lek.

Ewa Rychlewska-Pikulska

Audiolog, foniatra, Laryngolog

Zwracam się z uprzejmą prośbą o szanowanie pracy personelu medycznego i odwoływanie umówionych wizyt najpóźniej 24 godziny przed planowaną wizytą. Z góry serdecznie dziękuję za poszanowanie… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Pytanie dotyczące ból gardła

  Dzień dobry. Moj problem polega na ciaglym bolu gardla dolnego promieniujacy zarowno w strone prawego ucha pod zuchwe lub w dol szyji z prawej strony do klatki piersiowej. Podczas przelykania bol rowniez wystepuje.Borykam sie z nim od roku czasu. Boli praktycznie caly czas z roznym nasileniem.Moje migdałki… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Ewa Rychlewska-Pikulska

  Witam. Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi. Problem jest ewidentnie po stronie laryngologicznej. Zarówno zatoki oboczne nosa jak gronkowiec w gardle wymagaj intensywnego leczenia. W przypadku objawów… Więcej

 • Wynik TK zatok "W badaniu stwierdza się obecność przyściennie nieco nieregularnie pogrubiałej śluzówki zatok szczękowych w obrębie zachyłków zębodołowych-po stronie prawej grubości do 10mm,po stronie lewej grubości do 7mm. Poza tym zatoki przynosowe prawidłowo powietrzne bez widocznej patologi.… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Ewa Rychlewska-Pikulska

  Witam. Wynik badania TK zatok oznacza, że nie ma istotnych zmian patologicznych w zatokach przynosowych. Według opisu badania TK proponuję konsultację stomatologiczną i ewentualne wykonanie pantomogramu.… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Zwracam się z uprzejmą prośbą o szanowanie pracy personelu medycznego i odwoływanie umówionych wizyt najpóźniej 24 godziny przed planowaną wizytą.
  Z góry serdecznie dziękuję za poszanowanie dla naszej pracy i naszego czasu.
  Uprzejmie informuję Szanownych Pacjentów , że cena porady foniatrycznej nie obejmuje wysokospecjalistycznych badań foniatrycznych , takich jak: videostroboskopia z rejestracją obrazu i dźwięku, analizy akustycznej głosu oraz spektrogramu głosu, fiberoskopii z rejestracją video, kompleksowych badań słuchu / otoemisja akustyczna, badania ABR, badania słuchu centralnego/.
  Wszystkie wysokospecjalistyczne procedury i zabiegi są w moich gabinetach dodatkowo płatne. Ceny procedur wysokospecjalistycznych do negocjacji, w zależności od wskazań lekarskich i mojej oceny , które badania są niezbędne.
  Uprzejmie proszę Szanownych Pacjentów o uwzględnienie moich uwag przy podejmowaniu decyzji o umówieniu wizyty.

  Jestem lekarzem specjalistą foniatrą, , laryngologiem, z 30 letnim stażem pracy zarówno w poradniach laryngologicznych jak i w szpitalach. Pracowałam 25 lat w Oddziale Laryngologicznym Szpitala "Laryngologia -Janów" w Katowicach. Pracowałam również w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Siedlcach. W okresie pracy w szpitalach, na stanowisku starszego asystenta zajmowałam się zarówno leczeniem zachowawczym jak i operacyjnym chorób uszu, nosa, gardła i krtani.
  W swojej praktyce zajmuję się leczeniem zarówno dorosłych jak i dzieci.
  Proces leczenia, to zarówno prawidłowo postawiona diagnoza jak i wsparcie oraz opieka nad pacjentem w czasie jego choroby.
  W swojej praktyce staram się bardzo dokładnie ocenić zarówno ogólny stan zdrowia pacjenta jak i miejscowy stan laryngologiczny. Szczegółowo omawiam problem zdrowotny, przyczyny dolegliwości, metodę leczenia oraz aspekt psychologiczny. Sposób leczenia zawsze szeroko omawiam z pacjentem.
  Zajmuję się szeroką diagnostyką zaburzeń głosu, mowy i słuchu zarówno dorosłych jak i dzieci.
  W razie stwierdzenia konieczności, kieruję pacjentów na badania dodatkowe w renomowanych placówkach medycznych
  Kwalifikuję pacjentów do zabiegów operacyjnych w zakresie uszu, nosa, gardła i krtani, zarówno dorosłych jak i dzieci.
  Zajmuję się również rehabilitacją głosu, w przypadkach jego uszkodzenia po zabiegach operacyjnych oraz w przypadkach osób zawodowo posługujących się głosem.
  Przedmiotem moich zainteresowań są również choroby uszu i szeroko pojęte zaburzenia słuchu oraz szumy uszne i zawroty głowy.

