zroblem proteze gorna 4 lata temu obecnie przebywam za granica i proteza mi pekla czy lekarz stomato

13 odpowiedzi
zroblem proteze gorna 4 lata temu obecnie przebywam za granica i proteza mi pekla czy lekarz stomatolog przechowuje moj odcisk zeby mi zrobil druga i wyslal do mnie ?
Zazwyczaj nie ma takiej możliwości ,gdyż gotową protezę otrzymujemy od technika dentystycznego bez modeli ponieważ podczas wykonywania protezy i uwalniania jej z modelu , model zostaje zniszczony. Proteza złamana lub pęknięta może zostać naprawiona przez technika. Powodzenia Pozdrawiam Maciej Sidorczak

Zgadzam się z opinią powyżej, wyciskow ani modeli raczej się nie przechowuje, a nawet jeżeli to po 4 latach w tkankach następują spore zmiany i mimo, że proteza, którą miał Pan do tej pory nadal była odpowiednią, to wcale nie znaczy że nowa zrobiona na tym samym modelu również by pasowała. I co z dopasowaniem? Konieczna jest wizyta u stomatologa, nikt nie podejmie się wysyłania prac pocztą.
Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Wawrzak
Witam. Lekarze nie trzymają modeli pacjentów po wykonaniu protez. Ewentualnie technik ale zazwyczaj przez bardzo krótki okres. Ale do naprawy złamanej protezy nie potrzeba modelu,chyba że proteza pękła z odlamkami nie do złożenia.ale tak na szczęście rzadko bywa. Wystarczy oddać lekarzowi lub technikowi złamana protezę a następnego dnia otrzyma Pan naprawione protezę. Pozdrawiam serdecznie
Niestety wyciski po oddaniu pracy, raczej nie są dłużej przechwowywane. Pękniętą protezę może naprawić technik stomatologiczny, natomiast nie zawsze jest to możliwe. Przez 4 lata podłoże protetyczne mogło się zmienić, dlatego zrobienie nowej protezy wymaga badania i pobrania nowych wycisków. Pozdrawiam
Witam, niestety po pierwsze modele wykonane tak dawno nie będą odzwierciedlały sytuacji obecnej, po drugie- po wykonaniu protez wyrzuca się je. Po trzecie- żaden lekarz nie wykona protezy korespondencyjnie.
W dużej mierze przypadków protezy można naprawiać, czyli w tym przypadku skleić, możliwe, że bez wykonania wycisków. Najlepiej udać się do lokalnego dentysty i zapytać o możliwość naprawy.
Witam niestety nie ma takiej możliwości gdyż przez te cztery lata warunki w pana jamie ustnej zapewne zmieniły się i konieczne jest wykonanie nowej protezy. Modele gipsowe najczęściej ulegają zniszczeniu podczas procesu wykonania protez
Należy zgłosić się do dentysty, który oceni, czy konieczna jest nowa proteza, ewentualnie czy możliwa jest naprawa starej.
Witam,
model Pani zębów zostały zniszczone podczas wykonywania protezy, o ile nie zostały wcześniej powielone, na wypadek takiej sytuacji. Standardowo się tego jednak nie robi. Dodatkowo jeśli proteza była wykonywana kilka lat temu, może nie być odpowiednia w obecnym stanie jamy ustnej. Samo oddanie protezy wymaga korekty w gabinecie stomatologicznym, często kilkuetapowej, zatem użytkowanie niedopasowanej protezy było by niemożliwe lub przynajmniej niewygodne.
W obecnej sytuacji , najlepiej wykonać naprawę obecnej protezy, co zwykle trwa kilka godzin, można to w wyjątkowych sytuacjach zrobić bezpośrednio u technika dentystycznego, a kiedy będzie to możliwe wykonać nową protezę.
pozdrawiam
To niemożliwe. Nie obędzie się bez wizyty u stomatologa.
Żaden dentysta nie będzie trzymał wycisków lub modeli protetycznych, gdyż nie ma takiego obowiązku, tym bardziej, że z czasem zmieniają się warunki pola protetycznego w jamie ustnej pacjenta. Naprawę może wykonać bezpośrednio technik. Pozdrawiam
Nie można na odległość zrobić protezy po4 latach, warunki w jamie ustnej uległy zmianie , modele tez nie są przechowywane , zreszta są na pewno inne, niż piewotne, radzę udać się do lekarza dentysty po nowe protezy! Z pozdrowieniami Jakubowska
Witam. Niestety nie ma takiej możliwości. Przez 4 lata warunki w Pana jamie ustnej uległy zmianie więc stare modele nie przydadzą się a zapewne uległy zniszczeniu przy wykonywaniu poprzedniej protezy. Należy wykonać nową protezę u stomatologa lub jeżeli to możliwe naprawić starą u technika dentystycznego. Pozdrawiam
Witam. Nikt nie trzyma modeli a przez 4lata warunki w jamie ustnej ulegają zmianie. Naklepiej zgłosić się do miejscowego lekarza dentysty. W przypadku problemów z dogadaniem się proponuję zainwestować w tłumacza. Pozdrawiam