Lek.

Dariusz Kotulski

Ortopeda, Chirurg

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M

  Wspaniały człowiek a jeszcze lepszy specjalista operował mojego syna 2 razy . Godny polecenia .Dziekujemy Panu

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Specjalista ortopedii i ortopedii dziecięcej. Wieloletni asystent w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Współpracuje także z Specjalistycznym Szpitalem Ortopedyczno Rehabilitacyjnym „Górka” w Busku Zdroju. Specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu skrzywień kręgosłupa u dzieci i młodzieży (skoliozy). Współzałożyciel i członek międzynarodowej grupy roboczej zajmującej się leczeniem chirurgicznym skolioz u dzieci przy użyciu instrumentarium "rosnącego". Specjalizuje się także w leczeniu schorzeń ortopedycznych wieku dziecięcego, nierówności kończyn, urazów narządu ruchu u dzieci i młodzieży.
   Autor i współautor licznych publikacji naukowych oraz prezentacji ustnych na zjazdach krajowych i zagranicznych.

  Specjalizacje

  • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

  Choroby

  • schorzenia kręgosłupa u dzieci - wady wrodzone, deformacje, urazy
  • schorzenia kręgosłupa u dorosłych
  • wady wrodzone narządu ruchu: dysplazja stawu biodrowego, stopa końsko szpotawa, wrodzone ubytki i deformacje kończyn, nierówność kończyn, etc.
  • choroba Perthesa, złuszczenie głowy kości udowej
  • złamania i urazy narządu ruchu u dzieci i dorosłych
  • stany zapalne kości i stawów
  więcej

  Usługi

  Centrum Medyczne Orthicus

  ul. Turniejowa 73, Podgórze Duchackie, 30-619 Kraków, małopolskie

  Konsultacje specjalistyczne w zakresie ortopedii i traumatologii – dorośli i dzieci
  Usg narządu ruchu (stawy, mięśnie, ścięgna, tkanki miękkie) – pełny zakres
  Punkcje stawów i zmian w tkankach miękkich pod kontrolą usg, podawanie leków dostawowych pod kontrolą usg
  Schorzenia kręgosłupa – leczenie wad wrodzonych, rozwojowych, deformacji, urazów. specjalizuje się w chirurgiczna korekcja skrzywień kręgosłupa u dzieci i młodzieży (skolioz), w tym nowatorska metodą przy użyciu instrumentarium "rosnącego",
  Ortopedia dziecięca: wady wrodzone (dysplazja stawu biodrowego, stopa końsko szpotawa, wrodzone ubytki i deformacje kończyn), schorzenia ortopedyczne wieku dziecięcego (choroba perthesa, złuszczenie głowy kości udowej), schorzenia neuroortopedyczne
  Urazy narządu ruchu u dzieci i młodzieży, w tym urazy sportowe,
  Leczenie schorzeń ortopedycznych kręgosłupa u osób dorosłych (skrzywienia kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe),
  Traumatologia narządu ruchu u dzieci i dorosłych - leczenie chirurgiczne złamań i urazów narządu ruchu, leczenie powikłań złamań i urazów narządu ruchu (brak zrostu, stany zapalne tkanki kostnej)

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  34 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • M

   Wspaniały człowiek a jeszcze lepszy specjalista operował mojego syna 2 razy . Godny polecenia .Dziekujemy Panu

  • Od ponad dziesięciu lat operuje moją córkę - jest fantastycznym lekarzem i nie wyobrażam sobie komukolwiek innemu powierzyć dziecka, dziekuję Panu bardzo

  • Wspaniały lekarz liczymy u niego syna od 2 lat miał 8 zabiegów i efekty są rewelacyjne skoliozy dziecieńca dziękujemy panie doktorze.

  • Rewelacyjny specjalista i cudowny człowiek! Prawie 8 lat temu operował mnie w Prokocimiu na skoliozę. Przed operacją szczegółowo przedstawił technikę i sposób wykonywanego zabiegu, określił czas rekonwalescencji, uprzedził o ewentualnych niepożądanych skutkach. Zawsze poświęcił mi tyle czasu ile potrzebowałam, aby odpowiedzieć na pytania rozhisteryzowanej i przerażonej nastolatki. Rozwiał wszystkie moje wątpliwości, wzbudził we mnie entuzjazm i pomógł opanować nerwy. Na skutek wypadków operowana byłam jeszcze dwa razy. Dotychczas wiem, że w razie nagłej potrzeby mogę zwrócić się o pomoc. Zawsze mogę na niego liczyć. Jest bardzo konkretny, rzeczowy, ale też niewiarygodnie serdeczny i sympatyczny. Wie, jak rozmawiać z pacjentami. Pomijając jego kompetencje i profesjonalizm, wzbudza zaufanie. Ma niewiarygodne pokłady spokoju i opanowania, które daje odczuć pacjentom i rodzicom. Mimo 3 operacji skoliozy normalnie pracuję (fizycznie), studiuję. Wszystkie śruby i pręty które -mówiąc kolokwialnie - mam w sobie, nie przeszkadzają mi w normalnym, codziennym funkcjonowaniu. Dr Kotulski przeprowadził masę podobnych operacji i każdy pacjent którego znam, z podobnymi przypadłościami podziela moje zdanie.
   Drodzy Pacjenci! To też jest człowiek, też może mieć gorszy dzień. Jego praca jest niewiarygodnie ciężka i stresująca, odpowiada za los każdego swojego pacjenta. Trochę wyrozumiałości! :)