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia
 • Audiologia i foniatria

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Dawniej Śląska Akademia Medyczna

Znajomość języków

 • angielski
 • włoski
 • rosyjski

Staże

 • Staż w Klinice Diagnostyki Ogólnej Uniwersytetu w Palermo /Włochy/
 • Staż w Klinice Audiologii i Foniatrii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
 • Staż w Klinice Audiologii i Foniatrii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie

Choroby

 • chrypka
 • głuchota
 • ból gardła
 • zaburzenia mowy
 • szum w uszach
 • ból uszu
 • zawroty głowy
 • choroby zatok
 • przewlekły katar
 • leczenie chrypki po operacjach np. tarczycy
 • chrypka u nauczycieli, śpiewaków, spikerów
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4.5

Ogólna ocena
17 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Gabinet Lekarski

  Byłam U Pani doktor w Częstochowie 23.03.17r.Jest o wspaniały człowiek z fantastycznym podejściem do pacjenta. Moja dolegliwość utrudnia mi codzienne życie od tygodnia ponieważ są to bardzo silne zawroty głowy i wymioty. Wylądowałam na SOR na Parkitce niestety tam nadzwyczajnie w świecie się mnie pozbyli po podaniu jedynie kroplówki.Pani doktor przepisała mi lek po którym tak naprawdę po pierwszej dawce poczułam się o niebo lepiej. Tłumaczy wszystko bardzo dokładnie i doradza co można zrobić w danej sprawie. A co dla mnie bardzo ważne nie naciąga na prywatne badania. Pani doktor, bardzo dziękuje za tak fantastyczne podejście ;-)

  lek. Ewa Rychlewska-Pikulska2017-03-27

  Bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Dzisiejsza wizyta w Częstochowie to klęska. Zapłaciłam za wizytę w kasie 100 zł.po wejściu do gabinetu i Bardzo krótkim wywiadzie wizyta została oceniona na foniatryczną, a nie laryngologiczną i musiałam wyjść z gabinetu w trakcie wizyty i dopłacić 20zł bo o tyle jest droższa. W efekcie była to zwykła wizyta z najprostszym badaniem gardła ... bez rozwiązania problemu i przepisaniem drogich leków ... ciekawe na co skoro sama Pani Doktor mówiła, że bez wymazu nie jest wstanie stwierdzić co jest. Nie interesowało ją to, że podobne rzeczy dzieją się od jakiegoś czasu. Więcej bym się dowiedziała u rodzinnego lekarżą niż tu. Stracony czas i pieniądze.

  lek. Ewa Rychlewska-Pikulska2017-03-10

  Witam. Po 12 godzinach od momentu wizyty nie można ocenić skuteczności leczenia. Niestety, ceny leków również nie zależą ode mnie. Skuteczność zaleconego leczenia można ocenić dopiero po kilku dniach. Poinformowałam o możliwości wykonania wymazu. Uważam, że w Pani przypadku jak najbardziej wskazane jest kontynuowanie leczenia przez lekarza rodzinnego. Z poważaniem. Ewa Rychlewska-Pikulska.

 • M

  Umówiłem mame na wizytę sugerując się pozytywnymi ocenami na portalu.
  Powodem wizyty była chrypka utrzymująca się od 2 tygodni, ogólna słabość, ból z okolic gardła lub krtani.
  Matka po wyjściu z gabinetu po około 15 minutach była mocno poirytowana oschloscia pani doktor, która nie była zainteresowana przebiegiem choroby, zażywanymi lekami. Stwierdziła tylko, że nic tu nie widzi, że potrzebne badanie w Katowicach. Ze względu na stan zapalny zgodziła się. Niestety badanie nietrafione, nic nie wykazało, i matka bez recepty, tj. leków wróciła do domu. Cóż więcej dodać żal serce ściska, bo wydane kilka set złotych, nawet za kilku minutowe badanie w poradni NFZ, a kobieta dalej cierpi.

