated with Sketch. Zadaj darmowe pytanie Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Janina Czech – psycholog. Pracuję terapeutycznie w nurcie poznawczo - behawioralnym. Jestem członkiem towarzystwa poznawczo - behawioralnego. Mam doświadczenie w pracy z ludźmi... więcej

 • Jaki jest koszt spotkania? Ile spotkań " średnio " wymaga taka terapia?
  Oraz jaka jest pani skuteczność - rozwody vs pozostanie w związku?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Janina Czech

  U mnie koszt wynosi 250 złotych za 75 minut. To ile jest spotkań zależy od problemu z którym dana para zgłasza na terapię, dlatego nie sposób jest udzielić odpowiedzi na tak zadane pytanie.
  Skuteczność… Więcej

 • Mam poważny problem z córką od jakiegoś czasu przestała jeść, je tylko małe ilości. I w ogóle nie może usiedzieć tylko cały czas chodzi i coś robi. Dziś zniknęła mi na pół dnia i jak wróciła płakała i znów chciała iść na spacer a ja nie wiem co zrobić jak jej pomóc do kogo udać się po pomoc. Ona mówi… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Janina Czech

  Za mało jest danych, by tutaj podać "receptę" na sposób postępowania z dzieckiem. Nie wiem ile dziecko ma lat, od kiedy ta sytuacja trwa, jak to się rozpoczęło.
  Proszę udać się na konsultacje… Więcej

Adresy i cenniki

 • Usługi psychologiczne - "Gabinet w domowym zaciszu" Janina Czech

  ul. Matejki 5
  83-200 Starogard Gdański, pomorskie

  Ten lekarz nie umawia jeszcze wizyty przez Internet na ZnanyLekarz.pl

  Zostaw swojego e-maila, a poinformujemy Cię kiedy będziesz mógł się umawiać online u tego lekarza.

  Sposoby płatności: Gotówka, Przelew na konto

  Usługi

  Terapia par i małżeństw 75 min od 250 zł
  Treningi asertywności od 300 zł
  Pisanie specjalistycznych opinii cena indywidualnie do ustalenia
  Pisanie specjalistycznych opinii psychologicznych
  Konsultacja psychologiczna od 160 zł
  Konsultacja psychologiczna + opis wizyty - jeśli dotyczy to wypadku od 250 zł
  Zwykła wizyta

  więcej

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Janina Czech – psycholog. Pracuję terapeutycznie w nurcie poznawczo - behawioralnym.
  Jestem członkiem towarzystwa poznawczo - behawioralnego.
  Mam doświadczenie w pracy z ludźmi terminalnie chorymi i ich rodzinami.
  Pracowałam przez okres 4 lat w Klinice Onkologii - na Oddziale Opieki Paliatywnej w Poznaniu.
  Ukończyłam Dwuletni staż „Gestalt” w Krakowie, Studium Pomocy Psychologicznej oraz studium opiniowania dla biegłych sądowych w Fundacji Dzieci Niczyje w Warszawie.
  Współpracuję z FDN, pomagając dzieciom krzywdzonym.
  Od kilkunastu lat pracuję jako psycholog w służbie więziennej.
  Od wielu lat pracuję w poradni zdrowia psychicznego w ramach NFZ.
  Pracowałam w przeszłości przez kilka lat jako psycholog w Poradni Leczenia Bólu.
  Od trzech kadencji jestem biegłym psychologiem wpisanym na listę prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku.
  Prowadziłam kilka lat zajęcia z psychologii - pracując jako wykładowca na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Starogardzie Gdańskim.
  Od 2013 roku jestem biegłym psychologiem przy Sądzie Biskupim w Pelplinie.
  Mam także doświadczenie zawodowe w pracy z ludźmi: upośledzonymi, uzależnionymi od alkoholu, narkotyków oraz mającymi konflikt z prawem, w tym stosującymi przemoc, a także udzielam pomocy psychologicznej osobom doświadczającymi przemocy.

  Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową, zwłaszcza: zajęcia warsztatowe z asertywności; terapię dla sprawców przemocy oraz warsztaty przeznaczone dla rodziców.
  Współpracuję z insynuacjami takimi jak: MOPS, GOPS, PCPR prowadząc zajęcia grupowe dla sprawców przemocy.
  Prowadzę zajęcia dla grupowe dla osób stosujących przemoc: psychiczną, ekonomiczną, fizyczną, seksualną oraz zaniedbanie.
  Ponadto zajmuję się prowadzeniem warsztatów z zakresu umiejętności wychowawczych przeznaczonym dla rodziców.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychoterapia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • J
  Lokalizacja: Usługi psychologiczne - "Gabinet w domowym zaciszu" Janina CzechUsługa: konsultacje psychologiczne

  Pani Janino dziękuję za indywidualne spotkania jak i za trening asertywności. Dziękuję za okazane mi wsparcie. Gdyby nie Pani pomoc to dzisiaj może by mnie nie było. A tak jestem i mimo jeszcze długiej drogi przede mną ale wiem, że dam radę. Polecam w 100%.

  mgr Janina Czech2017-04-10

  Dziękuję bardzo; zawsze mnie wzrusza wpis pacjenta, który zechce się podzielić swoją opinią wobec innych.
  Ludzie korzystają z pomocy, ale później jest im trudno podzielić się swoją opinią; a wiem jakie to jest ważne i cenne dla tych, którzy się zastanawiają: Czy warto poszukiwać pomocy?
  Czy psychoterapia ma w ogóle sens?
  Owszem psychoatriapia nie działa jak czarodziejska moc; a procesy psychiczne nie dokonują się w mikrofalówce; ale wiem na pewno, że pacjenci, którzy chcą zmiany ją rzeczywiście ją wprowadzają i zdrowieją. Pozdrawiam serdecznie, Janina Czech

 • D
  Lokalizacja: Usługi psychologiczne - "Gabinet w domowym zaciszu" Janina CzechUsługa: Konsultacja psychologiczna

  Nigdy nie pomyślałabym, że kiedyś będę potrzebować pomocy psychologa. Jednak życie pokazało zupełnie coś innego. Lęk i strach powoli zatruwały mi życie i nie pozwalały normalnie funkcjonować, a ja byłam pewna, że nikt i nic nie jest w stanie mi pomóc. Trafiłam do pani Janiny dzięki mojemu mężowi, który w internecie spędził kilka dobrych godzin na szukaniu odpowiedniego specjalisty. Okazało się, że pani Janina to anioł, który dodaje skrzydeł. Już od pierwszego spotkania wiedziałam, że jest to osoba, która ''postawi mnie na nogi''. Zaufałam jej i nie żałuję. Nie żałuję ani jednej wizyty, wręcz nie mogę się doczekać każdej następnej. Spotkania z nią są niezwykle motywujące i sprawiają, że człowiek dostrzega i robi rzeczy, których wcześniej nie widział i których wcześniej nie odważyłby się zrobić. To widać, że każdy mój sukces, każdy postęp jaki robię, sprawia jej ogromną radość i cieszy się nim razem ze mną. Pani Janina jest dla mnie ogromnym wsparciem, taką bratnią duszą. Przede mną jeszcze mnóstwo pracy, ale bez pomocy pani Janiny nie zrobiłabym nawet jednego, małego kroku. Dzięki tym spotkaniom mój lęk i strach powoli znikają i życie nabiera zupełnie nowych, pięknych barw. I taka moja osobista rada dla wszystkich, którzy borykają się z różnego rodzaju problemami i może mają wątpliwości czy powinni skorzystać z pomocy psychologa czy też nie, bądź dla tych, którzy może się tego wstydzą - dajcie sobie pomóc, a przynajmniej spróbujcie! Naprawdę są na tym świecie ludzie, dzięki którym życie może być lepsze i piękniejsze. Moje właśnie takie się staje dzięki pani Janinie. Pozdrawiam ~ Dorota~

  mgr Janina Czech2017-03-21

  Jestem wzruszona czytając taką obszerną, a wiem, że i szczerą rekomendację; ale chcę jasno oraz stanowczo zaznaczyć, że to Pani wykonała moc pracy terapeutycznej, a ja tylko miałam ten zaszczyt móc Pani w tym towarzyszyć. To przede wszystkim Pani osobisty sukces, a ja rzeczywiście się nim cieszę wspólnie z Panią, bo moi Pacjenci są dla mnie niezwykle ważni; ale to Pacjent sam dla siebie powinien być ważny i Pani zechciała być/stawać się taką osobą dla siebie samej.
  Gratuluję Pani osobistego sukcesu, a ja miałam przyjemność towarzyszyć Pani w drodze do obranego już na początku wspólnie celu. Mam poczucie, że gramy w jednej drużynie i strzelamy do jednej bramki; co zawsze buduje.
  Może Pani opinia zechce kogoś wątpiącego w sens terapii przekonać do tego, aby podjął decyzję na rzecz zdrowia, bo uważam, że warto.
  Ta terapia może być prowadzona w wielu miejscach i u różnych specjalistów; warto znaleść tego swojego, któremu się ufa.
  Cenię zatem to, że Pani zechciała zaufać mi i za to składam serdeczne podziękowanie. Pozdrawiam ciepło, Janina Czech

