Franciszek Rajewski, ortopeda Poznań

dr hab. n. med. Franciszek Rajewski

Zapisz

Ortopeda, Chirurg więcej

28 opinii

Zapisz

Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Kamiennogórska 10, Grunwald, Poznań
Gabinet

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych ortopedów w pobliżu

Moje doświadczenie

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

28 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
S
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Inny

Doktor. n. med. Franciszek Rajewski jest bardzo zaangażowany i przyjaźnie nastawiony do pacjenta, rzeczowo i bardzo dokładnie opisuje jak będzie przebiegało leczenie. Tłumaczy i odpowiada na wszystkie pytania. Bardzo profesjonalne ma podejście do pacjenta, ogromną wiedzę i bardzo miłą osobowość. Dr. hab. n. med. Franciszek, jest wspaniałym lekarzem, ma profesjonalne podejście do danego przypadku, bo przecież każdy z nas ma inne dolegliwości, wszystko zostało dokładnie mi wyjaśnione. Duża wiedza na temat mojej choroby i bardzo duża chęć pomocy, na plus recepta. Również zostało wykonane badanie USG, badanie wykonano profesjonalne, zostały dokładnie objaśnione szczegóły. A dotyczyło to schorzenia w obrębie kręgosłupa oraz stóp, które zostało nabyte po porodzie.
Wizytę oceniam pozytywne Dr. hab. n. med Franciszek Rajewski jest konkretny i kompetentny. Z czystym sumieniem polecam, pełen komfort wizyty i profesjonalne tłumaczenia podczas badania, szczegółowe informacje dotyczące urazu i i sposobu jego leczenia. Bardzo polecam!!!! Ortopeda i gabinet na medal.
Panie dr. dziękuję za to, że chodzę i normalnie funkcjonuję. Jeszcze raz polecam to miejsce i ortopedę.

M
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Zdecydowanie nie polecam jeśli chodzi o skręcenie kostki!! Przez 2 czy 3 tygodnie nie zalecił nawet USG, nawet tego stawu nie obejrzał, nie mówiąc o jakimkolwiek badaniu fizykalnym. Mogły być rozerwane więzadła a ja bym nigdy o tym się nie dowiedziała. Nie zalecił ani fizjoterapii ani rehabilitacji, w końcu zmieniłam lekarza, lecz zdecydowanie za późno!! Nie umiał odpowiedzieć na żadne z moich pytań (np. kiedy mam zacząć fizjoterapię), powiedział, że mogę chodzić do pracy od razu po urazie, mimo że było to skręcenie II stopnia! Gdybym wtedy wiedziała tyle, ile wiem teraz, od razu wiedziałabym, że trzeba uciekać z tego gabinetu.
Dodatkowo niedopuszczalne wypowiedzi wobec kobiety, cyt. „Ma Pani takie namiętne usta” - nie żartuję!!

dr hab. n. med. Franciszek Rajewski

18.11.2020r
Szanowna Pani

Zwracam uwagę ,że. od marca obecnego roku 2020r obowiązuje bezwzględne noszenie maseczek ,które zakrywają również usta. Każdy więc pacjent wchodząc do gabinetu ma obowiązek mieć usta i nos zasłonięte maseczką.
Nie miałem więc szans wydać opinii o Pani ustach, którą cytuję: ”Ma Pani takie namiętne usta ” ponieważ były one zasłonięte maseczką.
Nie było również wskazania do zdjęcia maseczki, ponieważ nie było urazu szczęki (choć czasami bywa zwichnięcie żuchwy) , a jedynie uraz stawu skokowego kończyny dolnej.
Mogła Pani jednak nagle maseczkę po wejściu do gabinetu np. zdjąć. Jeżeli to miało miejsc, to wyrażam moją wdzięczność ,że była to jedyna usunięta część Pani ubrania.
OPOWIADAJĄC:
Po pierwsze nie znam terminu odbytej wizyty:
Od wielu miesięcy nie wykonuję konsultacje w kilku placówkach medycznych. .W miejscach tych, jak np w Certusie, jestem nadal do dnia dzisiejszego tj. 18.11.2020r, wykazany jako lekarz przyjmujący we wszystkie poniedziałki w godzinach od 11 oo. -17 oo.
Jeżeli więc Pani, zapisała się zgodnie z istniejąca ofertą do mnie , to nie ja mogłem być przyjmującym lekarzem.