  • O

   Bylismy na usg stawow biodrowych z nasza coreczka. Jestesmy zadowoleni z przebiegu badania i polecamy, szczegolnie dla dzieci z ulozeniem posladkowym.

  • M

   Wysokiej klasy specjalista, polecam wszystkim. Badanie i diagnoza wykonana sprawnie i co najważniejsze rzetelnie. Zrobił więcej niż pewnie powinien gdyż nie tylko zbadał dziecko ale również pokazał jak prawidłowo trzymać malucha.

  • M

   Doktor Kotulski to najlepszy ortopeda jakiego spotkałam na swojej drodze. Mój syn (9 lat) był leczony u trzech ortopedów. Dopiero jak spotkałam Doktora uwierzyłam, że są dobrzy specjaliści. Mój syn nie będzie kaleką. DZIĘKUJĘ PANIE DOKTORZE ZA OKAZANE SERCE.

  • M

   Nasza córeczka miała dysplazję stawów biodrowych, Pan doktor podjął odpowiednie leczenie i po kilku miesiącach bioderka, są w porządku. Bardzo konkretny, miły i ciepły człowiek, z podejściem do dzieci, zawsze ma dobre słowo dla rodziców. Zdecydowanie polecam.

  • S

   Od trzech roku jeżdżę na rehabilitacje do Prokocimia, ponieważ, jak stwierdziło 2 lekarzy, córka ma skoliozę. jakies 2 lata temu skierowano mnie do dr. Kotulskiego na konsultację. Wrażenie: dwie godziny w poczekalni i 2 min. wizyty. Pan doktor od razu stwierdził, że skrzywienie wynika z tego, że jedna noga jest krótsza. Kazał włożyć do butów wkładkę i zlecił wizytę kontrolną za rok. Po roku sytuacja wyglądała tak samo, tyle, że wizyta trwała 1,5 min. Jakieś dwa miesiące temu córka zaczęła skarżyc się na bóle w kolanach i w biodrze, a lekarz prowadzący rehabilitację zalecił natychmiastowy kontakt z ortopedą. Poszłam więc. Pan doktor obejrzał córkę, stwierdził, że nie ma ona żadnej skolozy (???), nie potrzebuje rehabilitacji, ma nosić wkładkę i tyle. Mnie potraktował jak matkę panikarę, która próbuje wmówić lekarzowi, że z dzieckiem jest problem i uwielbia chodzic na wizyty lekarskie (dodam że pracuję zawodowo i na każdą wizytę muszę brać urlop, co nie jest u mnie w pracy mile widziane). Jeżeli chodzi o ból nogi to lekarz w ogóle tym się nie przejął i stwierdził tylko, że pewnie mała się przećwiczyła. Na pożegnanie powiedział do mnie "bardzo przepraszam, że ma Pani zdrowe dziecko". Po wyjściu, córka poprosiła żebyśmy już nigdy do tego pana nie chodziły. Być może pan doktor ma rację i wbrew opini innego lekarza, też z Prokocimia, córka nie ma skoliozy i nie potrzebuje rehabilitacji. Oby tak było. Ale moża to powiedzieć w inny sposób i nie traktować pacjenta, a w tym przypadku jego rodzica, jak osoby ograniczonej umysłowo. Teraz pójdziemy na konsultację do innego, też podobno dobrego lekarza. Ale tym razem prywatnie.

  • J

   To rewelacyjny lekarz, taki prawdziwy - z powołaniem, wizyta u Pana doktora to istna przyjemność - człowiek od razu czuje że trafił w dobre ręce. Ma wspaniały kontakt z dziećmi, a rodzicom potrafi wszystko bardzo dokładnie wyjaśnić. Trafiłam do niego z moim synkiem po tym jak inny lekarz stwierdził nieprawidłowości w stawach biodrowych - Pan doktor zupełnie to obalił a mi spadł kamień z serca. Polecam doktora Kotulskiego!