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Jestem bardzo zadowolony z warsztatów edukacyjnych z udziałem Pani Janiny. Polecam, bardzo polecam!
  Bardzo wyrozumiale i dynamicznie prowadzone warsztaty. Wszystko ułożone pod potrzeby pacjenta.

  mgr Janina Czech2017-03-20

  Bardzo dziękuję za rekomendację. Ufam, że ten wpis pomoże innym rodzicom wziąć udział w warsztatach - z zakresu treningu umiejętności wychowawczych.
  Rodzice zwykle chcą być dobrymi rodzicami, ale czasami nie wiedzą jak to mają zrobić?
  Poszukiwanie pomocy u innych specjalistów jest objawem zdrowia psychicznego; dlatego zawsze się cieszę gdy widzę ludzi poszukujących pomocy, bo to jest dobre rokowanie dla sprawy z którą się klient/pacjent zgłasza po pomoc psychologiczną.
  Może ten wpis zachęci innych rodziców do tego, że warto poszukiwać pomocy dla siebie i swoich dzieci; dlatego serdecznie za niego dziękuję.
  Rodzicom życzę satysfakcji z bycia dorosłym rodzicem; a dziecim życzę bycia dzieckiem.
  Pozdrawiam serdecznie fajnego, młodego rodzica Pawła oraz jego maleńką, ale jakże mądrą córeczkę, Janina Czech

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Byłem uczestnikiem zajęć korekcyjno-edukacyjnych prowadzonych przez Panią Janinę Czech oraz terapeutę Czarka.Przyznaję , że bałem się uczestnictwa w tego typu zajęciach grupowych, po prostu strach przed nieznanym.Już po kilku zajęciach wiedziałem że tego typu terapia grupowa daje duże korzyści i stosunkowo szybkie postępy pracy nad samym sobą.Pod opieką Pani Janiny i Pana Czarka macie szansę zacząć nowy, lepszy rozdział swego życia.
  Pozdrawiam Marek

  mgr Janina Czech2017-03-01

  Bardzo Panu dziękuję, wpis wymagał odwagi, żeby podpisać się imieniem i nazwiskiem - zatem dziękuję za odwagę i tak dobrą rekomendację. Może ten wpis pomoże komuś innemu podjąć dobrą dla siebie decyzję. Pozdrawiam serdecznie, Janina Czech

 • G
  Lokalizacja: Usługi psychologiczne - "Gabinet w domowym zaciszu" Janina CzechUsługa: konsultacje psychologiczne

  Od pierwszej wizyty u Pani Janiny , jak i pierwszego wpisu na tej stronie nastąpiła roczna kontynuacja moich wizyt u Pani Janiny.Uważam , że Pani Janiny nie trzeba reklamować , gdyż dobry terapeuta/psycholog sam się obroni własna wiedzą , którą umiejętnie przekazuje swoim pacjentom.
  Mimo to chciałabym potencjalnym pacjentom, wszystkim osobom szukającym pomocy zarekomendować pomoc psychologiczną Pani Janiny.
  Jest to osoba niezwykle profesjonalna ,która potrafiła w rocznym czasie wyprowadzić mnie z głębokiej ciemności i otchłani dręczącej mnie depresji i lęków.w trakcie trwania mojej choroby pojawiały się momenty , gdy wolałam umrzeć niż żyć , ponieważ życie z tym wewnętrznym cierpieniem, które mnie trapiło wydawało mi się nie możliwe do zniesienia.Tak wiele razy myślałam i bałam się jednocześnie , że sobie nie poradzę, i to właśnie Pani Janina pomogła mi wejść na właściwą drogę i nauczyła mnie jak iść przez życie mogąc jednocześnie je kochać i cieszyć się z każdego nowego poranka.To Pani Janina sprawiła ,że potrafię cieszyć się z każdego muśnięcia słońca, czując jakby tuliło mnie w ramionach,
  Zdaje sobie oczywiście sprawę z tego , że farmakoterapia również odegrała dużą rolę w tej ciężkiej drodze, lecz jestem przekonana, że głównym sprawca powrotu do zdrowia jest moja uleczona psychika, którą sumiennie, profesjonalnie a jednocześnie troskliwie potrafiła leczyć Pani Janina.....Pozdrawiam Gosia N.

  mgr Janina Czech2017-02-28

  Jestem szczerze wzruszona dokonanym wpisem, bo wiem i doskonale pamiętam ile Pani podczas naszej wspólnej drogi trudności jednak przeszła; ale ufam, że one są już poza nami - tak to obecnie rozpoznaję.
  Teraz wspólnie ćwiczymy zapobieganie nawrotom i wkrótce samodzielnie tzn. bez terapii "ruszy Pani w świat".
  Cieszę się i autentycznie raduję, że ponownie dokonała Pani wpisu, bo zdaje sobie sprawę z tego, że dla osób poszukujących pomocy ważne są wypowiedzi innych pacjentów, którzy realnie doświadczyli pomocy, a nie to co wypisuje o sobie sam specjalista - dlatego tym bardziej dziękuję za takie działanie na rzecz dobra innych.
  Pani spostrzeżenia - z rocznej terapii oraz dokonane refleksje są dla mnie niezwykle cenne i powodują, że nadal chcę z pasją uprawiać ten zawód - a w szczególności psychoterapię, która u moich pacjentów wprowadza korzystne zmiany.
  Cieszę się i raduję wspólnie z Panią, że mam przyjemność współpracy z takimi pacjentami jak Pani.
  Pozdrawiam serdecznie, Janina Czech

 • D

  Nie będe sie rozpisywał;bardzo dobra pani psycholog, gdyby nie Pani Janina to niewiem co by było dalej z
  moim życiem,pokazała mi jak żyć.
  Dariusz z Lęborka -GADUŁA

  mgr Janina Czech2017-02-21

  Bardzo Ci Darku dziękuję za rekomendowanie zajęć grupowych w których osobiście i ostatecznie z dużym zaangażowaniem brałeś udział. Cieszy mnie to, że tak to spostrzegasz, iż pokazałam Ci jak żyć, ale myślę, że nade wszystko to jest Twoja zasługa, że chciałeś z proponowanej oferty skorzystać, a początki współpracy jak pamiętasz wcale nie były łatwe.
  Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie Darku z Lęborka o pseudonimie "Gaduła"

 • Z całego serca polecam Panią Janinę jako psychologa. Jest bardzo miła i przezabawna. Potrafi podnieść na duchu oraz wytłumaczyć po co w ogóle tu jesteśmy. Można jej zaufać w każdej sprawie. Postanowiłam zakończyć terapię już po czterech spotkaniach, ponieważ właśnie Pani Janina przez taki krótki okres czasu "obudziła" we mnie chęć oraz wiarę w to, że sama sobie pomogę. Jeśli coś pójdzie nie po mojej myśli, nie zdołam postanowionym sobie celom sama - chętnie wrócę do Pani Janiny.
  Ciepło pozdrawiam i dziękuję za wszystko! :) - Wiktoria

  mgr Janina Czech2016-12-30

  Bardzo dziękuję. Nie pozostaje nie innego jak tylko uszanować Twoją decyzję

 • Z

  Trafiliśmy do Pani Psycholog podczas kryzysu w naszym małżeństwie. Nie było łatwo. Dzięki pani Janinie znowu jesteśmy szczęśliwą rodziną! Mieliśmy duże problemy z komunikacją między sobą. Bywały ciężkie dni, gdy nie mogliśmy się dogadać. Oby dwoje jak najlepiej chcieliśmy wychowywać Nasze dziecko, oby dwoje mieliśmy dobre, ale różne intencje. Podczas terapii nauczyliśmy się bardzo dużo: zasad komunikacji, wzajemnego szacuncu, "nie odgrzewamy starych kotletów" i " nie wykopujemy dziadka z Wermahtu ". Jesteśmy bardzo wdzięczni, że trafiliśmy na terapię do tak wspaniałej osoby. Jest osobą godną polecenia i zainwestowania swojego czasu, bo dzięki Pani Janinie i naszej pracy jesteśmy teraz lepszymi ludźmi. Jeszcze raz dziękujemy.