Jeżeli jadnak to ja Panią konsultowałem to:
Jeżeli uraz był wcześniej to:
zapewne miała Pani dokumentacje dotyczącą leczenia
a o ile występowały dolegliwości to:
jest wskazanie do wykonania CT, lub NMR

O ile uraz był świeży, to zalecone postępowanie jest obligatoryjne i polega na:
-1. wykluczeniu złamania ( Rtg i badanie przedmiotowe , lub -OTTAWA ANKLE RULES)
-2. wdrożeniu PRAICE ( protection, rest, ice, constipation, elevation).
-3. leki p-zakrzepowe
-4. orteza staw skokowego
-5. w zależności od stopnia obrażenia ,wdrożenie fizykoterapi w tym ćwiczeń zwiększających zakres ruchu, ćwiczenia propriocepcji i zwiększające siłę mięśni

PROSZĘ UPRZEJMIE. O ZAMIESZCZENIE. MOJEJ ODPOWIEDZI W CZŁOŚCI I NIE USUWANIE JEJ Z UPŁYWEM CZASU
Moja odpowiedz jest również ważna dla przyszłych pacjentów, czytających moją odpowiedz, czego należy oczekiwać na wizycie z urazem stawu skokowego.

Z POWAŻANIEM \
DR. HAB. N. MED. FRANCISZE RAJEWSKI


I
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Bardzo dobry lekarz! Mogę ze spokojnym sumieniem polecić Pana Doktora każdemu. Nasza wizyta polegała na badaniu bioderek mojego Synka. Doktor jest bardzo uprzejmy i cierpliwie odpowiada na pytania. Wszystko dokładnie tłumaczy, pokazuje ćwiczenia, które należy wykonywać z dzieckiem, mówi co z czego wynika. Dzięki tej wizycie wiem jak zapobiegać nieprawidłowej postawie mojego dziecka. Na szczęście są jeszcze lekarze tacy jak Doktor Rajewski. Człowiek z ogromnym doświadczeniem, a przy tym na wysokim poziomie kultury osobistej. Dziękujemy i pozdrawiamy !

M

Opinia z 29.05.2018 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej

M
Profil zweryfikowany

Ten lekarz to wg mnie wyjatkowy ignorant. Nie słuchaj co do niego mówiłem. Żle wypisał kartę informacyjną.Zarzucał mi, że odniosłem kontuzję, bo na pewno byłem pod wpływem alkoholu lub używek, następnie stwierdził, że mam problem z tkankami miękkimi i zalecił badanie kwasu moczowego (oczywiście odpłatnie). Nie chciał mi dac skierowania na rehabilitację, gdyż stwierdził, że powinienem sobie robić krioterapię z konserw z lodówki. Po zrobieniu USG wyszło, że mam naderwane włókna achillesa - uraz mechnaiczny. Kwas moczowy bez zarzutów, tklanki również. Naprawdę brak słów.

