lek.

Beata Płochniewska-Szafran

Ginekolog

Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Warszawie. Starszy asystent w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, następnie w Centrum Onkologii - Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie w Por... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Warszawie.

  Starszy asystent w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, następnie w Centrum Onkologii - Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie w Poradni Profilaktyki Nowotworów Narządu Rodnego.

  Równocześnie doświadczenie zdobywane w prywatnych placówkach medycznych. Od 12 lat stała współpraca z Grupą LUX-MED.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Znajomość języków

 • polski

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • K
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED – Poznań, ul. Roosevelta 18Usługa: Zwykła wizyta

  Byłam już u paru bardzo różnych lekarzy ginekologów, i u mężczyzn, i u kobiet, i z całą pewnością mogę stwierdzić, że dr Płochniewska-Szafran jest jednym z najlepszych lekarzy. Jest osobą bezpośrednią, co ja cenię, jest konkretna, odpowiada skrupulatnie na wszystkie pytania, rozwiewa wszystkie wątpliwości, cierpliwie tłumaczy. Podczas badania jest delikatna, co dla mnie jest bardzo ważne, bo miałam w przeszłości nieprzyjemne sytuacje z tym związane. Przy mojej pierwszej wizycie u niej spóźniłam się 5 minut i zwróciła mi uwagę, i miała rację - ona szanuje swój i mój czas, ja też powinnam. Może dlatego niektórym wydaje się obcesowa czy oschła, bo rzeczywiście nie jest typem lekarza, który pogłaszcze po główce, powie "aja aja" i będzie wszystko owijać w bawełnę. Jest konkretna, okazuje szacunek, ja bardzo polecam panią doktor.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo mila i sypatyczna p.doktor, konkretnie odpowiadala na moje pytania,bardzo mi pomogla i bardzo polecam

 • E

  Do pani Płochniewskiej-Szafran udałam się na wizytę w LuxMed z powodu zidentyfikowanego przez innego specjalistę przeciwskazania do antykoncepcji hormonalnej. Chciałam poradzić się odnośnie skutecznej alternatywy, ale zostałam potraktowana bardzo obscesowo. Lekarka stwierdziła, że zostają tylko prezerwatywy i wkładki domaciczne, ale "są rzeczy ważne i ważniejsze, także chyba wkładka odpada". Na moje pytanie co ma na myśli , pani odpowiedziała, że wkładki są niebezpieczne, ale oczywiscie jeśli chcę się narażać na konsekwencje, to mój wybór. Nie dość, że nie uzyskałam rzetelnych informacji, to jeszcze czułam się oceniana i napiętnowana.

 • Odradzam wizyty u Pani doktor. U mnie również stwierdziła wczesną ciąże, a gdy po dwóch dniach dostałam plamień i udałam się do szpitala, badanie krwi wykluczyło poczęcie. Pobyt w szpitalu był niezwykle stresogenny dla całej rodziny, gdyż 4 godziny oczekiwałam na przyjęcie w izbie przyjęć, zostałam zbadana i przyjęta na oddział, a po pobraniu i zbadaniu krwi stwierdzono brak ciąży. Wypisano mnie tego samego dnia. Czułam się jak wariatka, która naciąga szpital na koszty, bo uroiła sobie ciąże.

 • Pani Doktor prowadzi moją ciążę od samego początku tj. od 4 miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Jest osobą bardzo skrupulatną, miłą i cierpliwie odpowiada na wszystkie moje pytania, a mam ich sporo, ponieważ to jest moja pierwsza ciąża.
  wcześniej byłam u innych lekarzy i żaden mnie tak do siebie nie przekonał, jak właśnie pani doktor.
  a chyba lepiej, że ostrzega przed ewentualnym krwawieniem, niż potem bysmy miały sie zacząć martwić jak by się cos takiego pojawiło.
  każdy z nas jest inny i oczekuje czegoś innego od lekarza prowadzącego.
  ja bardzo polecma panią doktor.

 • Zgadzam się z moimi przedmówczyniami. Byłam u tej pani w Lux Medzie na Wichrowej. Pani doktor na moje pytania odpowiadała zdawkowo, można powiedzieć, że w ogóle robiła łaskę, że mnie przyjmuje. O nic nie pytała, w dodatku badanie było bardzo bolesne. Na koniec rzuciła tylko, że "może wystąpić plamienie po wykonanej cytologii". Dziwne, bo nigdy po cytologii robionej u innych lekarzy nie miałam takich problemów. Byłam tam tylko raz- pierwszy i ostatni. Nie wyobrażam sobie, jak taki lekarz mógłby prowadzić moją ciążę. Masakra!!!!

 • Podczas wizyty spowodowanej brakiem miesiaczki, pani doktor po badaniu usg stwierdzila ze to wczesna ciaza. Pomimo mojego zatwierdzenia o tym, że jest to niemożliwe(!) upierala sie przy swojej tezie. Oczywiscie po badaniach krwi okazalo sie ze zadnej ciazy nie ma. Ponadto zauwazylam tez brak jakichkolwiek pytan podstawowych które powinien zadac ginekolog pacjentowi. Niestety po wizycie nie dowiedzialam sie od pani doktor jak rozwiazac moj problem. Nie polecam

 • Zdecydowanie odradzam.Panią doktor odwiedziliśmy w Centrum Medycznym Lux Med.Pomimo jej opryskliwości, wizyta została doprowadzona do końca,ale niesmak który wzbudziła swoją postawą i zachowaniem pozostał do dzisiaj. Pani Doktor sprawiała wrażenie zmęczonej, momentami bardzo niemiłej i aroganckiej osoby.Wizyta kobiety w ciąży, w tym przypadku prywatna powinna wyglądać trochę inaczej,słysząc o mojej drugiej ciąży Pani Doktor przedstawiła swoje czarnej wizje, mimo tego że wynik badania nie wskazywał na to, iż jest jakieś istotne zagrożenie.Prosiła o to, żebym nie cieszyła się tak bardzo, bo w każdym momencie może stać się coś złego i przypominała o tym jak najszybciej dojechać do szpital w przypadku zagrażającego poronienia.Ciąża dla kobiety jest cudem i każda wizyta u specjalisty powinna być dobrym doświadczeniem, a nie tak jak w tym wypadku przykrą koniecznością.

 • Według mnie to najlepszy ginekolog z jakim miałam do czynienia. Bardzo mi się podoba jej podejście do mnie i mojej ciąży. Jest cierpliwa, wyrozumiała. Informuje mnie o wszystkich badaniach, rozwiewa wszelkie moje wątpliwości. Odpowiada cierpliwie na wszystkie moje pytania. Naprawdę polecam. Jestem bardzo zadowolona z jej usług.

 • Czytając te opinie mam wrażenie, że opisują Panie jakąś inną osobę.
  Miałam w życiu 5 ginekologów, w różnych miastach i dr Płochniewska jest zdecydowanie najbardziej cierpliwym i delikatnym lekarzem jakiego znam. Wizyty u ginekologow zawsze byly dla mnie nieprzyjemne i stresujace, natomiast z dr Plochniewska jest zupelnie inaczej - zero stresu i ogromna cierpliwosc, z ktora sie spotykam co wizytę (obecnie prowadzę ciążę u Pani doktor). Nie mam pojecia skad te opinie o szorstkosci, nieuprzejmosci i zadartym nosie. Gdybym przeczytała te opinie przed pierwszą wizytą, pewnie bym się nie zdecydowała do niej pójść, co byłoby ogromnym błędem. Stanowczo odradzam czytanie forów tego typu - zamydlają oczy i zasiewają niepotrzebne uprzedzenia.