mgr

Agnieszka Walczak-Maciocha

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta

8 opinii +dodaj

Nazy­wam się Agnieszka Walczak-Maciocha. Jestem psy­choter­apeutą psychodynamicznym, członkiem Pol­skiego Towarzystwa Psy­choter­apii Psy­cho­dy­nam­icznej. Stu­diowałam na Wydziale… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Lokalizacja: Bernardyńska 12, Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii Psychodynamicznej

  Pani Agnieszka jest empatyczna i bardzo refleksyjna.Mysle ze zaden terapeuta nie jest w stanie stworzyc tak dobrej i cieplej relacji z pacjentem.jest perfekcyjna pod kazdym wzgledem.swietnie dociera do osib z zaburzeniami odobowosci granicznej.polecam i pozdrawiam

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ego Ośrodek Terapii PsychodynamicznejUsługa: konsultacje-terapie

  Bardzo fajne podejście Pani psycholog.
  Polecam konsultacje, zwłaszcza dla młodzieży :)Świetne podejście, zrozumienie, pomoc w znalezieniu rozwiązania problemów, pełen profesjonalizm! Polecam serdecznie!

 • P
  Lokalizacja: Ego Ośrodek Terapii PsychodynamicznejUsługa: psychoterapia indywidualna

  Jestem właśnie w trakcie psychoterapii i cieszę się, że trafiłam właśnie tutaj. Jestem dopiero po paru wizytach ale czuję, że Pani Agnieszka rozumie moje problemy i chce mi pomóc. Polecam każdemu kto szuka pomocy !

 • A
  Lokalizacja: Ego Ośrodek Terapii Psychodynamicznej

  Pani Agnieszka jest kompetentna i miła, pomogła mi znaleźć się w trudnej sytuacji w pracy. Polecam każdemu!

 • Ł
  Lokalizacja: Ego Ośrodek Terapii Psychodynamicznej

  Pani Agnieszka pomogła mi w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej, z którą borykam się od kilku lat - to bardzo ciepła i jednocześnie rzeczowa osoba, która wie jak sprawić żeby czarne myśli nabrały koloru :)

 • K
  Lokalizacja: Ego Ośrodek Terapii PsychodynamicznejUsługa: Inny

  Pani Agnieszka jest wyrozumiala, nie krytykuje, nie ocenia. Pomaga w trudnych sytuacjach życiowych jak jest sie w gorszym stanie psychicznym. Polecam. Mam do pani Agnieszki pełne zaufanie.

 • S
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani mgr Agnieszka to bardzo empatyczna i kompetentna osoba. Pomogła mi przetrwać naprawdę trudny dla mnie czas. Dziękuję i polecam wszystkim!

 • Lokalizacja: Ego Ośrodek Terapii Psychodynamicznej

  Współpracuję z panią Agnieszką już dłuższy czas i wiele mi pomogła zrozumieć,rozwiązać mnóstwo spraw rodzinnych a także poczuć się wartościowym człowiekiem.

Pytania pacjentów (40)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Nazy­wam się Agnieszka Walczak-Maciocha. Jestem psy­choter­apeutą psychodynamicznym, członkiem Pol­skiego Towarzystwa Psy­choter­apii Psy­cho­dy­nam­icznej.
  Stu­diowałam na Wydziale Ped­a­gogiki i Psy­chologii Uni­w­er­sytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskałam tytuł mag­is­tra ped­a­gogiki oraz ukończyłam stu­dia pody­plo­mowe z zakresu Medi­acji Szkol­nej i Sądowej. Jestem absol­wen­tem Psy­cho­dy­nam­icznego Studium Socjoter­apii i Psy­choter­apii Młodzieży oraz 4-letniej Szkoły Psy­choter­apii Psy­cho­dy­nam­icznej w Krakowskim Cen­trum Psy­cho­dy­nam­icznym. Szkoła Psy­choter­apii KCP jest kursem rekomen­dowanym przez Pol­skie Towarzystwo Psy­cho­log­iczne i Pol­skie Towarzystwo Psy­choter­apii Psychodynamicznej.
  Psychoterapia psychodynamiczna jest jednym z najbardziej znanych i cenionych nurtów leczenia. Oparta jest głównie na relacji pomiędzy pacjentem a psychoterapeutą. Polega na rozmowie, podczas której psychoterapeuta pomaga pacjentowi zrozumieć jego rzeczywistość zewnętrzną i wewnętrzną. Znaczna część życia umysłowego człowieka jest nieświadoma. Podejście psychodynamiczne zakłada, że na życie człowieka wpływają:
  -nieświadome mechanizmy wewnętrzne,
  -nieświadome konflikty wewnętrzne,
  -ukryte potrzeby.
  Psychoterapeuta pomaga pacjentowi dotrzeć do nieświadomych źródeł jego myśli, uczuć i zachowań oraz na nowo je zrozumieć. Umożliwia także przeżycie doświadczenia w relacji terapeutycznej, na bazie którego mogą zostać wprowadzone korzystne zmiany w funkcjonowaniu psychicznym i społecznym. Psychoterapia psychodynamiczna skutecznie leczy większość zaburzeń psychicznych zapewniając trwałą zmianę funkcjonowania i samopoczucia pacjenta.
  Sesje psychoterapeutyczne odbywają się zazwyczaj jeden raz w tygodniu i trwają od 45 do 60 minut. Psychoterapeuta podczas wstępnej konsultacji z pacjentem ustala przewidywany czas trwania terapii uzależniając go od diagnozy problemu i ustalonych celów. Może on trwać od kilku miesięcy do kilku lat.
  Moje doświadczenie zawodowe:
  Pracuję jako psychoterapeuta, pedagog, asys­tent rodziny w Miejskim Cen­trum Pro­fi­lak­tyki w Świdniku. Jestem członkiem Zespołu Inter­dyscy­pli­narnego dzi­ała­jącego na rzecz prze­ci­wdzi­ała­nia prze­mocy w rodzinie w Gminie Miejskiej Świd­nik - prowadzę sprawy związane z pro­ce­durą Niebieskiej Karty, pracu­jąc z osobami doświad­cza­ją­cymi prze­mocy w rodzinie oraz spraw­cami przemocy.
  Posi­adam cer­ty­fikat Tren­era Treningu Zastępowa­nia Agresji ART® (cer­ty­fikat: 3783) - treningi zastępowa­nia agresji przeprowadz­iłam m. in. na fakul­taty­wnych zaję­ci­ach dla stu­den­tów UMCS w Lublinie. Odbyłam staże kliniczne na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Oddziale Psychiatarii Ogólnej w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. M. Kaczyńskiego w Lublinie.
  Oferuję psychoterapię dorosłych i młodzieży w zakresie:
  -Leczenia zaburzeń osobowości,
  -Leczenie zaburzeń odżywiania,
  -Niekontrolowanej agresji, wybuchów złości,
  -Długotrwałego napięcia i stresu,
  -Depresji, żałoby, lęku,
  -Niestabilnych, zaburzonych relacji z innymi lub całkowitego ich braku,
  -Zaniżonego lub zmiennego poczucie własnej wartości,
  -Dolegliwości cielesnych pomimo dobrego stanu zdrowia fizycznego,
  -Natrętnych myśli i zachowań, przymusu powtarzania różnych czynności,
  -Braku satysfakcji z życia,
  -Problemu przemocy w rodzinie,
  -Problemu uzależnienia w rodzinie,
  -Chorób psychicznych w rodzinie,
  -Niekontrolowanych zmian nastroju i zachowania,
  - Innych, powodujących cierpienie i utrudniających codzienne funkcjonowanie w życiu prywatnym i zawodowym.
  Zapewniam całkowitą dyskrecję, profesjonalizm, poszanowanie wartości, woli i decyzji pacjenta zgodnie z Kodeksem Etyki Psychoterapeuty, Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
  Zapraszam Państwa do umówienia wizyty.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Pedagogiki i Psychologii - dyplom magistra pedagogiki w 2005 roki
 • Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie - studia podyplomowe: Mediacja Szkolna i Sądowa w 2013 roku
 • Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży - Krakowskie Centrum Psychodynamiczne w 2015 roku
 • Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej - Krakowskie Centrum Psychodynamiczne - 2014 -2018 - zaawansowany etap kształcenia
 • Instytut Amity w Warszawie - Trener Treningu Zastępowania Agresji - certyfikat trenerski nr 3783 w 2013 roku
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego - Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych
 • Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego - Oddział Psychiatrii Ogólnej

Certyfikaty

 • Agnieszka Walczak-Maciocha, psychoterapeuta w mieście Świdnik - Certyfikaty
 • Agnieszka Walczak-Maciocha, psychoterapeuta - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia