Zrobiono mi doplera nóg w związku z czym mam pytanie, czy taki stan to już konieczność operacji? I c

Zrobiono mi doplera nóg w związku z czym mam pytanie, czy taki stan to już konieczność operacji? I czy z takimi wynikami mogę pracować fizycznie - praca głównie chodząca i trochę stojąca. "KDP- VSM dx - niewydolna z patologicznym refluksem 3-ego stopnia. Na jej przebiegu na wys 5cm powyżej podeszwy widoczny poszerzony perforator. VSP dx nie wydolna w okolicy ujścia w miejscu połączenia z poszerzoną bocznica łącząca ją z pniem VSM dx. KDL-VSM sin niewydolna z patoologicznym refluksem 3-ego stopnia. Na jej przebiegu ok 15cm od podeszwy widoczny poszerzony niewydolny perforator na princie. VSP sin wydolna. Układy żylne głębokie wydolne bez cech zakrzepicy."

1 odpowiedź


Witam, brak danych odnośnie objawów: żylaków, obrzęków, itd... z badania wynika, ze stan raczej do zabiegu - są obecnie metody małoinwazyjne, nie koniecznie operacja, pozdrawiam Tomasz Ciąćka

dr n. med. Tomasz Ciąćka

dr n. med. Tomasz Ciąćka

chirurg naczyniowy

Warszawa

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.