Zwracam się z problemem z synkiem 4 lata.Dziecko nie mówi oprócz kilku prostych słów. Jeteśmy po kon

8 odpowiedzi
Zwracam się z problemem z synkiem 4 lata.Dziecko nie mówi oprócz kilku prostych słów. Jeteśmy po konsultacjach i słuch ok, neurologicznie ok, wzrok również dobrze, w jamie ustnej nie ma żadnych nieprawidłowości. Dziecko rozumie wszystkie polecenia ,wykonuje je. odróżnia na obrazkach postacie i kolory. Umiejętności ma odpowiednio do wieku. Emocjonalnie nie odbiega od normy(uwielbia się tulić,z młodszą siostrzyczką bawi się chętnie i jej pomaga, jest spokojny,dobrze śpi,je samodzielnie,lubi kontakt z ludźmi,utrzymuje kontakt wzrokowy) . Co jeszcze możemy zrobić i do jakiego lekarza jeszcze się udać ??
Dzień dobry Pani, z opisu wnioskuję,że nie była Pani z dzieckiem u logopedy.Wskazana pełna diagnostyka opóźnionego rozwoju mowy u neurologopedy.W trakcie diagnozy specjalista ustali jakie konsultacje należy wykonać.Pozdrawiam.

Z informacji zawartych w pytaniu wynika, że umiejętność rozumienia mowy przewyższają umiejętności jej nadawania. W takim przypadku należy zgłosić się do logopedy, który wykona szczegółową diagnozę i dokona analizy dokumentacji medycznej. Podczas diagnozy może okazać się, że należy wykonać inne dodatkowe badania. Po diagnozie logopedycznej przechodzi się do indywidualnej terapii, którą im wcześniej dziecko zacznie tym większe korzyści osiągnie. Proszę nie zwlekać z wizytą u logopedy. Pozdrawiam serdecznie Oliwia Dzwonnik logopeda
Proszę konieczne zgłosić się do logopedy celem pełnej diagnostyki. Pozdrawiam
Konieczna jest wizyta u logopedy lub neurologopedy, ktory przeprowadzi szczegółowe badanie i ustali jakie badania należy jeszcze zrobic.
Pozdrawiam
Dzień dobry, bardzo proszę udać się na wizytę do logopedy. Konieczne jest rozpoczęcie (jak najszybciej) terapii logopedycznej. Logopeda prowadzący ustali przyczyny, plan pracy oraz zleci dodatkowe konsultacje.
Zdecydowanie wizyta u logopedy jest konieczna. Logopeda podpowie jak postępować. Zdarza się, że u niektórych dzieci rozwój mowy następuje wolniej, tak jak np niektóre później chodzą lub później zdobywają inne umiejętności. Ważne, aby z dzieckiem dużo rozmawiać, zachęcać go do wypowiadania się, nie zawstydzać, czytać książeczki, ograniczyć do minimum bajki z telefonu/komputera/tv, ale wprowadzić bajki słuchane i jednocześnie usprawniać narządy mowy. przykłady ćwiczeń znajdzie Pani w internecie. Zanim umówi się Pani na wizytę, proszę zwrócić uwagę, jakie dokładnie słowa dziecko wypowiada, jakie głoski potrafi, będzie to duże ułatwienie dla logopedy, gdyż nie zawsze dziecko jest chętne do współpracy podczas pierwszej wizyty.
Logopeda na pewno pomoże i wskaże kierunek pracy. Jest np seria książek pucio, książki dają praktyczną instrukcje jak rozwijać mowę u dziecka. Warto byłoby ograniczyć oglądanie telewizora, telefonu, elektronicznych zabawek.Proszę jeszcze zwrócić uwagę czy dziecko nasladuje dźwięki, np jadącego autka, zwierząt.
Witam Panią, koniecznie należałoby udać się z dzieckiem do logopedy.