dr hab. n. med. Franciszek Rajewski

NA
U PACJENTA KTÓRY PODAJE DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE W OBRĘBIE. ŚCIĘGNA ACHLLESA I BEZ URAZU NALEŻY PODEJRZEWAĆ PODWYŻSZONY POZIOM KWASU MOCZOWEGO WE KRWI (norma 180-420 mikromola/l lub 3-7mg/dl. dolegliwości pojawia się kiedy poziom kwasu przekracza 7,4mg/dl i następuje wytrącanie jego kryształów w tkankach.Stąd zlecenie u pacjenta badania jego poziomu.
Stąd pytanie chorego o używki w tym ALKOCHOL , styl życia ,nawyki żywnościowe. Należy podkreślić ,że w czasie napadu bólowego POZIOM KWASU może być PRAWIDŁOWY , jak również jego wzrost nie musi wywoływać dolegliwości.
Trudno skierować chorego na rehabilitację w stanie ataku bólowego i jego wygaszania. W takiej sytuacji chory miał zlecone. badanie krwi w szerokim zakresie, w tym badanie kwasu moczowego. oraz. włączono standardowe postępowanie w tym krioterapię. Ponieważ nie posiadał kompresów żelowych zlecono wstępnie przykładanie mrożonkę z warzyw.
SZEROKI WACHLARZ ZLECONEGO BADANIA KRWI MIAŁ WYJAŚNIĆ EWENTUALNĄ PRZYCZYNĘ HIPERURIKEMI, KTÓRĄ MOŻE BYĆ WYKŁADNIKIEM CHOROBY GENETYCZNE, NOWOTWORÓW , SCHORZENIA NEREK CZY WĄTROBY CZY ZŁEJ DIETY.
Z wywiadu wynikało ze dolegliwości nie były związane z urazem !!!!!! a w przebiegu zaburzeń metabolicznych w hiperurikemi opisane zjawisko w USG może występować.
PROSZĘ O UMIESZCZENIE MOJEGO SPROSTOWANIA POD WPISEM TEGO PACJENTA . PRZETŁUMACZYŁEM JEGO JĘZYK AGRESJI NA JĘZYK CYWILIZOWANY MEDYCZNY. RÓWNIEŻ WYJAŚNI CZYTAJĄCYM JAK MOŻNA ZNIEKSZTAŁCIĆ TREŚĆ WIZYTY

Z POWAŻANIEM DR HAB. N. MED. FRANCISZEK RAJEWSKI


E
Profil zweryfikowany

super lekarz, gdyby nie on moja mama nie miałaby dziś nogi (efekt wypadku). Zaden lekarz nie dawał nadzieji najmniejszej, aż trafiliśmy do Dr Rajewskiego. Leczenie trwało ok. 3 lata dziś mama jezdzi rowerem, biega. gdyby nie Pan Rajewski nie miałaby dziś kończyny. A razem z tatą w poszukiwaniu pomocy zjeździli cąłą Polskę od lekarza do lekarza i wszędzie rozwiązaniem była AMPUTACJA.
Pełen cszacunek dla Doktora Rajewskiego za to zaparcie i siłę w uzdrawianiu ludzi...
Dziękujemy.

W

Opinia z 08.01.2013 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej

S
Profil zweryfikowany

LUDZIE ! to nie jest Jego wina, że trzeba za to wszystko płacić! to jakieś świry uznali, że to jest zabieg kosmetyczny, a nie on, więc do jakiej cholery te negatywne opinie !? za wszystko teraz trzeba płacić! ja jestem bardzo wdzięczna Docentowi, bo dzięki niemu mogę chodzić a tak to bym musiała jeździć na wózku ! gdy się obudziłam z operacji , to bardzo bolało ! to wszystko było bardzo bolesne , ale jak najbardziej skuteczne ! mogłabym całe zycie mu dziekować za to, ze na niego trafiłam i właśnie On mnie operował ! jestem mu strasznie wdzięczna i będę przez całe życie . <3

H

Opinia z 01.03.2012 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej

T
Profil zweryfikowany

co do zlych ocen to wogole sie nie zgadzam, mialem wydluzone dwie konczyny o 10 cm w jednej mialem powiklania ktore zdarzaja sie i nie bez mojej winy:) ale docent to zalatwil, faktem jest ze ma tylu pacjentow ze nalezy na niego czekac albo scigac po calym poznaniu bo w tym czasie ratuje komus zdrowie w innej czesci miasta, wiec kierowca, szybki samochod i mapa Pozniania niezbedne i komorka do docenta zeby dowiedziec sie gdzie aktualnie sie znajduje:) wspominam to bardzo milo.co do platnosci to wiem od mamy chlopca ze nie podwyzszal platnosci za wizyte przez lata!
Jest to wysokiej i swiatowej klasy specjalista w innych krajach dla takiego jak on to wybudowaliby osobne skrzydlo szpitala i nazwali jego imieniem.
ja po operacji jestem w pelni aktywny, jezdze na nartach wspinam sie po gorach jezdze rowerem, pracuje ratujac innym zycie, wiec polecam tego lekarza kazdemu kogo spotkam i ma problemy ortopedyczne.
pozdrawiam Tomek

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie