Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Pruszków
S.O.S dla kręgosłupa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Witam wszystkich :) Jestem fizjoterapeutą bo lubię pomagać. W roku 2006 ukończyłem studium fizjoterapii, po czym dłuższy czas pracowałem ( około 4 lat...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

 • Rehabilitacja medyczna

Znajomość języków

 • Angielski,
 • Rosyjski,
 • Ukraiński

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

44 opinie pacjentów

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: S.O.S dla kręgosłupa

Jeśli masz jakiś problem z kręgosłupem skorzystaj z wizyty u Pana Aleksandra - polecam, świetny fachowiec.


R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: S.O.S dla kręgosłupa

Aleksander jest bardzo skutecznym i zaangażowanym fizjoterapeutą. Jest przy tym miłym i taktownym człowiekiem. Korzsytam z masażu kręgosłupa od 1,5 miesiąca i naprawdę czuję ogromną różnicę. Kręgosłup jest luźniejszy i zaopiekowany. Aleks umiejętnie diagnozuje problemy i potrafi, dzięki swoim umiejętnościom przywrócić sprawność kręgosłupa i pozbyć się bólu. To pasjonat swojego zawodu! Bardzo polecam!

P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: S.O.S dla kręgosłupa

Polecam Aleksandra jako fizjoterapeutę! Widać duże doświadczenie w pracy i ogromna wiedzę, jest rzetelny i zna się na tym co robi. Co najwazniejsze - pomógł mi już kilka razy. Polecam tego człowieka.

R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: S.O.S dla kręgosłupa

Aleksander to osoba, która wkłada całe swoje serce w wykonywaną przez siebie pracę. Jest niesamowicie wrażliwy na drugiego człowieka a jednocześnie dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu trafnie spostrzega problemy tkwiące w ciele. Stara się pomoc swojemu pacjentowi nie tylko dzięki swoim fantastycznym umiejętnościom i wiedzy jaką posiada ale co ważne, uważności na każda informację, którą dostarcza mu pacjent. Wlasnie dzięki niej potrafi on modyfikować odpowiednio techniki czy sposób w jaki będzie pracował z pacjentem, nie poddając się i pracując wspólnie nad polepszeniem stanu zdrowia. Chodzę do Aleksandra od dłuższego czasu i widzę znaczna poprawę swojego stanu zdrowia. Jestem mu bardzo wdzięczna. Serdecznie Polecam.

J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu masaż

Świetny spacjalista, najlepszy jakiego znam, wykonuje profesjonalne masaże likwidujace wszelkie bóle i napięcia. Gorąco rekomenduję!!!


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: S.O.S dla kręgosłupa ból szyi, ograniczenie ruchu

Doskonały specjalista. Na pierwszej wizycie zdiagnozował problem i określił plan rehabilitacji. Zgodnie z obietnicą, po 5 wizycie odzyskałam pełnię sprawności. Podczas masażu pan Aleksander skupia się na problematycznych miejscach, ale przerywa w momencie braku wytrzymałości pacjenta. Serdecznie polecam.

R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu ból barku, ręki

Do Pana Aleksandra trafiłam z bardzo silnym, ciągłym bólem barku i łopatki rozciągającym się na całą prawą rękę. Przez kilka dni ból uniemożliwiał normalne funkcjonowanie, w tym sen, a leki przepisane przez ortopedę nie przynosiły efektu.
Pierwszy zabieg u p. Aleksandra zdjął część bólu i zaczęła się poprawa. Po drugim zabiegu pozostały nieznaczne bóle w przedramieniu. Trzeci zabieg całkowicie wyeliminował ból.
Przy okazji kolejnych zabiegów uporaliśmy się z częstymi bólami głowy.
Szczerze polecam wizyty u tego lekarza, gdyż z całą pewnością jego profesjonalne działania przynoszą w krótkim czasie efekty. Pan Aleksander jest też osobą spokojną i bardzo uważną na pacjenta.

K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: S.O.S dla kręgosłupa złamanie ręki nad łokciem

Najlepszy masażysta i rehabilitant, u jakiego byłam, a odwiedziłam kilku przy okazji dochodzenia do sprawności po poważnym złamaniu prawej ręki. Pomogły dopiero wizyty u Aleksandra - i to w stosunkowo krótkim czasie. Mój prowadzący ortopeda nie mógł wyjść z podziwu, że po takim złamaniu mam prawie idealny zakres ruchu ręki - a to wszystko dzięki sesjom z Aleksandrem. Zdecydowanie polecam!

