Sobiesław Kaszowicz

27

Adresy

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Certyfikowany ultrasonografista Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
  Certyfikowany ultrasonografista Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
  Certyfikowany ultrasonografista brytyjskiej Fundacji Medycyny Płodowej.
  Numer certyfikatu FMF: 72728

Usługi

Choroby

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Ginekologia onkologiczna
 • Radiologia i diagnostyka obrazowa

Ukończone szkoły

 • CMUJ

Publikacje

 • ...oczekujemy na listę publikacji.

Nagrody i wyróżnienia

 • ...oczekujemy na listę nagród i wyróżnień.

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Staże

 • Szpital Uniwersytecki

Certyfikaty

 • Sobiesław Kaszowicz, ginekolog w mieście Kraków - Certyfikaty
 • 23 października 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Jestem bardzo zadowolona z medycznego punktu widzenia z lekarza ginekologa Pana Sobiesław Kaszowicz. Prowadził mi pan doktor ciążę całą. Odpowiedział na wszystkie moje pytania, bardzo wyczerpująco, a do tego wszystkiego oprócz wizyt zawsze pod telefonem był. Chodzę do niego nadal i polecam także innym Kobietą bo warto. Pan Doktor potrafi pocieszyć nawet w tragicznych diagnozach i pomóc. Polecam w 100% !!!

  zgłoś nadużycie
 • 22 sierpnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Wspaniały lekarz, profesjonalista , odpowie na wszystkie pytania, delikatny i miły. Byłam u pana dr. 2 razy na badaniu genetycznym i prowadzi teraz moją ciążę. Polecam :)

  zgłoś nadużycie
 • 10 kwietnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Naprawdę bardzo dobry lekarz- uprzejmy, kompetentny, profesjonalny. Byłam u Pana doktora Kaszowicza na kontrolnej wizycie. Przywitał uśmiechem, zbadał, zrobił USG ginekologiczne i piersi, dokładnie wyjaśnił co dalej. Wspaniałe podejście do pacjenta- POLECAM!

  zgłoś nadużycie
 • 14 lutego 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Nie mam nic wspólnego z medycyną, więc nie odważyłabym się osądzać kompetencji jakiegokolwiek lekarza, jakiejkolwiek specjalności, ale mogę ocenić czy lekarz pomógł w mojej sprawie. U mnie dotychczasowe diagnozy postawione przez Doktora Kaszowicza i proponowane leczenie zawsze owocowały całkowitym wyleczeniem, więc nie może być mowy o ocenie innej niż najwyższa. Ale nie to jest największą zaletą Doktora Kaszowicza. Najbardziej chciałam mu podziękować za to, że jest po prostu dobrym, empatycznym, ciepłym człowiekiem, buduje bezstresową atmosferę w gabinecie, budzi zaufanie którego nie doświadczyłam u żadnego innego lekarza. Odkąd zostałam jego pacjentką, mogę zawsze liczyć na jego pomoc, nawet w kwestiach pozaginekologicznych. Mam przy tym pewność, że zostanę dobrze pokierowana. Między innymi wysłał mnie do świetnego ortopedy dr Soleckiego, który skutecznie i w miłej atmosferze zoperował mi rękę, teraz mogę normalnie poruszać nadgarstkiem. Polecam gorąco dr Sobiesława Kaszowicza. Anna K.

  zgłoś nadużycie
 • 24 stycznia 2014

  Ocena: Słaby

  Witam,byłam u doktora na USG polowkowym i wywarl na mnie mnie bardzo negatywne wrażenie.Jako,ze jest to już moja druga ciąża miałam nieraz doczynienia z USG ciazowym i to różniło się znacznie od pozostałych.Po pierwsze lekarz pytając mnie dlaczego była cesarka-po mojej odpowiedzi o położeniu dziecka od razu wydał opinie,ze na pewno "na życzenie".Po drugie w trakcie badania odbierał telefon kom.i łokciem poprawial ostrość obrazu USG nie przestajac rozmawiać na prywatne tematy.Po trzecie nie pytając czy chcemy znać płeć dziecka od razu powiedział kogo mamy oczekiwać.Na pytanie męża o nowe trendy w badaniu tzn.ilosc paliczkow u dziecka odpowiedział ze takimi rzeczami nie zaprząta sobie głowy-chyba wszystko w porządku.Uwazam,ze zachowanie doktora niestosowne-nie wiem moze trafiłam na zły dzień bo czytając opinie pacjentek nie miałam szczęścia poznać sympatycznego lekarza.Wiem jedno wiecej się nie spotkamy.Elzbieta

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź:

