dr n. med.

Aleksander Zieliński

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg, Chirurg naczyniowy, Proktolog

22 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
460 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista chirurgii ogólnej cieszący się poważaniem pacjentów i środowiska lekarskiego. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Swoje doświadczenie zdobywał… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
22 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED – Poznań, ul. Roosevelta 18Usługa: konsultacja chirurga naczyniowego

  Wizyta przebiegła w sympatycznej atmosferze, jednak trwała krótko bez dodatkowych wyjaśnień nt. przyczyny choroby czy zaleceń niefarmakologicznych. Bez problemu dostaliśmy skierowanie na badania kontrolne, jednak trzeba się o nie przypomnieć samemu. Jak na pierwszą wizytę mieszane odczucia.

 • M
  Lokalizacja: Med-PoloniaUsługa: przepuklina brzuszna

  Zabieg naprawy mojej przepukliny brzusznej wykonany sprawnie, fachowo. Dziękuję i polecam innym.

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED – Poznań, ul. Roosevelta 18Usługa: konsultacja chirurga naczyniowego

  Polecam pana doktora Zielińskiego. Wizyta była konkretna, a doktor bardzo kulturalny, sympatyczny i rzeczowy. Dysponuje dużym zasobem wiedzy i wyczerpująco odpowiada na zadane pytania. Polecam.

 • I
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED – Poznań, ul. Roosevelta 18Usługa: badanie proktologiczne

  Niestety nie mogę polecić tego lekarza proktologa!!!
  Byłyśmy z mamą dwa razy na wizycie. Na pierwszym spotkaniu dostałyśmy zalecenia co do postawionej diagnozy, które pisałam ja na karteczce otrzymanej od pana lekarza - za koszt wizyty opis diagnozy wraz z zaleceniami powinien być wydrukowany! Wśród zaleceń znalazł się rekomendowany przez pana doktora żel z drobinkami srebra, który miał pomóc w gojeniu się problemu - żel dostępny tylko w kilku aptekach w Poznaniu i niezbyt tani! Dodatkowo zalecenia tyczyły się zakupu kilku substancji mających na celu zapobieganie zaparciom, wręcz utrzymanie lekkiej biegunki. Przez trzy tygodnie mama stosowała się do zaleceń, co nie przychodziło jej łatwo, gdyż co dzień rano musiała na czczo spożywać cztery różne specyfiki... a objawy problemu trochę ustąpiły. Po tym czasie wróciłyśmy na wizytę kontrolną, pan doktor stwierdził, że nie ma poprawy, wręcz odwrotnie, że problem się nasilił. Zalecił zwiększenie spożywania specyfików do dwóch razy dziennie plus stosowanie herbatek ziołowych przeczyszczających. Co więcej, stwierdził, iż problem jest już na tyle duży, że jeśli mama nie będzie przestrzegać tych zaleceń, to czeka ją rozwiązanie operacyjne... Po dwóch tygodniach tych zaleceń, wiążących się z codziennym bólem brzucha, zdecydowałyśmy się zrezygnować z dalszych wizyt u doktora.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Mimo tego iż przyszłam z jednym problemem, to lekarz zbadał mnie również pod kątem innych zgłaszanych przeze mnie objawów i widać, że bardzo chciał mi pomóc, ale ze względu na mój stan ( 9 miesiąc ciąży ) nie bardzo ma czym mnie leczyć.

 • W
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED – Poznań, ul. Roosevelta 18Usługa: badanie proktologiczne

  To była moja pierwsza wizyta . Odbyła się punktualnie.Pan doktor bardzo miły.Poświęcił mi odpowiednią ilość czasu. Wykonał potrzebne badania, od razu postawił diagnozę i rozpoczął leczenie. Polecam.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED – Poznań, ul. Roosevelta 18Usługa: konsultacja chirurga naczyniowego

  To była moja pierwsza wizyta u pana dr Zielińskiego - chirurga naczyniowego - zasugerowana przez ortopedę ( powodem wizyty : mrowienie nóg, zimne lub gorące stopy,ogólnie bolące nogi ).Sympatyczny, rzeczowy , posiadający wiedzę nie tylko z zakresu chirurgii naczyniowej.Czeka mnie badanie dopplera i następna wizyta u pana doktora. Myślę że wtedy wyjaśni się bardziej moja sytuacja zdrowotna.

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED – Poznań, ul. Roosevelta 18Usługa: konsultacja chirurga naczyniowego

  Szczerze nie polecam! Pojechałam z nadzieją na przebadanie i postawienie diagnozy. Nauczona doświadczeniem, wiedziałam, że nie mogę bagatelizować objawów, które mogą oznaczać niebezpieczny zakrzep w nodze. Wizyta trwała około pięciu minut. Pan doktor nawet mnie nie zbadał, tylko spojrzał na nogę, po czym zapisał skierowanie na USG oraz receptę na zastrzyki, które mam sobie zaaplikować gdyby się okazało, że mam jednak zakrzepicę. Najbliższy wolny termin na USG za 11 dni.... bo dziś już chyba za późno.. Wydaje mi się, że lekarz w takiej sytuacji powinien sam wykonać badanie USG. Po wyjściu ze szpitala, chodziłam do lekarza, który na wizytach kontrolnych zawsze mi je robił by sprawdzić czy wszystko jest ok.
  Jutro jestem zmuszona jechać do innego lekarza, który wykona mi potrzebne badania. Tu pojawia się pytanie, za co tak naprawdę zapłaciłam, jeśli nie uzyskałam żadnej odpowiedzi co mi dolega? Jeśli badanie nie zostało wykonane (jak można stwierdzić czy w żyle nie ma zakrzepu, bez zrobienia dopplera?!), a ja nadal nie wiem czy coś złego się nie dzieje, to chyba coś tu jest nie tak.. i to bardzo. Tym bardziej, że miałam wrażenie, iż Pana doktora bardziej interesowało moje życie osobiste niż problem, z którym przyszłam.. Duże rozczarowanie. Gdybym wiedziała jak będzie wyglądać to "badanie", nigdy bym tu nie przyszła..

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED – Poznań, ul. Roosevelta 18Usługa: badanie proktologiczne

  Nie chciałem komentować pod wpływem chwili więc opinia pisana po prawie 2 tygodniach.
  Niestety nie będzie ona pozytywna.
  Sama wizyta dość krótka. Pan doktor po badaniu stwierdził chorobę wirusową. Niestety z lekami był już problem. Po szukaniu leku przez ok 10 minut lek wreszcie został znaleziony, a recepta wypisana. I to już był koniec wizyty nad czy ubolewam. Jestem dość młody (20 lat) i miałem sporo pytań bo idąc i płacąc za wizytę oprócz badania i diagnozy oczekuje także rozmowy i porad jak postępować. Niestety po wypisaniu recepty lekarz już ewidentnie uznał wizytę za zakończoną. Na pozostałe moje pytania odpowiadał „zapraszam do innego specjalisty”.
  Jednak szale goryczy przelał lek. Lek (maść) bardzo trudno dostępna, więc czekałem, aż przyjedzie z hurtowni i to dopiero po wizycie w 3 aptekach. Cena malutkiej maści ponad 100zł ale tu nie było zaskoczenia. Jednak przed zastosowaniem przeczytałem ulotkę. To już mnie wyprowadziło z równowagi. Po przeczytaniu okazało się, że z 6 przeciwskazań 5 występuje u mnie. Dlatego niezrozumiałe jest dla mnie jak mogłem dostać lek, który jest tylko do użytku zewnętrznego wiedząc, że u mnie problem jest „w środku”. Lek za ponad 100zł wylądował w śmietniku bo nie mogę go używać pod żadnym pozorem. Będąc u innego specjalisty okazało się, że potwierdzenie mojej choroby wirusowej potwierdzi tylko badanie krwi.
  Także podsumowując wydałem ponad 250zł (wizyta + lek) i oprócz niepewnej diagnozy, straconego czasu i nerwów nic nie zyskałem. Także napewno z tym panem spotkać się już nie chcę.

 • P
  Lokalizacja: Med-PoloniaUsługa: badanie chirurgiczne

  Pan doktor jest bardzo sympatyczny . Świetny fachowiec . Bez problemu postawił prawidłową diagnozę , wykonał zabieg , a kolejne dni skrupulatnie sprawdzał ranę . Polecam Pana doktora !

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista chirurgii ogólnej cieszący się poważaniem pacjentów i środowiska lekarskiego. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu.

  Swoje doświadczenie zdobywał między innymi w Klinice Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej w Poznaniu, na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Kolejowego w Puszczykowie oraz jako Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej w NZOZ w szpitalu w Puszczykowie.


  W 1996 zdobył stopień doktora nauk medycznych, temat rozprawy: „Zmiany ilościowe i jakościowe białek ostrej fazy w przebiegu przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych” (promotor prof. dr hab W. Majewski- Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Akademii Medycznej w Poznaniu).
  Od 2008 posiada Europejski Certyfikat – zarządzanie w służbie zdrowia.

  Diagnostyka, leczenie, zabiegi:

  - choroby przełyku,
  - choroby żołądka, dwunastnicy, jelit, jelita grubego, odbytnicy, odbytu / proktologia,
  - choroby pęcherzyka, dróg żółciowych, trzustki,
  - przepukliny brzuszne, pępkowe, pachwinowe, w bliznach pooperacyjnych,
  - żylaki kończyn dolnych, przewlekłe zespoły niewydolności żylnej,
  - urazy kończyn,
  - leczenie ran, oparzeń, odmrożeń, owrzodzeń, ropni, czyraków,
  - chirurgia estetyczna: usuwanie znamion, brodawek łojotokowych, włókniaków, tłuszczaków, kaszaków, blizn, ganglionów.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna
 • Chirurgia naczyniowa

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Znajomość języków

 • polski

Choroby

 • choroby żołądka, dwunastnicy, jelit, jelita grubego, odbytnicy
 • choroby pęcherzyka, dróg żółciowych, trzustki
 • przepukliny brzuszne, pępkowe, pachwinowe,
 • żylaki kończyn dolnych, przewlekłe zespoły niewydolności żylnej
 • urazy kończyn
 • leczenie ran, oparzeń, odmrożeń, owrzodzeń, ropni, czyraków
więcej