Sobiesław Kaszowicz

30

Adresy

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Certyfikowany ultrasonografista Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
  Certyfikowany ultrasonografista Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
  Certyfikowany ultrasonografista brytyjskiej Fundacji Medycyny Płodowej.
  Numer certyfikatu FMF: 72728

Usługi

Choroby

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Ginekologia onkologiczna
 • Radiologia i diagnostyka obrazowa

Ukończone szkoły

 • CMUJ

Publikacje

 • ...oczekujemy na listę publikacji.

Nagrody i wyróżnienia

 • ...oczekujemy na listę nagród i wyróżnień.

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Staże

 • Szpital Uniwersytecki

Certyfikaty

 • Sobiesław Kaszowicz, ginekolog w mieście Kraków - Certyfikaty
 • 13 listopada 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Sobiesław Kaszowicz to specjalista z najwyższej półki (i jeszcze wyżej). Pomijając zakres zawodowego profesjonalizmu (potwierdzam w 200%), to wspaniały człowiek. Pomocny, cierpliwy, po prostu "ludzki". Życzyłabym sobie z mężem, aby każdy specjalista, z każdej dziedziny był w choć 50% tak oddany pacjentowi jak Pan Sobiesław. Jest to lekarz, którego ZALECAM i POLECAM, bez zawahania wszystkim którzy poszukują dobrego/genialnego ginekologa/specjalistę/człowieka. Panie Doktorze pozdrawiam serdecznie i życzę wszechogarniającej, nieograniczonej obfitości tak w życiu prywatnym jak i zawodowym :)

  zgłoś nadużycie
 • 8 listopada 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Nieprzeciętny lekarz, którego miałam szczęście spotkać na swojej drodze. Wszystkie pozytywne opinie są jak najbardziej adekwatne : doskonały kontakt każdą możliwą drogą z lekarzem, profesjonalne podejście oraz zaangażowanie, cierpliwość.... mogłabym tak zliczać w nieskończoność! Proszę się nawet nie zastanawiać jeżeli szukacie dobrego lekarza ginekologa w Krakowie - jeśli trafiliście na tę stronę to już go znaleźliście. Ponieważ widzę, że doktor czyta komentarze, życzę wszystkiego co najlepsze w rozwijaniu pasji, jaką jest Pana profesja :)

  zgłoś nadużycie
 • 6 listopada 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Polecam doktora Kaszowicza wszystkim kobietom. Pan doktor prowadził moją pierwszą ciążę. Zawsze mogłam na niego liczyć. Podejście do każdej pacjentki ma w pełni profesjonalne. Poświęca pacjentce tyle czasu ile ona potrzebuje, odpowiada na wszystkie pytania, wątpliwości, doradzi zawsze szczerze. Widać i czuć, że jest to pasja doktora. Podczas ciąży oraz nawet prawie rok po porodzie pomógł mi w wielu awaryjnych sytuacjach, dla niego nigdy nie był to problem, że musi poświęcić swój czas, często prywatny tylko po to aby pomóc pacjentce w potrzebie. Co również ważne, kontakt z doktorem jest bezproblemowy. Zawsze odpisze, oddzwoni. Podsumowując, każdej przyszłej mamie polecam oddać się i rozwijającego się maluszka pod opiekę doktora Kaszowicza, naprawdę wspaniały lekarz z pasją. PS. Polecam stronę doktora na facebooku, wiele ciekawych informacji dla przyszłych mam.

  zgłoś nadużycie
 • 23 października 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Jestem bardzo zadowolona z medycznego punktu widzenia z lekarza ginekologa Pana Sobiesław Kaszowicz. Prowadził mi pan doktor ciążę całą. Odpowiedział na wszystkie moje pytania, bardzo wyczerpująco, a do tego wszystkiego oprócz wizyt zawsze pod telefonem był. Chodzę do niego nadal i polecam także innym Kobietą bo warto. Pan Doktor potrafi pocieszyć nawet w tragicznych diagnozach i pomóc. Polecam w 100% !!!

  zgłoś nadużycie
 • 22 sierpnia 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Wspaniały lekarz, profesjonalista , odpowie na wszystkie pytania, delikatny i miły. Byłam u pana dr. 2 razy na badaniu genetycznym i prowadzi teraz moją ciążę. Polecam :)

  zgłoś nadużycie
 • 10 kwietnia 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Naprawdę bardzo dobry lekarz- uprzejmy, kompetentny, profesjonalny. Byłam u Pana doktora Kaszowicza na kontrolnej wizycie. Przywitał uśmiechem, zbadał, zrobił USG ginekologiczne i piersi, dokładnie wyjaśnił co dalej. Wspaniałe podejście do pacjenta- POLECAM!

