Zrobiłam badania kontrolne krwi i kilka parametrów mam nie w normie - Hematologia : MON - 0,2 (norma

4 odpowiedzi
Zrobiłam badania kontrolne krwi i kilka parametrów mam nie w normie -
Hematologia :
MON - 0,2 (norma 0,3 - 0,8)
RDW-CV - 9,8 (norma 10 - 15)
MPV - 5,4 (norma 6,5 - 11)
Rozmaz (manualnie) :
Limfocyty - 53 (norma 20 - 45)
Biochemia :
Żelazo (O95) - 4,5 (norma 8,9 -30, 4)
Reszta parametrów w normie.

Badanie moczu (analiza ogólna A01) :
Kolor zolty
Glukoza NEG
Bilirubina NEG
Ketony NEG
Ph 6,5
Ciężar właściwy 1,020
Białko NEG
Urobilinogen NORM
Leukocyty 3-5
Nablonki płaskie pojedyncze
Bakterie nieliczne
Fosforany bezpostaciowe liczne
Przejrzystość metny
Proszę o zinterpretowane... Oczywiście wybiorę się do lekarza rodzinnego, ale niepokoją mnie szczególnie te wysokie limfocyty. Objawów żadnych nie mam, jedynie często mroczki przed oczami przy wstawanie, ale tak miałam zawsze, ostatnio jednorazowo i przez chwilę miałam zawroty głowy,, ale cierpię na nerwice i myślałam, że to właśnie dlatego. A z drugiej strony zwrotów glowy nie miałam od bardzo dawna, (kiedyś miałam nawet przez cały dzień i nie mogłam funkcjonować) ale to ustało i od tamtej pory minęło sporo czasu i więcej się to nie zdarzyło. Bardzo prosiłabym o wypowiedź lekarza.
Przede wszystkim w roznazie powinniśmy ocenić liczbę białych krwinek całkowitą i dopiero na tej podstawie oceniać wartości procentowe. Jeśli krwinek ogólnie jest nieco mniej, to procent limfocytow może być zawyżony, mimo że ich bezwzględna liczba będzie w normie.

Dzień dobry.
Po pierwsze przyjmuje Pani mało płynów w ciągu doby. Jeśli będzie Pani tak dalej postępować skończy się to kamicą nerkową. I to jest na ten moment u Pani najpoważniejszy problem. Zawroty głowy przy wstawaniu są najprawdopodobniej związane po prostu ze zmianą pozycji ciała, gdy płynów będzie więcej to i zawroty powinny ustąpić. Morfologią proszę się absolutnie nie przejmować - jeśli tylko te parametry są zmienione. Żelazo do suplementacji - sugerowałbym spożywanie pokarmów z jego dużą zawartością np. tofu, soja, soczewica, podroby - przy czy proszę pamiętać że żelazo pochodzenia roślinnego praktycznie się nie wchłania.
Szanowna Pani
Wyczuwalne tętnienie w brzuchu powyżej pępka to przepływ krwi w tętnicy ,która nazywa się Aorta brzuszna. Z reguły nie zwracamy na to uwagi. Wyczuwa się podczas ucisku brzucha. U osób skupionych na odczuciach swojego organizmu, a tak może być w nerwicy, normalne fizjologiczne funkcjonowanie organizmu może być oceniane, jako symptom chorobowy.
Rzeczywiście nadmierne tętnienie może być wyczuwalne , podobnie jak kołatanie serca, przy przyspieszonej pracy serca. Może to się więc zdarzyć po wysiłku fizycznym, w stanie zdenerwowania lub innego stresu, przy zbyt niskim ciśnieniu tętniczym , w odwodnieniu.
Przyczyny rzeczywiście chorobowe typu tętniak występują u starszych osób z zaawansowaną miażdżycą,
W ocenie wyników zwraca uwagę niski poziom żelaza i parametrów krwinkowych, niestety nie podała Pani wartości Hemoglobiny i Hematokrytu. Jednak na tej podstawie można podejrzewać niedobór żelaza i prawdopodobnie niewielką anemię. Z tego powodu może Pani mieć zawroty głowy i niedociśnienie szczeg. przy wstawaniu. Niedobór żelaza może skutkować także zaburzeniami koncentracji, zmęczeniem, a więc różnymi objawami psychicznymi. Ale oczywiście brakuje istotnych badań, np na tarczycę, jonogram
Proszę Pani poziom limfocytów jest podniesiony ponieważ ma pani bakterie w moczu a ich tam nie powinno być w ogóle.Proponowałbym badanie posiewy moczu i leczenie celowane .Myślę że lekarz rodzinny pani w tym pomoże .Dodatkowo radziłbym poznać zasady dbania o higienę pęcherza moczowego u kobiet