  lek. Ewa Rychlewska-Pikulska2017-03-07

  Przykro mi ,że nie spełniłam Państwa oczekiwań. Cóż, nie każdą dolegliwość i nie każdą chorobę można leczyć farmakologicznie. Nie wypisuję recepty, wówczas gdy stwierdzam, że konieczne są inne formy leczenia. W foniatrii tym leczeniem jest często rehabilitacja głosowo-oddechowa, która jest leczeniem żmudnym i długotrwałym. Z prywatnej praktyki nie mogę skierować
  i przeprowadzać badań dodatkowych i wysokospecjalistycznych. Badania w ramach NFZ mogą być przeprowadzone wyłącznie po uzyskaniu skierowania od lekarza rodzinnego w trybie pilnym. Niestety obowiązuje nas lekarzy również przestrzeganie kolejności przyjęć. Z poważaniem. Ewa Rychlewska-Pikulska.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NZOZ Przychodnia nr 13 BytomUsługa: Porada foniatryczna

  Umówiłam się do foniatry i negatywnie mnie zaskoczyło to, że lekarz przeprowadziła tylko zwykłe/tradycyjne badanie laryngologiczne. Lekarz nie miała możliwości przeprowadzenia specjalistycznych badań, ponieważ w tym gabinecie w Bytomiu nie ma odpowiedniego sprzętu, tj. do endo- i/lub stroboskopii. Lekarz poleciła mi kolejną wizytę w gabinecie w Katowicach, gdzie znajduje się taki sprzęt.

  lek. Ewa Rychlewska-Pikulska2017-03-01

  Przykro mi , że nie spełniłam Pani oczekiwań. Niestety nie można wszędzie mieć całego sprzętu. Więc bardzo przepraszam Panią, ale niektóre badania specjalistyczne można przeprowadzić tylko w dużych ośrodkach.diagnostycznych. Z gabinetu prywatnego nie mogę dać skierowania na badania w ramach NFZ. Na badania w ramach NFZ potrzebne jest skierowanie do poradni foniatrycznej od lekarza POZ. Myślę, że wszystko wyjaśniłam dokładnie. Pozdrawiam serdecznie

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor bardzo miła z empatycznym podejściem do pacjenta, rzeczowa rozmowa, mam nadzieję, że przepisane leki pomogą. dziękuję:)

  lek. Ewa Rychlewska-Pikulska2017-02-19

  Serdecznie dziękuję.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Rewelacja. Bardzo miła Pani doktor. Kompetentna. Wszystko dokładnie wyjaśnia i cierpliwie odpowiada na pytania. Ja od kilku lat mam okresowe afonie. Do gabinetu Pani doktor weszłam nie mówiąc od dwóch tygodni - wyszłam z głosem. Rozpoznała źródło problemu i przedstawiła swoje zalecenia. DZIĘKUJĘ

  lek. Ewa Rychlewska-Pikulska2016-12-07

  Bardzo dziękuję, że zadała sobie Pani trud i doceniła moją pracę. Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

 • Dobry lekarz to za mało powiedzianeludzkie podejscie do człowieka z sercem i oddaniem. Uwielbiam chodzic do Pani doktor nie tylko dobrze i rzeczowo leczy ale i potrafi podnieść człowieka na duchu. Porozmawiac jak człowiek z człowiekiem . Bedac u Pani w gabinecie czuje sie bezpiecznie i dobrze. Pozdrawiam i do zobaczenia niebawemEwelina

  lek. Ewa Rychlewska-Pikulska2016-11-09

  Dziękuję. pozdrawiam serdecznie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor miła, sympatyczna, konkretna i dokładna. Zapisała leki i rozpoczynam kurację. Mam nadzieję że zadziała.

  lek. Ewa Rychlewska-Pikulska2016-11-09

  Dziękuję za opinię. Również mam nadzieję , że zadziała i tego serdecznie życzę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest profesjonalistką, to bardzo kompetentna osoba potrafiąca współpracować z pacjentem. Godny polecenia specjalista.

  lek. Ewa Rychlewska-Pikulska2016-11-09

  Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest bardzo sympatyczna, wszytko dokładnie wytłumaczyła. Bardzo pomocna, podejście do pacjenta na duży plus! Odpowiedziała na wszystkie moje pytania i rozwiała wszelkie wątpliwości. Polecam

  lek. Ewa Rychlewska-Pikulska2016-11-09

  Bardzo dziękuję. Życzę dużo zdrowia.