Zupełnie zdrowe dziecko,bez kaszlu,bez objawów choroby miało zrobioną spirometrię,której wynik był z

4 odpowiedzi
Zupełnie zdrowe dziecko,bez kaszlu,bez objawów choroby miało zrobioną spirometrię,której wynik był zły. Po podaniu leku rozkurczowego,ponownie zrobiono spirometrię i wynik był zdecydowanie lepszy. Próbę określono jako dodatnią. Nie wiem co to oznacza,dodam,że syn -8lat -miał ogromne trudności z wykonaniem badania,nie umiał współpracować. Czy taki wynik się liczy?
Jeżeli były duże trudności w wykonaniu badania, to proszę nie brać tego wyniku pod uwagę. Ponadto z jakiego powodu robiono spirometrię? Czy miał kiedykolwiek jakieś objawy typu duszność, czy świszczący oddech? Jeżeli nie, to nie należy takiego badania robić.

Nie rozumiem celowości tego badania. Każde badanie wykonywane musi być w jakimś konkretnym celu (nawet jeśli wynik nie potwierdza hipotezy).
Proponuję zadać takie pytanie przede wszystkim pulmonologowi, pediatrze, alergologowi. Sądzę, że odpowiedź mojego przedmówcy jest wyczerpująca.
Anestezjolodzy rzadko zajmują się przewlekłym leczeniem astmy, a jeżeli już to jej zaostrzeniami i stanami astmatycznymi.
Samo badanie nic nie wnosi, należy je rozpatrywać łącznie z objawami pacjenta, może być prawidłowa w astmie oskrzelowej i patologiczna w zupełnym zdrowiu.
Z informacji moźna domyślać się ze spirometria została wykonana ot tak sobie bez istotnego objawu klinicznego?