  Szanowna Pani. Chciałbym w pierwszej kolejności Państwa przeprosić za prowadzoną korespondencję telefoniczną podczas wizyty. Było to niewłaściwe. Liczę, że pomimo decyzji, aby nie korzystać w przyszłości z mojej pomocy, wybaczą mi Państwo. Kolejne sprawy które Pani poruszyła przedstawiają się następująco. Z pewnością nie zarzuciłem Pani braku wskazań medycznych do cięcia cesarskiego i musiało dojść tutaj do dużego nieporozumienia. Bardzo często w pracowni USG zadaję pytania o wskazania do przebytego cięcia cesarskiego, ale po to, aby uzyskać wskazówki czego powinienem dodatkowo oczekiwać w badaniu USG. Pytanie o płeć jest najczęściej zadawanym przez rodziców pytaniem, więc informację w tym zakresie zapewne udzieliłem odruchowo. Natomiast oczywiście ma Pani rację, że należało zapytać. Ostatnia sprawa to kwestia oceny dłoni. W tym względzie obowiązują standardy sekcji ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie oceny dzieciaczków. Standard zaleca uwidocznienie kości długich kończyn oraz ocenę obecności dłoni i stóp. Każda rozszerzona interpretacja lub nawet jej próba, zwłaszcza w zakresie jaki jest w trakcie badań naukowych, niesie za sobą ryzyko wprowadzenia pacjentek w błąd. Dlatego jestem zwolennikiem przekazywania informacji w zakresie ugruntowanej wiedzy medycznej. Z poważaniem. Sobiesław Kaszowicz

 • 17 października 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Pan doktor jest bardzo miły, potrafi wszystko dokładnie wytłumaczyć, przez co pierwsza wizyta u ginekologa nie była stresująca jak to się wcześniej wydawało. Jego osoba nie powodowuje skrępowania podczas badania. Widać u Pana doktora profesjonalizm i precyzje. Gorąco polecam!

  zgłoś nadużycie
 • 12 maja 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Polecam bardzo tego lekarza. Świetny specjalista. na wizycie zawsze wszystko jest dokładnie wyjaśnione. Poza tym w razie wątpliwości można do doktora zadzwonić lub skontaktować się mailowo i poprosić o radę.

  zgłoś nadużycie
 • 14 lutego 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Jestem pacjentką Pana Doktora Kaszowicza od lipca 2013 r. I mogę o nim mówić same dobre rzeczy. Po pierwsze i najważniejsze jest profesjonalistą a po drugie (ale nie mniej ważne) jest wspaniałym człowiekiem. Prowadził moją ciążę, która nie była najłatwiejsza do prowadzenia. Zawsze mogłam liczyć na wyczerpujące informacje (o cokolwiek bym zapytała) a także ogromną życzliwość, troskę i empatię ze strony Pana Doktora. Poród, który miał miejsce w styczniu 2014 r. nie był dla mnie łatwy i o mało co nie straciłam dziecka, które na szczęście przeżyło, tyle że musiało być hospitalizowane. Gdy Pan Doktor dowiedział się tym, bardzo wspierał mnie i mojego męża. I cały czas interesuje się naszym synkiem. Gorąco polecam zatem Pana Doktora. Najważniejsze, że Pan Doktor to 100% człowieka w człowieku.

  zgłoś nadużycie
 • 10 lutego 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Pan Doktor świetny! uspokaja, tłumaczy. nawet jeśli ma dużo pacjentek to nie traci cierpliwości i dobrego humoru. Chodzę do Pana Doktora na USG genetyczne do Ultramedica. Mimo, że córa w nienajlepszym położeniu to określił wszystko co najważniejsze i uspokoił. W dodatku zwrócił uwagę na nisko położone łożysko czego nie dopatrzył inny lekarz. Dokładny, fachowy i w dodatku wspaniałe podejście do ciężarówek! Pozdrawiam

  zgłoś nadużycie
 • 7 lutego 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Lekarz, któremu chce się chcieć. Pierwsza wizyta (18.01.12) okazała się punktem zwrotnym w moim życiu. Niepokoił mnie ból piersi, a pan doktor zbadał mi przy okazji tarczycę. Ten niby drobny gest (na który nie stać było niestety żadnego z odwiedzanych przeze mnie endokrynologów) pozwolił na wykrycie wyniszczającej choroby. W czasie dochodzenia do zdrowia kilkukrotnie byłam pacjentką dra Kaszowicza zarówno w gabinecie ginekologicznym, jak i w pracowni USG. Jestem wdzięczna losowi za postawienie na mojej drodze tak mądrego człowieka – zwłaszcza w sytuacji, gdy byłam zagubiona pośród sprzecznych zaleceń różnych specjalistów. Pan doktor jest rzeczowy, wyważony w diagnozach. Nigdy się nie pomylił. Pacjenta traktuje po partnersku, dzieli się wiedzą i potrafi rozwiać wszelakie wątpliwości. Zawsze mogłam liczyć na rzetelną poradę nie tylko z zakresu specjalizacji. Młody wiek okazał się atutem, choćby ze względu na brak zgubnej rutyny. Jeżeli będę w stanie błogosławionym, to nie wyobrażam sobie nikogo innego do prowadzenia ciąży. Przy moich wieloukładowych problemach zdrowotnych będę czuła się bezpiecznie tylko przy ginekologu o tak holistycznym spojrzeniu, jakie ma dr Kaszowicz. Panie Doktorze! Dziękuję za to, że dziś znów mogę się śmiać.

  zgłoś nadużycie

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Aby dodać opinię musisz wybrać ocenę
Komentarz nie powinien być pisany wielkimi literami
Znasz już opinie o tym lekarzu?