B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Jestem lekarką i bardzo dużo pracuję dlatego okresowo potrzebuję pomocy fizjoterapeutycznej z powodu bólu kręgosłupa Już kolejny raz p.Temborowski pomógł mi Polecam bo jest profesjonalny życzliwy i ma ogromne wyczucie

T
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: S.O.S dla kręgosłupa

Extreme shoulder, back or joint pain reduces the quality of life and vitality. I know Aleks now over three years. The first time I met him with an acute shoulder joint inflammation. In the last three years, Aleks has not only restored my shoulder, so I have not been in pain until now, but also mobilized my backbone, which was blocked by years of work in front of the computer, and therefore also painful. Aleks is in my view a very well educated and dedicated physiotherapist. Always ready to help with the patient in focus.
I can only recommend Aleks and I'm sure he will help you too!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

23 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące bóle kręgosłupa

Jestem kobietą, mam 28 lat, masa w normie. Od 1,5 roku cierpię na ból pleców, pojawiający się głównie w odcinku piersiowym, między łopatkami, ból karku, ramion, rzadziej w odcinku lędźwiowym. Od pewnego czasu pojawiło się nieprzyjemne uczucie skurczu / napięcia pośrodku pleców, biegnące wzdłuż kręgosłupa. Pojawia się ono już rano po schylaniu. Podczas pracy (biurowej) ból pojawia się w klatce piersiowej około godziny 10-11 i cały czas się nasila. Zaczyna zanikać podczas wychodzenia z pracy (dosłownie w trakcie chodzenia) i powraca popołudniem lub wieczorem. W opisie badania RTG zrobionego rok temu, wymieniono: lordoza szyjna spłycona, obniżenie krążków międzykręgowych C3/C4 i C4/C5, zaostrzenia tylnych krawędzi przyległych trzonów kręgowych, zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Kyfoza piersiowa pogłębiona, lewoboczne skrzywienie kręgosłupa piersiowego z rotacją kręgów, guzki Schmorla trzonów w dolnym odcinku piersiowym. Lekarz ortopeda traumatolog na informacji wpisał: napięcie mm. przykręgosłupowych, bolesny odcinek międzyłopatkowy, neurologicznie bez ubytków. Wykonuję zalecone przez fizjoterapeutów ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców, brzucha i otwarcie klatki, rozciągam się, korzystam z piłki ortopedycznej oraz wałka do masażu. Wszystkie te zabiegi nie przynoszą skutku - ból i napięcie powracają tego samego dnia. Odbyłam w ciągu roku 2 rehabilitacje (prądy, laser, pole magnetyczne, ćwiczenia), jednak przynoszą one ulgę tylko na 3-4 tygodnie. Proszę o informacje co mogę zrobić w swojej sytuacji by poprawić komfort życia? Czy jest potrzebny jakiś zabieg? Do jakiego specjalisty (fizjoterapeuty / lekarza) należy się udać po poradę?

Cześć:) z tego co opisujesz wygląda na to że masz przewlekłe przeciążenie mięśni z przemieszczeniem kręgów jako kompensacja. Pewnie już od dawna masz te przeciążenie Ale ból zaczął się być bardziej wyraźny z powodu trwale utrzymującego się napięcia i patologicznego ustawienia kręgów jak również ograniczonego ślizgu między kręgami. Sądzę że będę z stanie ci pomóc. Warto przyjść w celu rozmasowania i skorygowania patologicznego ustawienia kręgów. Warto też pić dużo wody by krążki'międzykręgowe były bardziej elastyczne (około 3 litrów dziennie).

mgr Aleksander Temborowski

Witam,
Mam problem z podwójną przepukliną kręgosłup szyjny. Ucisk na rdzeń kręgowy z drętwieniem palców lewej ręki. Neurochirurg stwierdził konieczną operację. Czy fizjoterapią i ćwiczeniami można jej uniknąć?

Witam. Ciężko tak z marszu powiedzieć. Muszę obejrzeć rezonans magnetyczny. pozdrawiam

mgr Aleksander Temborowski

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Witam wszystkich :) Jestem fizjoterapeutą bo lubię pomagać. W roku 2006 ukończyłem studium fizjoterapii, po czym dłuższy czas pracowałem ( około 4 lat...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

 • Rehabilitacja medyczna

Znajomość języków

 • Angielski,
 • Rosyjski,
 • Ukraiński

Powiązane wyszukiwania