  mgr Janina Czech2016-12-28

  Gratuluję sukcesu w w związku małżeńskim, który wynikał przede wszystkim z Państwa osobistej pracy nad relacją partnerską.
  Podoba mi się, że niektóre z powiedzeń przeze mnie stosowanych przejęliście Państwo jako słowa, które do Was przemówiły i jak widać zagościły w Waszym słowników.
  Dziękuję także za dokonanie pierwszego wpisu Was jako pary małżeńskiej, która ukończyła terapię z sukcesem - to Wasz sukces, a ja cieszę się wspólnie z Wami. Życzę wszelkiej pomyślności. Pozdrawiam serdecznie, psycholog - Janina Czech

 • Swoją "przygodę" z indywidualną terapią rozpoczęłam właśnie u Pani Janiny.To dzięki niej skończyłam terapię grupową, która zmieniła moje życie, to dzięki niej potrafię pozytywnie patrzeć na świat,a przede wszystkim na siebie.I bardzo Pani za to dziękuję!! Jeśli zastanawiacie się nad terapią, śmiało mogę polecić Panią Janinę, ponieważ jest najlepszą terapeutką jaką poznałam!!

  mgr Janina Czech2016-12-12

  Bardzo dziękuję za tak miłe słowa. Uważam, że najważniejszą pracę zawsze wykonuje pacjent, a terapeuta może mi pomóc coś innego dostrzec, niż to zna pacjent. Jest mi niezwykle miło móc usłyszeć, że terapia zmieniła pani życie, zatem gratuluję i pozdrawiam serdecznie, psycholog - Janina Czech

 • A

  Z całego serca mogę polecić wizyty u Pani Janiny. Bardzo mi pomogła, wiele nauczyła i mam nadzieję, że z tej wiedzy będę już zawsze korzystać; mam zamiar ją pielęgnować. Pani Janina pomogła mi stanąć na nogi, z lękliwego i pesymistycznego człowieka zamieniła mnie w osobę, która nabrała w sobie sił, zna swoją wartość i optymistycznie patrzy w przyszłość. Już od pierwszego spotkania można wyczuć, że mamy do czynienia z profesjonalizmem, z psychologiem z powołania, a także z empatyczną osobą, której można w 100% zaufać. Jeżeli w trakcie trwania terapii występują jakieś niejasności, albo coś nie odpowiada którejś ze stron, to można o tym z Panią Janiną szczerze i otwarcie porozmawiać, przy czym nikt nie chowa urazy. Uważam, że to także jest bardzo ważne-nie powinno się nic ukrywać, bo wtedy terapia traci sens. Mi szczere rozmowy, jak i pełna otwartość bardzo pomogły i w leczeniu i w byciu w dobrej relacji z Panią Psycholog. Miałam wrażenie, że więź miedzy nami stawała się coraz silniejsza. Zaczęłam widzieć w Pani Janinie nie tylko psychologa, lecz także przyjaciela, a nawet swojego stróża, który zawsze wie jak doradzić, pomóc, który zawsze wysłucha, wesprze, wiele nauczy i pokaże świat z innej perspektywy. Który pomoże uwierzyć, że każdy z nas może być szczęśliwy, pełen energii i chęci do życia! Z całego serca dziękuję Pani za wszystko, a przede wszystkim za to, że mam ochotę i siły by żyć i mogę korzystać z życia bez lęków i pesymizmu. Tak się do Pani przywiązałam, że z jednej strony żałuję, że terapia dobiegła końca. :) Jeszcze raz dziękuję i z ręką na sercu polecam. :)! A.

  mgr Janina Czech2016-12-30

  Jest mi tak miło, że ostatecznie Agnieszka tak spostrzegasz proces zmiany, który w Tobie zaszedł na skutek prowadzonej terapii psychologicznej; bo jak pamiętasz "różnie bywało"; ale szczerość, uczciwość, autentyczność oraz życzliwość jest w relacji terapeutycznej podstawą i można kwestie nawet "sporne" wyjaśnić/omówić, by nie ukrywać "pod dywanem".
  Jeszcze raz Ci dziękuję za tak szczery, serdeczny i uczciwy wpis. Życzę Ci wszelkiego dobra. Pozdrawiam serdecznie, Janina Czech - psycholog

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online