  zgłoś nadużycie
 • 14 lutego 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Nie mam nic wspólnego z medycyną, więc nie odważyłabym się osądzać kompetencji jakiegokolwiek lekarza, jakiejkolwiek specjalności, ale mogę ocenić czy lekarz pomógł w mojej sprawie. U mnie dotychczasowe diagnozy postawione przez Doktora Kaszowicza i proponowane leczenie zawsze owocowały całkowitym wyleczeniem, więc nie może być mowy o ocenie innej niż najwyższa. Ale nie to jest największą zaletą Doktora Kaszowicza. Najbardziej chciałam mu podziękować za to, że jest po prostu dobrym, empatycznym, ciepłym człowiekiem, buduje bezstresową atmosferę w gabinecie, budzi zaufanie którego nie doświadczyłam u żadnego innego lekarza. Odkąd zostałam jego pacjentką, mogę zawsze liczyć na jego pomoc, nawet w kwestiach pozaginekologicznych. Mam przy tym pewność, że zostanę dobrze pokierowana. Między innymi wysłał mnie do świetnego ortopedy dr Soleckiego, który skutecznie i w miłej atmosferze zoperował mi rękę, teraz mogę normalnie poruszać nadgarstkiem. Polecam gorąco dr Sobiesława Kaszowicza. Anna K.

  zgłoś nadużycie
 • 24 stycznia 2014

  Ocena: słaby

  Witam,byłam u doktora na USG polowkowym i wywarl na mnie mnie bardzo negatywne wrażenie.Jako,ze jest to już moja druga ciąża miałam nieraz doczynienia z USG ciazowym i to różniło się znacznie od pozostałych.Po pierwsze lekarz pytając mnie dlaczego była cesarka-po mojej odpowiedzi o położeniu dziecka od razu wydał opinie,ze na pewno "na życzenie".Po drugie w trakcie badania odbierał telefon kom.i łokciem poprawial ostrość obrazu USG nie przestajac rozmawiać na prywatne tematy.Po trzecie nie pytając czy chcemy znać płeć dziecka od razu powiedział kogo mamy oczekiwać.Na pytanie męża o nowe trendy w badaniu tzn.ilosc paliczkow u dziecka odpowiedział ze takimi rzeczami nie zaprząta sobie głowy-chyba wszystko w porządku.Uwazam,ze zachowanie doktora niestosowne-nie wiem moze trafiłam na zły dzień bo czytając opinie pacjentek nie miałam szczęścia poznać sympatycznego lekarza.Wiem jedno wiecej się nie spotkamy.Elzbieta

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź:

  Szanowna Pani. Chciałbym w pierwszej kolejności Państwa przeprosić za prowadzoną korespondencję telefoniczną podczas wizyty. Było to niewłaściwe. Liczę, że pomimo decyzji, aby nie korzystać w przyszłości z mojej pomocy, wybaczą mi Państwo. Kolejne sprawy które Pani poruszyła przedstawiają się następująco. Z pewnością nie zarzuciłem Pani braku wskazań medycznych do cięcia cesarskiego i musiało dojść tutaj do dużego nieporozumienia. Bardzo często w pracowni USG zadaję pytania o wskazania do przebytego cięcia cesarskiego, ale po to, aby uzyskać wskazówki czego powinienem dodatkowo oczekiwać w badaniu USG. Pytanie o płeć jest najczęściej zadawanym przez rodziców pytaniem, więc informację w tym zakresie zapewne udzieliłem odruchowo. Natomiast oczywiście ma Pani rację, że należało zapytać. Ostatnia sprawa to kwestia oceny dłoni. W tym względzie obowiązują standardy sekcji ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie oceny dzieciaczków. Standard zaleca uwidocznienie kości długich kończyn oraz ocenę obecności dłoni i stóp. Każda rozszerzona interpretacja lub nawet jej próba, zwłaszcza w zakresie jaki jest w trakcie badań naukowych, niesie za sobą ryzyko wprowadzenia pacjentek w błąd. Dlatego jestem zwolennikiem przekazywania informacji w zakresie ugruntowanej wiedzy medycznej. Z poważaniem. Sobiesław Kaszowicz

 • 17 października 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Pan doktor jest bardzo miły, potrafi wszystko dokładnie wytłumaczyć, przez co pierwsza wizyta u ginekologa nie była stresująca jak to się wcześniej wydawało. Jego osoba nie powodowuje skrępowania podczas badania. Widać u Pana doktora profesjonalizm i precyzje. Gorąco polecam!

  zgłoś nadużycie
 • 12 maja 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Polecam bardzo tego lekarza. Świetny specjalista. na wizycie zawsze wszystko jest dokładnie wyjaśnione. Poza tym w razie wątpliwości można do doktora zadzwonić lub skontaktować się mailowo i poprosić o radę.

  zgłoś nadużycie

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Aby dodać opinię musisz wybrać ocenę
Komentarz nie powinien być pisany wielkimi literami
Znasz już opinie o tym lekarzu?

Lokalizacja

Zdjęcia